چرا روی تلویزیون خط افتاده؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چرا روی تلویزیون خط افتاده؟ علت خط افتادن روی تلویزیون ال ای دی چیست؟ تلویزیون یک دستگاه سرگرم کننده برای اعضای خانواده است که امروزه به دلیل داشتن امکانات بسیار برای انجام کارهای مختلفی چون انجام بازی، رسیدگی به شبکه های اجتماعی و … استفاده می شود. استفاده مداوم از تلویزیون باعث شده است که این دستگاه در معرض آسیب های زیادی قرار بگیرد. خط افتادن روی تلویزیون یکی از عمده مشکلاتی است که ممکن است در طولانی مدت باعث آسیب به دستگاه و کاهش کیفیت تصویر شود. اما چه عاملی باعث خط افتادن روی صفحه نمایش تلویزیون می شود؟ آیا راه حلی برای رفع مشکل خط افتادن روی تلویزیون وجود دارد؟ در این مطلب به بررسی اینکه چرا روی تلویزیون خط افتاده و روش های رفع این مشکل می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای محتوا همراه ما باشید

خراب شدن پنل تلویزیون و ایجاد خطوط روی تلویزیون

چرا روی تلویزیون خط افتاده؟ اولین عاملی که ممکن است باعث خط افتادن روی تلویزیون شود، خراب شدن پنل تلویزیون در اثر ضربه است. برخورد توپ، دست و اجسام سنگین به پنل تلویزیون باعث آسیب و شکستگی این بخش از تلویزیون می شود. پنل یکی از بخش های بسیار مهم و گران قیمت در تلویزیون است که در صورت خراب شدن ممکن است هزینه زیادی جهت تعمیرات داشته باشد. در بسیاری از موارد تلویزیونی هایی که پنل آن ها خراب شده است، تعمیر نمی شوند زیرا بیش از ۸۰ درصد  قیمت همان تلویزیون هزینه تعمیرات پنل می شود.در مواقعی میزان ضربه یا شکستگی پنل تلویزیون بسیار نا چیز است و ممکن است هزینه چندانی برای تعمیرات نداشته باشد. بنابراین ابتدا از یک تکنسین با تجربه بخواهید تا به بررسی پنل تلویزیون بپردازد. در صورتی که میزان آسیب دیدگی پنل زیاد نباشد، از تکنسین مربوطه بخواهید تا تعمیر پنل را انجام دهد.

آب خوردگی پنل تلویزیون و ایجاد خط روی تلویزیون

علت خط های سفید و سیاه روی تلویزیون چیست؟ چرا روی تلویزیون خط افتاده؟ دومین علت خط افتادن روی تلویزیون، آب خوردگی پنل تلویزیون است. عوامل متعددی چون سر ریز شدن آب روی تلویزیون، پاک کردن آب با دستمال خیس و … باعث آب خوردگی پنل و در نتیجه سوختن پنل تلویزیون می شود. سوختن پنل تلویزیون یا نیم سوخت شدن آن باعث ایجاد خط عمودی و افقی روی تلویزیون می شود. متاسفانه پنل تلویزیون در صورت سوختن هزینه هنگفتی را به همراه دارد. اما شما می توانید از یک تعمیرکار بخواهید تا پنل تلویزیون را عیب یابی کند. در صورتی که پنل تلویزیون آسیب زیادی ندیده است، می توانید با مراجعه به یک تعمیرگاه معتبر، درخواست تعمیر پنل تلویزیون را داشته باشید. اما آب خوردگی پنل تلویزیون میتوند مشکل بزرگی باشد.

