چه راهکارهایی برای تشخیص یخچال اصلی از تقلبی وجود دارد؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

قطعاً شناخت یخچال اصل از یخچال فیک برای کسانی که اطلاعات خاصی در این زمینه ندارند، دشوار است. برخی از برندها روش های خاصی را برای تشخیص یخچال اصل از یخچال تقلبی در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. اما به طور کلی برای تشخیص یخچال های اصل از یخچال های تقلبی بهتر است از راهکارهایی که در متن زیر آورده شده است، استفاده کنید. راهکارهای شناسایی انواع یخچال اصل از یخچال تقلبی عبارتند از:

  • سرچ کردن در گوگل
  • بررسی لوگو یا لیبل
  • استعلام شماره سریال یخچال

چگونه می توان از طریق سرچ کردن در گوگل به تشخیص اصل یا فیک بودن انواع یخچال سامسونگ، ال جی، بوش پرداخت؟

سرچ کردن در گوگل یکی از راه های شناخت اصل یا تقلبی بودن یخچال است که می توان قبل از خرید کردن انجام داد. قطعاً می دانید که محصولات تولید شده توسط یک شرکت خاص ابتدا در سایت اصلی آن برند درج می شوند. در صورتی که قصد خرید یخچال از هر برندی مانند سامسونگ، بکو، آاگ، ال جی و … را داشته باشید، برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن یخچال ابتدا باید نام برند را سایت سرچ کنید.  از طریق اطلاعات درج شده روی یخچال و شکل یخچال در سایت می توانید به اصل یا تقلبی بودن یخچال مطمئن شوید.

به چه صورت می توان از طریق لوگو یا لیبل روی یخچال به تشخیص اصل یا فیک بودن آن پرداخت؟

آیا می خواهید از روی لوگو یا لیبل درج شده روی یخچال به تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن یخچال بپردازید؟ قطعاً زمانی که قصد خرید یخچال در فروشگاهی را داشته باشید، خواهید دید که لیبل و لوگو های زیادی به آن متصل است. در برخی موارد لیبل های متصل به یخچال تنها برای اطمینان مشتریان از اصل بودن یخچال به دستگاه متصل می شود. اما جالب است بدانید که تقریباً بیشتر شرکت های اروپایی لیبل خاص خودشان را دارند و از چسباندن لیبل هایی که نشان دهنده پرچم یک کشور هستند، پرهیز می کنند.

در اکثر مواقع اگر به یخچال های موجود در بازار نگاهی بی اندازید با نوشته made in مواجه خواهید شد. قطعاً یخچال هایی که با این نوشته همراه هستند، به احتمال ۹۰ درصد تقلبی هستند. زیرا برندهای اصلی به هیچ عنوان اقدام به نوشتن این جمله نمی کنند. به همین علت در هنگام خرید یخچال به نوشته ها و برچسب های متصل به یخچال توجه کنید تا بتوانید انتخاب صحیحی برای خرید یخچال داشته باشید.

بیشتر بخوانید:بهترین کولر گازی‌ های ۲۰۲۱

چگونه می توان از راه شماره سریال درج شده در یخچال به تشخیص اصل یا فیک بودن یخچال پرداخت؟

یکی از بهترین راه های تشخیص یخچال ال جی اصلی از تقلبی این است که به نام شماره سریال درج شده در یخچال توجه شود. البته از این راه می توانید به تشخیص اصل یا فیک بودن یخچال از برندهای دیگری چون سامسونگ، بوش و … بپردازید. شماره سریال درج شده در یخچال را وارد نرم افزار مخصوص و معتبری که قادر به خواندن شماره سریال است، وارد کنید تا از اصل یا تقلبی بودن یخچال اطمینان حاصل کنید. در اکثر مواقع نرم افزارهایی که قادر به شناسایی بارکد و شماره سریال یخچال هستند، می توانند نام کشور تولیدکننده را تشخیص داده و شما را از اصلی یا تقلبی بودن یخچال ال جی مطمئن کنند.

بیشتر بخوانید:خرید لباسشویی تقلبی از چه معایبی برخوردار است؟

مطمئن ترین راه برای تشخیص یخچال دو قلوی سامسونگ اصلی از تقلبی چیست؟

آیا شما نیز به عنوان خریدار با این سوال که چگونه می توان یخچال دو قلوی سامسونگ اصلی را از تقلبی تشخیص داد، همراه هستید؟ بهتر است بدانید که مطمئن ترین راه برای شناخت یخچال دو قلوی سامسونگ اصلی از تقلبی این است که نام کامل یخچال و فریزر را از مشتری بخواهید. سپس نام یخچال و فریزر را تنها به صورت انگلیسی در سایت گوگل بنویسید.

اگر یخچال و فریزر دو قلوی سامسونگ اصلی باشد، جزئیات کامل یخچال به همراه عکس و توضیحات برای شما در سایت بالا می آید و شما می توانید از طریق مقایسه به اصل یا تقلبی بودن یخچال و فریزر سامسونگ بپردازید. شما می توانید درب یخچال، بدنه آن، تعداد طبقات، کشو ها و تمام جزئیات یخچال را با عکس مقایسه کنید تا از اصلی بودن یخچال سامسونگ اطمینان حاصل کنید.

برای خرید یخچال اصل باید به چه نکاتی توجه شود؟

در صورتی که با وجود راهکارهای گفته شده قادر به تشخیص یخچال اصلی از یخچال تقلبی نیستید، بهتر است در هنگام خرید یخچال به نکات زیر توجه کنید. خرید یخچال اصل ممکن است کمی دشوار باشد. اما از طریق راهکارهای زیر امکان پذیر است. نکاتی که در خرید یخچال اصل باید به آن توجه شود عبارت است از:

  • بهترین راه برای جلوگیری از خرید یخچال تقلبی این است که خرید یخچال را از معتبرترین شرکت های موجود در شهر خود خریداری کنید. معمولاً فروشگاه های معتبر در دنیا برای حفظ اعتبار خود، تنها به فروش یخچال های اصلی پرداخته و از فروش یخچال های تقلبی جلوگیری می کنند‌.
  • دومین راه برای خرید یخچال اصل در بازار این است که همیشه نرم افزار بارکدخوان را لا خود به همراه داشته باشید. شما می توانید بلافاصله بعد از تماشای یخچال، از طریق بارکدخوان، بارکد روی یخچال را در نرم افزار ثبت کنید و از اصل یا فیک بودن یخچال اطمینان حاصل کنید.
  • راه حل سوم برای جلوگیری از خرید یخچال تقلبی این است که به مقایسه تمام بخش های یخچال با عکس های موجود در سایت آن برند بپردازید. حتی کوچک ترین تفاوت ها در قطعات و اجزای یخچال ممکن است نشان دهنده تقلبی بودن یخچال باشد.

بهترین راه برای خرید یخچال اصلی چیست؟

در این مطلب به توضیح راه هایی که باعث تشخیص یخچال اصل از تقلبی می شوند، پرداختیم. یخچال های موجود در بازار ممکن است اصلی یا تقلبی باشند. اما نکته حائز اهمیت این است که شما بتوانید با راهکارهای ارائه شده در این مطلب به تشخیص یخچال خارجی اصل از یخچال فیک بپردازید. همچنین در هنگام خرید آن گول صحبت هایی که بسیاری از کلاهبردارن برای فروش یخچال انجام می دهند را نخورید. فروش یخچال های تقلبی به جای یخچال اصلی برای فروشندگان کار نسبتاً ساده ای است. اما شما می توانید از طریق راه حلی مطمئن، یخچال اصلی را برای منزل خود خریداری کنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.