پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی بوش

پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت پاره شدن لباس در لباسشویی

پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی بوش به چه دلیلی است؟ گاهی پس از شستشو لباس در لباسشویی متوجه سوراخ، نخ کش شدن یا حتی پار شدن لباس می‌شوید. آیا می‌دانید علت چیست؟ شما باید احتمالی را که موجب پارگی و آسیب به الیاف لباستان می‌شود را بررسی کنید و با برطرف کردن آن، مانع پارگی لباس های بیشتری شوید. باید به این نکته توجه کنید که در برخی موارد پارگی لباس ها در ماشین لباسشویی علت های مختلفی دارد. گاهی مشکل از عدم توجه به نکاتی پیش از شستشو است و گاهی عدم رعایت نکات مهم در هنگام شستشو لباس در لباسشویی.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

۵ علت پاره شدن لباس در لباسشویی به شرح زیر می‌باشد:

نخ کش شدن، پاره شدن و یا آسیب لباس ها در ماشین لباسشویی چندین علت می‌تواند داشته باشد، فرقی نمی‌کند لباسشویی ال‌جی، جی پلاس و سایر برندها را داشته باشید. به شما توصیه می‌کنیم برای برطرف کردن مشکل و پیدا کردن علت پاره شدن لباس در ماشین لباسویی موارد زیر را بررسی کنید:

5 علت پاره شدن لباس در لباسشویی به شرح زیر می‌باشد

۱) انتخاب اشتباه برنامه شستشو در لباسشویی

در همه ی لباسشویی‌ها برنامه‌های شستشو متناسب با جنس لباس تعریف و تعبیه شده است. برای مثال برنامه شستشوی لباس پشمی با لباس نخی از لحاظ سرعت شستشو، درجه حرارت آب مورد استفاده برای شستشو و دور چرخش خشک کن متفاوت طراحی میش‌شود تا لباس‌ها در لباسشویی دچار پارگی و نخ کش شدن نشوند.
اگر لباس ها را تفکیک کنید و هر کدام را با برنامه مناسب خود بشویید مطمئنا پاره و نخ کش شدن لباس در لباسشویی به مراتب کمتر برای لباسهای شما خواهد افتاد، اما گاهی بدون توجه به برنامه شستشو یا عدم آگاهی دقیق از برنامه‌های شستشو لباس در لباسشویی، همه لباس ها چه با الیاف نازک و چه ضخیم و جنسهای مختلف را با یک برنامه شستشو می‌شوند و این یکی از علت های پاره شدن لباس در لباسشویی می‌شود.
پس یکی از علت های نخ کش شدن، آسیب لباس و یا پاره شدن لباس ها در لباسشویی ممکن است در اثر انتخاب برنامه شستشو نامناسب باشد. بهتر است برای شستن لبا های ظریف و حساس از برنامه های ملایم شور مانند wool، hand wadh و… استفاده نمایید.
پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی بوش

۲) تاثیر دور بالای خشک کن لباسشویی در پاره شدن لباس در لباسشویی

هر برنامه لباسشویی با توجه به نوع برنامه، نحوه آبگیری و شستشوی متفاوتی دارد. در بعضی از برنامه‌ها شما می‌توانید خودتان دور خشک کن را تنظیم کنید و در بعضی به صورت پیش فرض خشک کن در آن تعریف شده است. اگر تصمیم دارید لباس‌های ظریف و یا لباس‌هایی که آسیب دیدگی دارند را در لباسشویی شستشو دهید، حتما توجه داشته باشید که برنامه مناسبی را برای شستشو انتخاب کنید و اینکه دور خشک کن لباسشویی خیلی بالا انتخاب نشود. می‌توانید از پایین‌ترین دور خشک کن استفاده کنید. در واقع در آرام‌ترین حالت چرخش دستگاه، رطوبت لباس‌ها بیشتر باقی می‌ماند و البسه خیس‌تر هستند. به کارگیری این روش به ماشین لباسشویی شما و لباس‌های ظریف شما کمتر آسیب می‌زند. دور خشک کن ۴۰۰ پایین‌ترین دور چرخش و گرفتن آب لباس‌ها است و دور خشک‌کن ۶۰۰ و ۸۰۰ از حالت‌های دور خشک کن متوسط و رو به پایین هستند. مثلا دور خشک کن ۶۰۰ فقط در بعضی از مدل‌های لباسشویی ال جی وجود دارد.
در صورتی که دور خشک‌ کن را بالا انتخاب کرده باشید امکان سوراخ یا پاره شدن لباس‌ در لباسشویی وجود دارد. دور خشک‌کن مناسب ۸۰۰ یا ۱۰۰۰ می‌باشد، در صورتی که لباس‌ها حساس و ظریف هستند با کلید Spin می‌توانید دور خشک‌ کن پایین را انتخاب کنید.
لازم به ذکر است که لباسهایی که از قبل سوراخ و پارگی دارند آسیب پذیر تر هستند و پارگی آنها بیشتر می‌شود.
2) تاثیر دور بالای خشک کن لباسشویی در پاره شدن لباس در لباسشویی

