پاک كردن رسوب آب از یخچال

پاک كردن رسوب آب از یخچال

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

برای پاک كردن رسوب آب از یخچال ، می‌توانید با توجه به شدت لکه‌ها از روش‌ها و حلال رسوبات آب متفاوتی استفاده کنید. گاهی هنگام تميز كردن بدنه يخچال سیلور یا نظافت یخچال ساید با لکه‌هایی سطحی روبرو می­‌شویم که به سادگی پاک می‌شوند؛ گاهی نیز پاک کردن آنها به زحمت بیشتری نیاز دارد.

در ادامه چند روش کاربردی برای پاک كردن رسوب آب از یخچال و جایگزین شستن یخچال با شلنگ آب را برای شما جمع‌­آوری کرده‌­ایم:

۱. با مایع ظرفشویی چگونه بدنه یخچال را تمیز کنیم؟

مایع ظرفشویی برای پاک كردن رسوب آب از یخچال (در صورت سطحی بودن رسوبات) می‌­تواند بسیار کاربردی باشد. برای تميز كردن بدنه يخچال سیلور یا نظافت یخچال ساید با این ماده، تنها کافی است چند قاشق مایع ظرفشویی را با کمی آب گرم ترکیب کنید؛ با استفاده از اسفنج مقداری کف را روی محل رسوب بزنید؛ و به آرامی شروع به تمیز کردن کنید. بعد از اینکه همه جا را به کف آغشته کردید، پارچه مرطوبی بردارید و کف‌ها را پاک کنید. در آخر نیز به وسیله یک پارچه تمیز و لطیف، سطح را تمیز کنید.

تميز كردن بدنه يخچال سيلور با جوش شیرین و سرکه

۲. تميز كردن بدنه يخچال سیلور با سرکه و جوش شیرین

به نظر می­‌رسد نمی‌­توان صحبت از تمیز کردن کرد و نامی از سرکه و جوش شیرین نبرد. برای پاک كردن رسوب آب از یخچال (مخصوصا رسوب­‌های قدیمی) با استفاده از این دو ماده، ابتدا خمیری از ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین تهیه کنید. سپس به وسیله یک دستمال یا پارچه لطیف مقداری از آن را روی رسوب بمالید و چند دقیقه صبر کنید. بعد از چند دقیقه، با یک پارچه مرطوب خمیر را پاک کنید. اگر هنوز بخشی از لکه از بین نرفته بود، مراحل قبل را یکبار دیگر تکرار کنید.

خمیر سرکه و جوش شیرین شاید دقیقا حلال رسوبات آب نباشد، اما یکی از پاسخ‌­های قطعی چگونه بدنه یخچال را تمیز کنیم؟، و یکی از روش­‌های موثر تميز كردن بدنه يخچال سیلور و نظافت یخچال ساید است.

۳. تميز كردن يخچال با سركه

سرکه به تنهایی نیز می­‌تواند حلال رسوبات آب باشد و در پاک كردن رسوب آب از یخچال به ما کمک کند. به جای شستن یخچال با شلنگ آب، یک پارچه مناسب برای تميز كردن بدنه يخچال سیلور انتخاب، و آن را به محلولی از سرکه سفید و آب آغشته کنید. حال پارچه را روی هر لکه‌ای که مشاهده می‌کنید قرار دهید و آنها را با دقت پاک کنید.

به خاطر داشته باشید که پاک كردن رسوب آب از یخچال با استفاده از سرکه تنها به تميز كردن بدنه يخچال سیلور محدود نمی‌­شود. شما از این حلال رسوبات آب می­‌توانید برای پاک كردن رسوب آب از پلاستیک یخچال نیز استفاده کنید.

