WhatsApp Image 2021-08-29 at 11.11.34

چرا بدنه یخچال برق دارد؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چرا بدنه یخچال برق دارد
مشکلات فنی در یخچال فریزر

خیلی از مواقع وجود مشکلات فنی علت برق داشتن بدنه یخچال می باشد. مشکل داشتن موتور یخچال و یا آسیب دیدن سیم های رابط یخچال می تواند منجربه برق دار شدن بدنه یخچال شود. همچنین اتصال ترموستات و یا موتور یخچال به بدنه می تواند باعث احساس شوکه شدن هنگام لمس یخچال شود. در چنین مواردی اگر تخصص فنی ندارید حتما با یک تکنسین متخصص مشورت کنید.

فرسوده شدن عایق سیم کشی داخلی یخچال

این مسئله می تواند نگران کننده باشد، بخصوص اگر یخچال شما دارای مدار یخ زدایی باشد. این مسئله یک مشکل رایج است و حتی می تواند یک خطر ایمنی محسوب شود خصوصا مواقعی که یخچال بر روی یک سطح رسانای الکتریکی قرار دارد و با رطوبت و آب سروکار داشته باشد. اگر در این زمینه تخصص لازم را ندارید حتما برای بررسی مشکل از یک متخصص کمک بگیرید.

دوره زمانی

زمستان هوا خشک تر است و باعث بوجود آمدن الکتریسیته ساکن می شود. اگر الکتریسیته ساکن یخچال شما فصلی است، افزایش رطوبت در خانه شما می تواند به برطرف کردن مشکل کمک کند. اگر در فصول با رطوبت بالاتر الکتریسیته ساکن را تجربه می کنید، این موضوع ممکن است نشان دهنده مشکل دیگری باشد.

شوک های خفیف هنگامی رخ می دهد که بار الکتریکی ساکن در لباس، کفش و مواد دیگر ایجاد شود این موارد نگران کننده نیستند. یخچال و فریزرهای دارای تراشه های رایانه ای که یخ ساز، تنظیمات یخ زدایی و دما را کنترل می کنند، نسبت به الکتریسیته ساکن حساس تر هستند. اگر این مدل ها به درستی وصل نشده باشند، می توانید شوکی را که مانند الکتریسیته ساکن است احساس کنید. اگر سیم کشی یخچال شما فرسوده شده و دچار ساییدگی شده باشد و با بدنه فلزی یخچال تماس پیدا کرده باشد نیز دچار شوک مشابهی خواهید شد.

افزایش رطوبت

برای مشکلات فصلی، از مرطوب کننده های آشپزخانه استفاده کنید تا رطوبت موجود در هوا افزایش یابد و به طور طبیعی الکتریسیته ساکن کاهش یابد. الیاف مصنوعی نسبت به الکتریسیته ساکن حساس تر هستند، بنابراین از پشم های طبیعی ، پنبه و پارچه های دیگر استفاده کنید تا شوک را کاهش دهید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »