چطور عمر ماشین لباسشویی را افزایش دهیم؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

 

هر وسیله ای که بخواهید ماندگاری بیشتر و کارایی بهتری داشته باشد، باید به طور مرتب تمیز و نگهداری شود. بنابراین در این مطلب قصد داریم شما را با تمیز کردن لباسشویی آشنا کنیم. 

۹ کاری که باید انجام دهید تا از تعمیرات ماشین لباسشویی و خشک کن جلوگیری کنید

ما برای انجام سریعتر و راحت تر کارهای روزمره ی خانه، به لوازم اصلی خود (مانند اجاق، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و …) اعتماد می کنیم. و به راحتی از آن ها استفاده می کنیم.

اگر از این وسایل به خوبی مراقبت نکنیم دچار مشکل می شوند و برای تعمیر آن ها باید هزینه های زیادی پرداخت کنیم.

نگهداری و مراقبت از ماشین لباسشویی آنقدرها که فکر می کنید پیچیده نیست! در اینجا ۹ کاری وجود دارد که شما می توانید انجام بدهید، از کارهای روزمره گرفته تا کارهایی که باید در طول سال برای نگهداری ماشین لباسشویی انجام بدهید.

۱. مرتباً درون لباسشویی را تمیز کنید

وقتی اجازه داده می شود درون ماشین لباسشویی یا خشک کن شما جرم ایجاد شود، با کارایی کمتری می تواند کار خود را انجام دهد. به همین دلیل تمیز کردن منظم هر دو ماشین بسیار مهم است، بنابراین می توانید از لباس های تمیز و خشک در روز لباسشویی لذت ببرید!

آموزش کامل گام به گام برای تمیز کردن عمقی لباسشویی را در ادامه ببینید:

راههای تمیز کردن لباسشویی, 9 کار برای تمیز کردن لباسشویی, روش های تمیز کردن لباسشویی

لباسشویی خود را مرتب تمیز کنید

۲. درهای لباسشویی را باز نگه دارید

تا آنجا که ممکن است، سعی کنید درهای لباسشویی و خشک کن خود را هر زمان که استفاده نمی شود، باز یا نیمه دار نگه دارید. اگر بلافاصله پس از استفاده درب لباسشویی یا خشک کن خود را ببندید، رطوبت داخل دستگاه گیر کرده و باعث ایجاد بوی نامطبوع یا حتی رشد کپک می شود!

راهکارهایی برای افزایش عمر لباسشویی, روش های افزایش عمر لباسشویی, راهکارهایی برای جلوگیری از تعمیرات لباسشویی

زمانی که لباس نمی شویید در لباسشویی خود را باز بگذارید

۳. توزیع کننده های لباسشویی خود را تمیز کنید

هر چند وقت یکبار محل استفاده از شوینده ها و نرم کننده ها را تمیز کنید. هر گونه تجمع شوینده باعث تحمع باکتری می شود و به تمیز شستن لباس ها اثر منفی می گذارد.

پس حتما این قسمت را تمیز کنید. مطمئن شوید که این قسمت از لباسشویی شما جدا می شود یا خیر. اگر مطمئن نیستید حتما به دفترچه ی آن مراجعه کنید. و به روش جدا کردن آن دقت کنید.

روش های تمیز کردن لباسشویی, آموزش تمیز کاری عمیق لباسشویی, مراحل تمیز کردن لباسشویی

محل قرار گرفتن شوینده ها را حتما تمیز کنید

۴. شیلنگ های لباسشویی را بررسی کنید

در صورت خراب شدن یا فرسودگی شیلنگ های ورودی و خروجی، آب نمی تواند به راحتی از داخل لباسشویی شما (و خشک کن نیز برای کسانی که دارای خشک کن بدون هوا هستند) جریان داشته باشد. این شیلنگ ها را سالی یکبار یا بیشتر بررسی کنید تا مطمئن شوید به هم وصل شده اند و از ترک و نشتی برخوردار نیستند.

بیشتر بخوانید:یکنواختی مشکی در تلویزیون چیست ؟

فراموش نکنید که شیلنگ های خروجی خود را از نظر گرفتگی و تجمع نیز بررسی کنید. ترکیب آب کثیف، پرز و سایر ذرات عبوری از آن شیلنگ ها می تواند به راحتی منجر به انسداد شود!

