چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی‌شود؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی‌شود؟ علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی ماشین لباسشویی یکی از لوازمی می‌باشد که عدم وجودش در منزل غیر قابل تحمل است. البته تا زمانی که دچار مشکل نشود اهمیت و ضرورتش درک نخواهد شد. اموش نشدن ماشین لباسشویی یکی ازمشکلاتی است که ممکن است رخ دهد. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه این مقاله به بررسی علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی چیست؟

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در اکثر موارد می‌تواند به اختلال در برنامه ی شستشوی ماشین لباسشویی و نقص فنی در قطعاتی مثل برد دستگاه مربوط باشد.

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی یا کار نکردن آن می‌تواند بر روند شستشو تاثیر منفی گذاشته و باعث اتلاف انرژی کردد. چنانچه با مشکل اموش نشدن ماشین لباسشویی روبرو شده اید بهتر است که در نخستین مرحله وضعیت اتصالات را مورد بررسی قرار دهید.

چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی‌شود؟

زیرا اختلال در عملکرد فیوز در ماشین لباسشویی و موارد دیگر از جمله قطع شدن کابل و صدمه دیدنش از موارد بسیار مهم هستند که می‌تواند در خاموش شدن ماشین لباسشویی اثر گذار باشند. اگر می‌خواهید از علت روشن نشدن ماشین لباسشویی مطلع شوید در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی‌شود؟

چه عواملی موجب خاموش نشدن ماشین لباسشویی می‌شوند؟

موارد زیر می‌توانند در خاموش نشدن دستگاه ماشین لباسشویی تاثیر بسزایی داشته باشند:

  • معیوب شدن قطعه ی برد اصلی
  • صدمه دیدن قطعه ی پمپ تخلیه
  • آسیب دیدن قطعه ی تایمر دستگاه ماشین لباسشویی
  • خراب شدن قطعه ی میکروسوئیچ درب دستگاه ماشین لباسشویی
  • وجود نوسانات برق
  • چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی‌شود؟
  • خراب شدن قطعه ی هیدروستات در دستگاه ماشین لباسشویی
  • کثیفی قطعه ی فیلتر شیر برقی
  • نچرخیدن آبکش دستگاه

و در آخر وجود شکستگی در یک دستگاه ماشین لباسشویی می‌توانند دلیلی بر خاموش نشدن ماشین لباسشویی باشند.

 

خراب شدن قطعه ی پمپ تخلیه

قطعه ی پمپ تخلیه این گونه عمل می‌کند که در هر بار از مرحله ی شستشو دوبار وارد عملیات می‌شود.

یک بار در ابتدای کار آب کثیف را از دستگاه خارج کرده و دستگاه دوباره وارد عمل آبگیری می‌شود و بار دیگر در آخر کار آب را از ماشین لباسشویی خارج کرده و پس از این مرحله سیستم خشک کن شروع به کار می‌کند. در هر زمان قطعه ی پمپ دچار مشکل شود. دستگاه ماشین لباسشویی دیگر قادر به اجرای مرحله ی بعدی نخواهد بود و در همان مرحله باقی خواهد ماند.

علت خراب شدن قطعه ی پمپ تخلیه چیزی جز ورود کرک ها یا اجسامی که از فیلتر عبور کرده و داخل قطعه ی پمپ گیر کرده اند ، نیست . در اکثر موارد ، قطعه ی پمپ نیاز به تعویض دارد ، اما امکان دارد تکنسین راهی برای تعمیر لباسشویی پیدا کند .

خراب شدن قطعه ی پمپ تخلیه

نوسانات برق

همان طور که گفته شد ، نوسانات برق هم می تواند ماشین لباسشویی شما را تحت تاثیر قرار داده و مشکل ایجاد کند ، نوسانات برق موجب توقف دستگاه در نقطه خاصی خواهد شد که در این صورت امکان خاموش شدن برنامه وجود نخواهد داشت .

تنها راه حل این است که دستگاه را پریز برق جدا کرده و برنامه شستشو را مجددا از ابتدا شروع کنید ، ولی بهتر است برای برطرف کردن مشکلات مربوط به نوسانات برق اقدامات لازم را انجام دهید . جعبه فیوز را هم بررسی کنید ، هم چنین در صورت آسیب دیدن سیم برق ، تعویض سیم نیز ضروری است .

چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی‌شود؟

خراب شدن قطعه ی شیر برقی

پس از قرار دادن لباس ها در دستگاه ماشین لباسشویی ، شیر برقی وظیفه ورود آب به دستگاه را دارد و بعد از اتمام شستشو ، این فرآیند متوقف می شود ، هنگامی که شیر برقی آسیب ببیند ، امکان دارد فرآیند وارد شدن آب به دستگاه دچار اختلال شود .

پس از اتمام این مرحله و انجام مرحله ی شستشو ، وارد شدن آب به وسیله ی شیر برقی تمام نمی شود و به همین علت ، خرابی شیر برقی می تواند یکی از دلایل خاموش نشدن ماشین لباسشویی باشد ، در بیشتر موارد برای برطرف کردن این مشکل لازم است شیر ماشین لباسشویی را تعویض گردد .

خراب شدن قطعه ی شیر برقی

خراب شدن دیگ ماشین لباسشویی

هر ماشین لباسشویی دو نوع دیگ دارد ، دیگ داخلی و دیگ خارجی . زمانی که لباس ها در دیگ های داخلی شسته می شوند ، دیگ داخلی پس از پایان یافتن فرآیند شستشو باید متوقف شود ، و در مواقعی که این اتفاق نمی افتد ، خرابی دیگ بخار می تواند یکی از علت های خاموش نشدن ماشین لباسشویی باشد . در این مواقع برای جلوگیری از وارد شدن فشار به موتور ماشین لباسشویی ، در اسرع وقت دستگاه خود را تعمیر کنید .

چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی‌شود؟

خراب شدن برد و یا تایمر ماشین لباسشویی

چنانچه تایمر ماشین لباسشویی خراب شود و زمان دقیق شستشو مشخص نشود ، ماشین لباسشویی کار نخواهد کرد ، خاموش نشدن ماشین لباسشویی های جدید حتی اگر برد خراب شود ، فرآیند شستشو متوقف نخواهد شد ، بنابراین این موضوع می تواند یکی از دلایل خاموش نشدن ماشین لباسشویی باشد .

 

معیوب شدن قطعه ی هیدرواستات

وجود قطعه ی هیدرواستات در ماشین لباسشویی بسیار مهم است .این قطعه که موظف به تنظیم آب در داخل دیگ می باشد و در اصل شیربرقی را کنترل خواهد کرد . در صورت به وجود آمدن مشکل برای این قطعه دستگاه به طور مکرر و پشت سر هم  آبگیری خواهد کرد و دستگاه را خراب می کند .

چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی‌شود؟

معیوب شدن قطعه ی ولوم ماشین لباسشویی

قطعه ی ولوم جهت انجام تنظیمات برنامه ی داده شده به دستگاه ماشین لباسشویی می‌باشد و از مهم ترین قطعات به حساب می‌آید که با خراب شدنش بر عملکرد دستگاه تاثیر می‌گذارد.

 

تمیز کردن قطعه ی فیلتر شیر برقی در ماشین لباسشویی

از قطعاتی که در قست آبگیری دخیل است شیر برقی است. شیر برقی می‌تواند آب را داخل دیگ ببرد در صورت کثیف بودن آب این قطعه هم کثیف می‌شود و در متوقف کردن دستگاه در زمان آبگیری تاثیر گذار است و موجب خاموش نشدن دستگاه خواهد شد.

تمیز کردن قطعه ی فیلتر شیر برقی در ماشین لباسشویی

خراب شدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

میکروسوئیچ یکی دیگر از قطعات مهم در ماشین لباسشویی است که می‌تواند درب دستگاه را قفل کند و در صورت خرابی این قطعه درب بسته نخواهد شد و نیاز به تعویض دارد.

چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی‌شود؟

خرابی موتور ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علت های خاموش نشدن ماشین لباسشویی ، خرابی موتور می باشد. موتور ماشین لباسشویی دارای پیچ ها ، خازن راه انداز ، ذغال و قطعات مختلف می باشد. بنابراین اگر یکی از این قطعات خراب شوند و نتوانند کار خود را به درستی انجام دهند برد در همان وضعیت گیر می کند و دستگاه متوقف می شود.

 

نچرخیدن آبکش دستگاه

اگر آبکش نچرخید یا مشکلی در مورد چرخش به وجود بیاید ممکن است دستگاه در همان مرحله متوقف شود. حال نچرخیدن آبکش می‌تواند بنا به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد. به عنوان مثال متعادل نبودن بار موجود در آبکش ماشین لباسشویی یا یارگیری بیش از حد می‌تواند باعث بروز چنین مشکلی شود.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.