ویژگی تلویزیون‌های منحنی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

در سال‌های اخیر لوازم خانگی و تلویزیون‌ها به طور چشم گیری پیشرفت کرده‌اند. بسیار از مردم به تلویزیون‌های منحنی علاقه دارند. اما چه ویژگی‌هایی سبب محبوبیت این نوع تلویزیون‌ها نسبت به مدل‌های دیگر شده‌ است؟ تلویزیون‌های منحنی و هوشمند قابلیت‌های گسترده‌ای دارند. به طور مثال این دستگاه‌ها تنها برای تماشای فیلم و سریال نیستند، با این تلوزیون‌ها می‌توان کارهای زیادی انجام داد. در ادامه با بررسی ویژگی تلویزیون‌های منحنی به مزایا و معایب این دستگاه‌ها بیشتر بپردازیم.

مزایای تلویزیون‌های منحنی

تلویزیون‌های هوشمند و منحنی قابلیت‌های زیادی دارند. ویژگی‌های زیادی که در این تلویزیون‌های منحنی تعبیه شده، سبب گردیده تا طرفداران زیادی از سرار دنیا داشته باشند. همچنین تلویزیون‌های منحنی یک ویژگی منحصر به فرد دارند و آن هم صفحه خمیده آن‌ها است. صفحات منحنی و خمیده زاویه دیده بسیار بهتری نسبت به صفحات تخت دارند. البته منحصر به فرد بودن این تلویزیون‌ها تنها به زاویه دید خوبه آنها تمام نمی‌شود. در ادامه با این ویژگی‌های منحصر به فرد بیشتر آشنا خواهید شد.

تمرکز بالاتر با تلویزیون منحنی

شکل خمیده صفحه تلویزیون‌ها باعث می‌گردد تا یک زاویه دید بسیار مناسب و نزدیک به واقعی برای مخاطب ایجاد گردد. تصویر در تلویزیون‌های منحنی و خمیده، به گونه‌ای به نمایش گذاشته می‌شوند که مخاطب احساس می‌کند تصاویر او را احاطه کرده‌اند. همچنین این ویژگی باعث می‌شود که کاربر احساس کند تصاویر به او نزدیک می‌شوند. به همین دلیل در هنگام تماشای برنامه مورد علاقه خود، تصاویر را کمی عمیق‌تر مشاهده می‌کند که به واقعیت نزدیک‌تر است. در تلویزیون‌های منحنی تصاویر شبیه به ۳ بعدی نمایش داده می‌شوند، حتی اگر فیلم شما ۳ بعدی نباشد.

مشاهده یکنواخت تصاویر در صفحه نمایش منحنی

یکی از مهمترین ویژگی تلویزیون‌های منحنی آن است که، چشم ما تماشای تصاویر در صفحات خمیده و منحنی را بهتر می‌تواند ببیند و دنبال کند. به همین دلیل در هنگام تماشای برنامه‌های مورد علاقه در تلویزیون‌های منحنی، تصاویر را به صورت یکنواخت می‌بینیم.

معایب تلویزیون‌ها منحنی

هر وسیله‌ جدیدی که ساخته می‌شود دارای مزایا و معایبی است. تلویزیون‌های منحنی نیز از این محصولات مستثنی نیستند. البته تمامی محصولات با گذر زمان معایب آن‌ها رفع شده و مزایای بیشتری به آن‌ها افزوده می‌شود. تلویزیون‌های منحنی همانگونه که دارای مزایا هستند، معایبی نیز دارند. البته مزایای این تلویزیون‌های منحنی هوشمند آنقدر زیاد است که معایب اندک آن به چشم نمی‌آیند. اما به طور کلی شایع‌ترین معایب تلویزیون‌های منحنی در ادامه بیشتر پرداخته‌ایم که به شرح زیر می‌باشند.

انعکاس نور در تلویزیون‌های منحنی

یکی از معایبی که در بیشتر تلویزیون‌های منحنی دیده شده انعکاس نور در آن ها بوده است. اگر نور و یا هر چیز درخشان، به صورت مستقیم در رو به روی تلویزیون شما باشد، انعکاس آن در صفحه دیده می‌شود. انعکاس نور در صفحه خمیده تلویزیون به صورت خطی منحنی و یا کشیده دیده می‌شود. بنابراین اگر قصد استفاده از تلویزیون‌های منحنی را دارید باید در نور پردازی اتاق خود تغییرات کوچکی اعمال کنید؛ تا نور لامپ در تلویزیون منعکس نگردد.

زاویه دید محدودتر تلویزیون منحنی نسبت به تخت

زوایده دید در تلویزیون‌های منحنی هم مزیت به شمار می‌رود و هم یک عیب. اما از چه نظر زاویه دید تلویزیون منحنی همزمان یک مزیت و یک عیب به شمار می‌رود؟ اگر در روبه رو و یا در زاویه استاندارند( حدودا زوایه ۳۵ درجه) تلویزیون نشسته باشید تصاویر را نزدیک به واقعیت می‌بینید که این موضوع یک مزیت مهم  به شمار می‌رود. اما مخاطبی که زاویه آن نسبت به تلویزیون از حالت استاندارد بیشتر شده( زاویه بیشتر از ۳۵ درجه) تصاویر برای او غیر قابل مشاهده خواهد شد. هر چه زاویه بیشتر گردد تصاویر برای مخاطب غیر قابل رویت‌تر خواهند شد.

فراموش نکنید که اگر به هر دلیلی با خرابی تلویزیون خود مواجه شدید برای عیب یابی تلویزیون می توانید از تکنسین های هوم کارا کمک بگیرید.

*توجه داشته باشید تا زمانی که مخاطب در زوایه استاندارد تماشای صفحه قرار دارد تصاویر را با وضوح و کیفیت بالایی خواهد دید. مشکل دیدن تصاویر تنها برای کاربرانی رخ می‌دهد که از زوایه دید استاندارد خارج شده‌اند که این امری طبیعیست. در برخی از تلویزیون‌های تخت نیز ممکن از چنین حالتی رخ دهد و کاربر صفحه‌ای تیره مشاهده کند.۵/۵ – (۲ امتیاز)

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.