استفاده مداوم و طولانی مدت از تلویزیون و خط افتادن صفحه نمایش

تمام دستگاه ها و لوازم برقی که توسط شرکت های معتبر در دنیا تولید می شوند دارای حداقل عمر مفید هستند. در صورتی که عمر مفید دستگاهی تمام شود، میزان کیفیت و کارایی آن به شدت کاهش پیدا می کند. خط افتادن روی صفحه نمایش تلویزیون یکی از مشکلاتی است که به دلیل اتمام عمر مفید تلویزیون اتفاق می افتد. روشن کردن تلویزیون برای مدت طولانی، استفاده مداوم و…باعث می شود تا فشار زیادی به اجزای تلویزیون وارد شود و در نتیجه این دستگاه آسیب ببیند. برای جلوگیری از خراب شدن صفحه نمایش و جلوگیری از ایجاد خطوط روی تلویزیون توصیه می شود از استفاده مداوم و طولانی مدت از تلویزیون پرهیز کنید.

باقی ماندن گرد و غبار روی تلویزیون و ایجاد خطوط رنگی

چرا روی تلویزیون خط افتاده؟ باقی ماندن گرد و غبار روی تلویزیون چهارمین علت و مهم ترین عاملی است که باعث ایجاد خطوط روی صفحه تلویزیون می شود. در صورتی که گرد و غبار برای مدت طولانی روی تلویزیون باقی بمانند، باعث ایجاد خطوط رنگی افقی و عمودی روی تلویزیون می شوند. وجود گرد و غبار علاوه بر ایجاد خطوط رنگی باعث بروز مشکلاتی چون تار شدن صفحه نمایش، خراب شدن سیم و کابل، مسدود شدن بلندگو و…می شود. اگر می خواهید از خط افتادن روی تلویزیون جلوگیری کنید باید در طی فواصل زمانی منظم تلویزیون را تمیز کنید تا گرد و غبار به درون صفحه نمایش و اجزای تلویزیون نفوذ نکنند.

شل شدن سیم و کابل و ایجاد خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون

چرا روی تلویزیون خط افتاده؟ سیم و کابل های متعددی به تلویزیون متصل هستند که ممکن است در صورت شل شدن باعث ایجاد خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون شوند. در بسیاری از مواقع خراب شدن پورت نیز باعث شل شدن سیم و کابل و جدا شدن آن ها می شود. در صورتی که علت ایجاد خطوط روی تلویزیون به دلیل شل شدن سیم و کابل باشد، می توان با تعویض و محکم کردن آن ها، از خط افتادن روی تلویزیون جلوگیری کرد اما اگر مشکل از خراب شدن پورت باشد، می توان با تعویض این قطعه، برای رفع مشکل خط افتادن روی صفحه تلویزیون اقدام کرد.

برای رفع مشکل خط افتادن روی تلویزیون چه باید کرد؟

اولین قدم برای رفع مشکل خط افتادن روی تلویزیون، عیب یابی دستگاه توسط تکنسین های خبره و باتجربه است. تکنسین مربوطه با عیب یابی دستگاه، علت خط افتادن روی تلویزیون را تشخیص می دهد. در صورتی که علت خط افتادن روی صفحه نمایش تلویزیون به دلیل مشکلات فنی باشد، با تعویض یا تعمیر قطعه مورد نظر برای رفع مشکل خط افتادن روی صفحه تلویزیون اقدام می کند. اما در مواقعی علت خط افتادن روی صفحه تلویزیون به دلیل اختلال در برخی از کانال های تلویزیونی است و تکنسین نمی تواند برای رفع این مشکل اقدام کند. همچنین خراب شدن پنل تلویزیون در اکثر مواقع قابل تعمیر نیست و بهتر است به جای تعمیر کردن، تلویزیون جدیدی خریداری شود. اما باید قبل از هرچیزی عیب یابی تلویزیون انجام شود.

نتیجه گیری از اینکه چرا روی تلویزیون خط افتاده؟

در مطلب بالا به بررسی اینکه چرا روی تلویزیون خط افتاده؟ دلایل خط افتادن روی تلویزیون و روش های حل این مشکل پرداختیم. تلویزیون دستگاه بسیار حساسی است که در اثر کوچک ترین سهل انگاری ممکن است آسیب ببینید. متاسفانه کشیدن اجسام تیز، ضربه، آب خوردگی، خراب شدن پنل، خراب شدن برد و…باعث می شود تا خطوط عمودی و افقی روی تلویزیون ایجاد شود.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.