پاک كردن رسوب آب از آبسردکن یخچال

چگونه آبسردکن یخچال را تمیز کنیم؟

در قسمت قبل، به روش­‌های پاک كردن رسوب آب از یخچال به جای شستن یخچال با شلنگ آب پرداختیم؛ و توضیح دادیم که با ساده‌ترین مواد، چگونه بدنه یخچال را تمیز کنیم. اما نظافت یخچال ساید و مدل­‌های دیگر، تنها به پاک كردن رسوب آب از یخچال و بدنه آن محدود نمی­‌شود. در این قسمت می­‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه آبسردکن یخچال را تمیز کنیم. اگر طعم و بوی آب آبسردکن یخچال شما نیز تغییر کرده، بایستی آن را تمیز کنید.

پیش از بررسی روش­‌های موجود برای اینکه چگونه آبسردکن یخچال را تمیز کنیم، بهتر است ابتدا پاک كردن رسوب آب از یخچال و بدنه آن را تمام کرده باشید. سپس، کشوها و طبقات را نیز با انواع حلال رسوبات آب که در قسمت قبل معرفی شدند، کاملا تمیز کنید. به خاطر داشته باشید که اگر آب بو و مزه کهنگی و یا پلاستیک می‌دهد، باید مشکل را در لوله‌های پلاستیکی جستجو کنید که آب را به مخزن آبسردکن انتقال می­‌دهند. اما اگر آب، بو و مزه بدی دارد، یعنی مخزن آب کثیف است و نیاز به یک تمیزکاری اساسی دارد. اما چگونه آبسردکن یخچال را تمیز کنیم؟

تمیز کردن بدنه یخچال با مایع ظرفشویی

۱. پاک كردن رسوب آب از یخچال و آبسردکن با جوش شیرین

یک چهارم فنجان جوش شیرین را با یک لیتر آب گرم مخلوط کرده و محفظه آب را به خوبی با آن بشویید. بعد از شستن محفظه با جوش شیرین، آن را با آب و مایع ظرفشویی به خوبی تمیز کنید. جوش شیرین خاصیت بو زدایی و میکروب‌ ­زدایی قوی‌ای داشته، و می‌تواند طعم و مزه آب را به حالت عادی برگرداند. پس از شستشوی کامل محفظه آبسردکن، با یک دستمال میکروفیبر تمیز محفظه را کاملا خشک کنید و نگذارید رد و لک آب روی آن بیفتد.

۲. پاک كردن رسوب آب از یخچال و آبسردکن با سرکه

یک سطل بزرگ را آماده، و ۴ لیتر آب را با یک قاشق غذاخوری از یک سفیدکننده کم­‌بو ترکیب کنید. در ادامه، ۵ فنجان سرکه سفید را به همراه کمی آبلیموی طبیعی به محلول اضافه کنید.

پیش از تميز كردن يخچال با سركه، یخچال را از برق بکشید. گالن آب آبسردکن را بردارید و با یک اسفنج تمیز و مرطوب، به خوبی محل اتصال گالن با دستگاه را تمیز کنید. حالا مایع شوینده حلال رسوبات آب را درون مخزن آبسردکن بریزید و اجازه دهید محلول برای ۲ الی ۵ دقیقه در آن بماند.

سپس، زیر شیر آب تخلیه یک ظرف بزرگ قرار دهید و آن را باز کنید تا هنگام خروج محلول، شیر‌های آب نیز تمیز شوند. در ادامه برای پاک کردن سفید کننده و سرکه، مخزن آبسردکن را چندبار با آب پر و خالی کنید. فرایند تخلیه آب را از طریق شیر‌‌های آب انجام دهید تا بوی حلال رسوبات آب از بین برود و پاک كردن رسوب آب از پلاستیک نیز انجام شود.

پاک کردن زسوب آب از یخچال و آبسرد کن همانند دیگر اقدامات نگهداری و سرویس لوازم آشپزخانه مثل جلوگیری از رسوب آب در ماشین ظرفشویی و موارد مشابه در جلوگیری از خرابی مداوم این دستگاه‌ها و بالا رفتن طول عمر استفاده از آن‌ها تاثیر بسزایی دارد. 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.