۳) تاثیر پر کردن بیش از حد لباسشویی در پاره شدن لباس

پر کردن بیش از حد ماشین لباسشوی علاوه بر اینکه می‌تواند مانع از تمیز شدن لباس ها و گره خوردن آن ها شود، ممکن است بر اثر فشار و اصطحکاک تاروپود لباس ها بر روی یکدیگر، گیر کردن زیپ و دکمه ها و الیاف لباس ها، موجب پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی شود. به همین منظ.ر همیشه ماشین لباسشویی را کمی کمتر از ظرفیت نهایی پر کنید به نحوی که به اندازه قرار گرفتن یک دست بر روی لباس ها جا داشته باشد. پس پر کردن بیش از حد لباسشویی می‌تواند به بافت لباس ها آسیب برساند و باعث علت پاره شدن لباس در لباسشویی می‌شود.
پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی بوش

۴) تاثیر اجسام تیز میان لباس ها در سوراخ یا پارگی لباس ها در لباسشویی

اگر اگر لباس های داری زیپ و زیورآلات را نیز داخل لباسشویی بیندازید، مکن است زیپ یا دکمه لباس ها، کمربند، نگین و تزئینات لباس، قزن لباس و… به هم گیر کنند و باعث نخ کش شدن یا پارگی لباس هایی که الیاف ظریفی دارند شوند. به منظور جلوگیر از این اتفاق، زیپ لباس ها ببندید و لباس های دکمه دار پشت و رو کنید و سپس داخل ماشین لباسشویی بیاندازید.

۵) بررسی کنید تار و پود لباس پوسیده نباشد

چنانچه بعد از دیدن پارگی لباس تمام موارد بالا را چک کردید و علت پارگی لباس در لباسشویی هیچ یک از موارد بالا نبود، کمد و کشو لباس ها را بررسی کنید.
در برخی موارد انباشته شدن لباس‎‌ها، فشردگی آن‌ها در کمد و کشو لباس‌ها و حتی وجود حشرات ریز مانند مورچه و سوسک و … موجب ایجاد سوراخ‌های بسیار ریز بر روی لباس‌ها می‌شود که پس از انجام شستشو این سوراخ‌ها بزرگ‌تر و مشهود می‌شود و گمان می‌کنید علت پارگی، ماشین لباسشویی است.

آخرین چیزی که برای چک کردن وجود دارد چیست؟

اگر مطمئن شدید که همه چیز را چک کرده اید و همه چیز خوب است، چند دقیقه کمد و کشو لباس های خود را چک کنید. یادتان باشد که هیچوقت لباس ها را به زور در آن ها قرار ندهید چون باعث از بین رفتن لباس ها می شود. همانطور که در لباسشویی باید مراقب باشید، در طرز قرار دادن آن ها در کمد لباس و کشو نیز باید مراقب باشید چون قرار دان آن ها به طور فشرده در کشو می‌تواند باعث آسیب به الیاف لباس شود.
نکته ای دیگر که باید به آن توجه کنید قرار ندادن لباس های ظریف با لباس های دیگر و دکمه و زیپ دار در کمد و کشو لباس است.
اگر تمامی موارد بالا را بررسی کردید و علت پارگی هیچ یک از این موارد نبود، ممکن است لباس ها در جای دیگر مثل کشو یا کمد پاره شدن باشند. در کل، برای اینکه از پاره شدن لباس ها در لباسشویی جلوگیری کنید، موارد زیر را رعایت نمایید.
  • جیب لباس ها را حتما خالی کنید
  • لباس های متفاوترا از یکدیگر جدا نمایید.
  • دمای آب لباس ها را مناسب با جنس آن ها انتخاب نمایید.
  • برنامه شستشو متناسب با جنس لباس ها را انتخاب کنید.
  • به اندازه ظرفیت لباسشویی آن را پر کنید، نه بیشتر و نه کمتر
  • برای خشک کردن لباس ها ۶۰۰ دور در دقیقه را انتخاب نمایید.
  • هر چند وقت یکبار داخل محفظه شستشو را چک کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. زمانی که لباسشویی خاموش است سطح درام با دست چک کنید که برآمدگی نداشته باشد و لیفترا یا به اصطلاح یقه شور داخل درام سالم باشد.

پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی بوش

راه های جلوگیری از پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی

تا اینجا ۶ علت پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی را با هم بررسی کردیم. برای جلوگیری از مواجه شدن با چنین مشکلاتی باید چند نکته را قبل از شستشو در نظر داشته باشید.

اولین مورد این است که همیشه قبل از روشن کردن ماشین لباسشویی، لباس ها را به خوبی تفکیک کنید. همانطور که در بالا اشاره شد، هر جنس لباسی، برنامه ی مخصوصی برای شستشو دارد.

دومین موردی که برای جلوگیری از نخ کش شدن لباس ها باید در نظر داشته باشید این است که همیشه جیب لباس ها و شلوارها را کاملا بررسی کنید. ممکن است در جیب لباس ها اشیای تیز یا برنده ای وجود داشته باشد که هم به لباس ها آسیب وارد کند و هم به ماشین لباسشویی!

سومین موردی که باید در نظر داشته باشید و کامل هم در موردش توضیح دادیم، رقیق کردن مایع سفید کننده با آب است.

نکته ی بسیار مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از مواد شوینده ی باکیفیت است. این موضوع هم برای حفظ سلامت لباس ها و هم برای بالا بردن عمر ماشین لباسشویی بسیار اهمیت دارد.

اگر تمامی این روش هایی که در مقاله گفته شد را انجام دادید و همچنان شاهد پارگی یا نخ کش شدن لباس‌ها بودید، بهترین کاری که باید انجام دهید درخواست تکنسین ماشین لباسشویی است. تکنسین می تواند به درستی دستگاه را عیب یابی و در صورت لزوم آن را تعمیر کند.

پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی بوش

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.