ویژگی های هوشمند ماشین های لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

پیشرفت تکنولوژی و اهمیت به آسایش و راحتی افراد باعث شده است تا هوشمند شدن انواع وسایل الکتریکی روز به روز رو به پیشرفت رفته و آپشن های جدیدی به این وسایل اضافه گردد. در کنار وسایلی مانند گوشی موبایل، کامپیوتر، وسایل صوتی و تصویری، سیستم های روشنایی، سیستم های امنیتی و … ماشین های لباسشویی نیز هوشمندسازی شده اند. در این مطلب سعی شده است تا به تمام ویژگی های هوشمند ماشین های لباسشویی که تا کنون ابداع شده اند به طور کامل پرداخته شود.

هوشمندسازی وسایل مختلف باعث می شود تا زندگی روزمره به سمت اتوماتیک شدن پیش رود و امکان به کنترل درآوردن این وسایل برای افراد حتی از راه دور وجود داشته باشد. با استفاده از دادن دستورات شرطی به این دستگاه ها امکان ارسال و دریافت اطلاعات مختلف تنها با زدن یک دکمه امکان پذیر خواهد بود.

ویژگی های هوشمند ماشین های لباسشویی

معرفی انواع وسایل هوشمند

با توجه به این که جهان در حال آماده شدن برای اتوماتیک شدن می باشد، وسایل مختلف به گونه ای طراحی می شوند که به کمترین کمک توسط انسان نیاز داشته باشند. حتما در سال های اخیر نام هوشمندسازی ساختمان به گوشتان خورده است.

امروزه ساختمان ها را به گونه ای می سازند و در آن از تجهیزات الکترومکانیکی مختلفی استفاده می کنند که کاملا تحت کنترل انسان می باشند. با متصل کردن وسایل مختلف به شبکه اینترنت می توان از راه دور و با استفاده از گوشی به کنترل آنها پرداخت.

این کار مانند هر تکنولوژی جدید دیگری دارای مزایا و معایبی می باشد که مزایای آن بیشتر از ایرادات آن به نظر می رسد. سیستم های روشنایی مثالی بارز از وسایل هوشمند می باشند که با تعبیه سنسورهایی قادر به روشن و خاموش شدن با ورود و خروج افراد می باشد و می توان توسط شبکه گسترده ای که در آن وجود دارد به کنترل تمام سیستم های روشنایی ساختمان پرداخت.

همچنین سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوشمندی وجود دارند که می توان از راه دور میزان دمای آنها را تنظیم نموده تا در هنگام رسیدن به منزل هوا سرد یا گرم نباشد. سیستم های امنیتی و دوربین های مدار بسته نیز از جمله وسایل هوشمندی می باشند که می توان با کنترل آنها از راه دور اقدام به باز و بسته نمودن درب و پنجره ها و یا اطلاع از خطرات مختلف در اطراف ساختمان نمود.

سیستم های دیگری مانند سیستم نظارت بر دود و گاز، سیستم های مراقبت از معلولین، سیستم صوتی هوشمند، سیستم اندازه گیری کیفیت هوا و … نیز وجود دارند که می توان با اجرای هر یک از آنها در ساختمان، منزل را به میزان بیشتری تحت کنترل خود گرفت.

سیستم آشپزخانه هوشمند

سیستم آشپزخانه هوشمند شامل وسایل مختلفی می شود که در آشپزخانه وجود دارد و در این وسایل برنامه هایی از قبل نوشته شده است که باعث می شود بتوان آنها را از راه دور کنترل نمود. اتصال این دستگاه ها به شبکه اینترنت باعث می شود تا بتوان در صورتی که در منزل نباشید نیز از کارکرد این دستگاه ها آگاه باشید.

یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، اجاق گاز و فر، قهوه جوش و … از جمله وسایلی می باشند که شرکت های مختلف مانند ال جی و سامسونگ و دیگر شرکت ها اقدام به هوشمندسازی آنها نموده اند. استقبال از این وسایل در سراسر جهان بسیار بالا بوده و به همین دلیل این شرکت ها در تلاشند تا انواع وسایل دیگر را به این سیستم مجهز سازند.

بیشتر بخوانید:علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

معرفی ویژگی های هوشمند ماشین های لباسشویی

ماشین های لباسشویی هوشمند علاوه بر شست و شوی لباس ها قادر به کنترل دقیق این فرآیند بوده و می تواند به تنظیم دمای مورد نظر برای شست  و شوی صحیح بپردازد. برنامه های شست و شوی مختلفی در این دستگاه ها وجود دارد که با انتخاب هر یک از آنها ماشین لباسشویی قادر خواهد بود تا نسبت به نوع و جنس لباس، شست و شوی مورد نظر و مناسب را انجام دهد تا البسه به درستی شسته شده و دچار خرابی و رنگ دادن نشوند.