جلوگیری از تعمیرات لباسشویی, نحوه ی جلوگیری از تعمیرات لباسشویی, آموزش گام به گام تمیز کردن لباسشویی

شیلنگ های ورودی و خروجی لباسشویی را حتما بررسی کنید

۵. فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی خود را تمیز کنید

هر ماشین لباسشویی دارای یک پمپ تخلیه است که به پمپاژ آب از دیگ لباسشویی کمک می کند. آن پمپ به طور معمول توسط یک فیلتر محافظت می شود، که مانع از مکش مواد کوچک در داخل و ایجاد خرابی می شود.

اما حتی هنگامی که ماشین لباسشویی شما کاملاً خوب کار می کند، بهتر است فیلتر پمپ تخلیه را مرتباً بررسی کرده و هر آنچه را که در آنجا گیر کرده بود حذف کنید. این عمل ساده ی نگهداری و پیشگیرانه از طرف شما ممکن است به جلوگیری از تعمیرات گران قیمت لباسشویی کمک کند!

9 کار برای بالا بردن عمر لباسشویی, روش های بالا بردن عمر لباسشویی, راهکارهایی برای افزایش عمر لباسشویی

 

فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی خود را تمیز کنید

۶. دریچه خروجی خشک کن خود را تمیز کنید

طبق گزارش سال ۲۰۱۷ انجمن ملی حفاظت از آتش سوزی، عدم تمیز کردن خشک کن یکی از دلیل اصلی آتش سوزی خانه ها است. اختصاص دادن زمان برای تمیز کردن منافذ خروجی خشک کن، کمک زیادی به جلوگیری از آتش سوزی خشک کن در خانه می کند.

نحوه ی جلوگیری از تعمیرات لباسشویی, آموزش گام به گام تمیز کردن لباسشویی, روش های تمیز کردن لباسشویی

دریچه ی خروجی خشک کن خود را تمیز کنید

۷. فیلتر پرز خشک کن خود را بشویید

شما قبلاً می دانید که حذف مرتب پرزها از فیلتر پرز خشک کن خود چقدر مهم است، اما آیا می دانید که باید آن را نیز به صورت دوره ای بشویید؟ شستن فیلتر پرزها با آب و صابون هر چند ماه به از بین بردن تجمع باقیمانده مواد شوینده یا نرم کننده پارچه کمک می کند تا جریان هوا از طریق فیلتر محدود شود.

۸. انتخاب قطعات فلزی

به خصوص وقتی صحبت از خشک کن شما می شود، مهم است که هر زمان ممکن آن را با قطعات فلزی مجهز کنید. کانال های خشک کن در مواد مختلفی موجود است، اما مجاری وینیل به دلیل تمایل به گرفتگی، خرد شدن و آتش گرفتن می توانند به خصوص خطرناک باشند.

در عوض، هر نوع کانال فلزی را برای تنظیم خشک کن و چیدمان دریچه انتخاب کنید، بیشتر منطقی است. شما باید بتوانید در هر فروشگاه تعمیرات قطعات لوازم خانگی تعدادی گزینه مناسب پیدا کنید!

۹. سطح آنها را حفظ کنید

لباسشویی و خشک کن شما باید تراز باشند تا دیگ آن ها به درستی چرخش داشته باشند. اگر دیگ آن حتی کمی از حالت تعادل خارج شود، می تواند طول عمر کل دستگاه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

دشوار نیست که تشخیص دهید ماشین لباسشویی شما تراز نیست – اگر تراز نباشد صدای آن در طول چرخش و کار کردن بیشتر می شود و دارای لرزش می شود. بیشتر لباسشویی ها و خشک کن ها دارای پایه های قابل تنظیم هستند که تعادل را کاملاً ساده می کنند، اما باید برای تنظیم پایه های لباسشویی آن را بلند کنید و آرام در جای خود قرار بدهید.

روش های تمیز کردن لباسشویی,راههای تمیز کردن لباسشویی,آموزش تمیز کاری عمیق لباسشویی

لباسشویی خود را به وسیله ی پایه های زیر آن تراز کنید

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.