چرا سینمای خانگی صدا ندارد؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چرا سینمای خانگی صدا ندارد؟ امروزه در بسیاری از خانه ها برای بهبود کیفیت صدا و تصویر از دستگاه سینمای خانوادگی استفاده می کنند. سینمای خانگی مجموعه ای از تجهیزات صوتی و تصویری است که باعث پخش صدا و تصویر با کیفیت بالا می شود. در مواقعی ممکن است صدا از دستگاه سینمای خانگی ضعیف به گوش برسد یا به طور کلی سینمای خانگی هیچ صدایی از خود خارج نکند. علت های متعددی باعث خارج نشدن صدا از سینمای خانگی می شوند. دانستن دلایل صدا نداشتن سینمای خانگی کمک می کند تا بتوانید برای رفع این مشکل اقدام کنید. به همین علت ما در این مطلب به بررسی اینکه چرا سینمای خانگی صدا ندارد، می پردازیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای محتوا همراه ما باشید.

علت پخش نشدن صدا از سینمای خانگی چیست؟

امروزه تولید سینمای خانگی توسط برندهای متعددی چون سامسونگ، سونی، ال جی و … انجام می شود. همه این برندها از کیفیت بالای لوازم خانگی برخوردار هستند. اما ممکن است به طور ناگهانی صدا سینمای خانگی قطع شود. 

چه عاملی باعث خارج نشدن صدا از سینمای خانگی می شود؟ طبق بررسی های انجام شده دو عامل مهم باعث پخش نشدن صدا از سینمای خانگی می شوند. مشکلات سخت افزاری و به هم خوردن تنظیمات سینمای خانگی باعث خارج نشدن صدا از دستگاه می شود. بنابراین اگر با مشکل پخش نشدن صدا از سینمای خانگی همراه هستید باید مجدداً تنظیمات سینمای خانگی را دستکاری کنید و در صورت مشکلات سخت افزاری به تعمیرگاه مراجعه کنید. چند مورد از دلایلی که باعث پخش نشدن صدا از سینمای خانگی می شوند عبارت است از:

  1. متصل نبودن کابل ها به سینمای خانگی

متصل نبودن کابل ها به سینمای خانگی یکی از مهم ترین دلیل صدا نداشتن این دستگاه است. سینمای خانگی برای پخش صدای تلویزیون باید از طریق سیم و کابل های مختلف به تلویزیون متصل شود. در صورتی که کابل ها به درستی به سینمای خانگی یا تلویزیون متصل نشوند، پخش صدا از سینمای خانگی انجام نمی شود. همچنین ممکن است خراب شدن سیم و اتصالات از دلایل پخش نشدن صدا از سینمای خانگی باشند. بنابراین اگر سینمای خانگی شما صدا ندارد، کافیست تا کابل ها را مجدداً به تلویزیون و سینمای خانگی متصل کنید تا این مشکل رفع شود.

  1. خراب شدن باتری دستگاه سینمای خانگی

چرا سینمای خانگی صدا ندارد؟ اگر با مشکل صدا نداشتن سینمای خانگی همراه هستید، بهتر است به بررسی باتری این دستگاه بپردازید. در مواقعی ممکن است خراب شدن باتری یا ضعیف شدن آن منجر به پخش نشدن صدا از سینمای خانگی شود. به همین علت از یک تکنسین دوره دیده بخواهید تا به عیب یابی موتور سینمای خانگی بپردازد. در صورتی که موتور این دستگاه خراب باشد، از تعمیرکار بخواهید تا هرچه سریع تر آن را تعمیر کند.

تنظیم صدای سینمای خانگی تلویزیون چگونه انجام می شود؟

تنظیم صدا در دستگاه سینمای خانگی به دو شکل انجام می شود. روش تنظیم سینمای خانگی در اغلب برندهای سینمای خانگی یکسان است. با این حال اگر مطابق مراحل ذیل قادر به تنظیم صدای تلویزیون نیستید، می توانید با مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه، تنظیمات صدا را انجام دهید. روش های تنظیم صدا در سینما خانگی عبارت است از:

  • ابتدا از طریق منوی دستگاه سینمای خانگی وارد تنظیمات بلند یا سیستم صوتی دستگاه شوید. در این مرحله باید خروجی صدای سینمای خانگی را در حالت ثابت قرار دهید. در این مرحله به این نکته توجه داشته باشید که اگر سینمای خانگی شما با برنامه dolby digital  سازگار نباشد، می توانید خروجی صدا را در حالت pcm قرار دهید. اگر با وجود انجام مراحل بالا بازهم با مشکل پخش نشدن صدا از سینمای خانگی همراه هستید می توانید از روش دوم برای تنظیم صدا سینما خانگی سونی استفاده کنید.
  • بیشتر بخوانید:مشکلات پورت HDMI تلویزیون

در صورت ضعیف بودن صدا سینمای خانگی چه باید کرد؟

ممکن است صدا از باندهای سینمای خانگی خارج شود اما بسیار ضعیف شنیده شود. در چنین وضعیتی به احتمال زیاد باند سالم است و باید تنظیمات سینمای خانگی دستکاری شود. برای رفع این مشکل باید از طریق کلید level speaker صدای هر کدام از باندها را تنظیم کنید.

نتیجه گیری از چرا سینمای خانگی صدا ندارد؟

در این مطلب به بررسی اینکه چرا سینمای خانگی صدا ندارد پرداختیم. با توجه به بررسی های انجام شده کلیه عوامل سخت افزاری و به هم خوردن تنظیمات باعث صدا نداشتن سینمای خانگی می شود. در صورتی که علت صدا نداشتن سینمای خانگی تلویزیون به هم خوردن تنظیمات باشد، می توان با اصلاح آن برای رفع مشکل صدا ندادن تلویزیون اقدام کرد. اما اگر علت پخش نشدن صدا از سینمای خانگی تلویزیون به دلیل مشکلات سخت افزاری باشد، باید برای تعمیرات به تعمیرگاه لوازم خانگی سپرده شود. هوم کارا یکی از بزرگ ترین شرکت هایی است که تعمیرات انواع لوازم خانگی مانند تلویزیون، جاروبرقی، یخچال، فر و … را به صورت تخصصی انجام می دهد. در صورتی که با مشکل خارج نشدن صدا از سینمای خانگی همراه هستید، می توانید از طریق شماره ۰۲۱۲۲۸۸۱۱۱۳ با این مجموعه تماس گرفته و درخواست تعمیر سینمای خانگی در محل را داشته باشید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.