اتصال به وای فای از جمله ویژگی های لباسشویی هوشمند

در ماشین های لباسشویی مدرن این امکان وجود دارد که دستگاه به شبکه اینترنت متصل شده و از این طریق بتوان کنترل بیشتری بر روی دستگاه از راه دور داشت.

برای این کار می توان با متصل کردن ماشین لباسشویی به تلفن همراه خود می توانید نوع برنامه شست و شو، مدت زمان شست و شو و خشک کردن لباس ها، دمای آب و … را در هر نقطه ای که هستید در کنترل داشته باشید.

همچنین با وجود این سیستم امکان هشدار پس از اتمام شست و شو بر روی گوشی وجود خواهد داشت. در ماشین های لباسشویی هوشمند در صورتی که دستگاه دچار مشکل و یا خرابی گردد، به علت تعبیه سنسورهای مختلف در دستگاه، امکان اخطار و ارور مربوط به خرابی مورد نظر وجود دارد و از این طریق به راحتی می توان به عیب یابی و تعمیر لباسشویی پرداخت.

معرفی دیگر ویژگی های هوشمند ماشین های لباسشویی

  • در ماشین های لباسشویی هوشمند این امکان وجود دارد که برنامه های مختلف شست و شو را برای شستن نوع خاصی از لباس یا پارچه، دانلود کرد. برای این کار در دستگاه قسمتی به نام جست و جو وجود دارد که با ذکر نوع و جنس پارچه، دستگاه به صورت اتوماتیک در اینترنت جست و جو کرده و برنامه جدید جهت شست و شو را دانلود می نماید.
  • سنسورهایی در ماشین های لباسشویی هوشمند طراحی و تعبیه شده است که با توجه به میزان کثیف بودن لباس ها، مقدار مواد شوینده ای که برای تمیز کردن آنها مورد نیاز است را تعیین می نماید.
  • با اتصال ماشین لباسشویی هوشمند به دیگر وسایل هوشمند در منزل، این امکان وجود دارد که مصرف انرژی کنترل شده و دستگاه در ساعاتی که انرژی مصرف پایین تری دارد شروع به کار نماید که باعث مصرف بهینه انرژی می گردد.
  • در ماشین های لباسشویی هوشمند سامسونگ قابلیتی به نام boost spray و deep fill وجود دارد که مورد اول باعث می شود تا آب و شوینده ها به صورت مستقیم بر روی البسه پاشیده شوند و مورد دوم سبب پر شدن مخزن لباسشویی و غوطه ور شدن لباس ها در آن می گردد. قابلیتی به نام Stain Away نیز در این دستگاه ها وجود دارد که به همراه ویژگی Bubble Wash قادر به پاک کردن لکه های عمیق مانند لکه خون و چربی و دیگر لکه های موجود بر روی لباس می باشد.
  • Home Care Wizardاز دیگر ویژگی های لباسشویی های هوشمند سامسونگ می باشد که پس از بررسی نمودن مشکلات مختلفی که در دستگاه وجود دارد راه حل رفع آنها را نیز گفته و به ارائه پیشنهاداتی در رابطه با نگهداری لباسشویی در مواقع مختلف می پردازد.
  • در برخی از مدل های جدیدتر لباسشویی هوشمند سامسونگ می توان از طریق بیکسبی و سیستم صوتی با ماشین لباسشویی ارتباط برقرار کرده و بدون نیاز به لمس دکمه ها اقدام به شست و شوی لباس ها پرداخت.
  • شرکت ال جی نیز به تولید انواع لباسشویی های هوشمند پرداخته است که در آن قابلیت هایی مانند voice assistant و google assistant وجود دارد که می توان با استفاده از صدای فردی که از ماشین لباسشویی استفاده می کند اقدام به روشن نمودن دستگاه نمود.
  • علاوه بر شست و شوی هوشمند امکان خشک کردن لباس ها به صورت هوشمند نیز وجود دارد و می توان برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها نوع خاصی از برنامه خشک کردن را در ماشین های لباسشویی هوشمند انتخاب نمود.

ماشین های لباسشویی هوشمند با ویژگی های مختلفی که دارند عمل شست و شوی لباس را که کاری زمان بر و مشکل بود برای کاربران بسیار راحت تر نموده است. به علت قابلیت اتصال به تلفن همراه در این  ماشین های لباسشویی، این نوع دستگاه ها که بیشتر وقتشان را در خارج از منزل می گذرانند بسیار مفید بوده و می تواند در زمان آنها صرفه جویی بسیاری نماید و نظم بیشتری را به کارهای منزل ببخشد.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.