نکاتی که در مورد موتور جاروبرقی باید به آن ها توجه کنید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

موتور جاروبرقی اصلی ترین بخش این وسیله است و به نوعی می توان آن را قلب تپنده محصول نامید، اگر چیزی در مورد این قطعه از جاروبرقی نمیدانید به شما توصیه می کنیم تا در این بخش با ما معرفی نکاتی در مورد  موتور جاروبرقی که باید به آن توجه کرد با ما همراه باشید.

 • قدرت مهم است بهترین جاروبرقی به لحاظ قدرت جاروبرقی‌ای است که میزان توان و قدرت آن بین ۱۳۰۰تا ۲۲۰۰وات باشد. بهتر است از انتخاب جاروبرقی هایی با توان ۱۰۰۰ خودداری کنید.
 • اهمیت سکوت هنگام خرید جاروبرقی حتما از میزان صدای آن نیز مطمئن شوید. انتخاب یک جاروبرقی کم‌صدا و بی‌صدا در مواقعی که اعضای خانواده خواب هستند به شما کمک می‌کند تا از این فرصت برای تمیز کردن منزل استفاده کنید. اما همیشه به یاد داشته باشید با کوچک‌ترین تغییر در صدای جاروبرقی، آن را به تعمیرکار نشان دهید.
 • آب را جارو نکنید مراقب باشید که از جارو برقی های معمولی که فاقد مخزن جمع آوری آب هستند، برای جمع آوری آب یا مایعات ریخته شده روی زمین استفاده نکنید. این کار موجب سوختن دستگاه و اختلال در عملکرد موتور آن می شود.
 • بیشتر از نیم‌ساعت ممنوع برای افزایش عمر جاروبرقی‌ فقط ۳۰دقیقه به طور مستمر از آن استفاده کنید. در صورتی‌که برای مدت طولانی از جاروبرقی استفاده کنید، احتمال آسیب دیدن موتور دستگاه افزایش می‌یابد.

 

نکاتی که باید در مورد پاکت جاروبرقی به آن ها توجه کنید

پاکت جاروبرقی یکی از اصلی ترین بخش هایی است که در هنگام خرید و نگهداری از جاروبرقی باید توجه زیادی شود، ما در این بخش از مقاله دانستنیی هایی از جاروبرقی تمام نکاتی که در مورد پاکت جاروبرقی باید به آن ها توجه کنید را به شما معری کرده ایم.

 • نوع کیسه‌ها را بدانید جاروبرقی‌ها متناسب با برندی که دارند کیسه‌‌های متفاوتی برای جمع‌آوری گرد و خاک و آشغال‌ها دارند. بهترین نوع کیسه‌های جاروبرقی، کیسه‌های پاکتی و کاغذی یکبار مصرف است که بعد از هر بار استفاده با زباله‌ها دور ریخته می‌شود. به این ترتیب پاکسازی و تمیز کردن جاروبرقی بعد از هر بار جارو کردن ممکن می‌شود.
 • فیلترها را تمیز کنید هر ماه یک بار فیلتر جاروبرقی‌ خود را بررسی کرده و برای پاکسازی آن از گرد و خاک اقدام کنید. میزان کثیفی، فیلتر قدرت مکندگی زباله‌ها را کاهش می‌دهد و به موتور جاروبرقی فشار می‌آورد.
 • مواظب زباله ها تیز باشید هرگز با جاروبرقی زباله‌های نمد دار، خاکستر سیگار یا ته سیگار روشن، زباله‌های تیز و شاخ و برگ گل را جارو نکنید. این کار موجب آسیب دیدن لوله خرطومی و بخش‌های داخلی جاروبرقی می‌شود.

بیشتر بخوانید:آنچه باید از اجاق گاز بدانید

نکاتی در مورد ابعاد و بدنه جاروبرقی که باید به آن ها توجه کنید

رعایت نکات مربوط به ابعاد و بدنه جاروبرقی و درست انتخاب کردن جاروبرقی در هنگام خرید این محصول موجب می شود تا جاروبرقی شما با آسیب های شدیدی مواجه شود.

در این بخش از دانستنی هایی از جاروبرقی به بررسی نکات مربوط به بدنه و ابعاد می پردازیم.

 • چند‌کاره بودن سعی کنید جاروبرقی ‌‌ای انتخاب کنید که ابزار جانبی مناسبی برای جاروکشیدن زوایه‌ها، مبلمان و پرده‌ها داشته باشد. به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید تمامی گوشه و کنار خانه را با کمک آن جارو کنید.
 • قد هم مهم است همواره جارو برقی‌ای را انتخاب کنید که طول دسته آن قابل تنظیم با قد شما باشد. به این صورت درزمان استفاده از آن کمتر دچار کمردرد یا گرفتگی عضلات پشت می‌شوید.
 • به فکر بعدها باشید یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید این است که لوازم جانبی دستگاه شما در بازار موجود و تعداد تعمیرگاه‌های مجاز برای تعمیر آن در حد استاندارد باشد.
 • زاویه‌دار بخرید پیش از خریدن جاروبرقی به میزان تحرک و انعطاف پذیری دستگاه در حین حرکت توجه کنید. شما باید بتوانید دستگاه را به زوایای مختلف در خانه استفاده كرده و آنجا را تمیز کنید.

 

نکاتی مربوط به نگهداری و کارایی جاروبرقی

اصلی ترین دانستنی هایی از جاروبرقی که باید آن ها را بدانید مربوط به نگهداری و کارایی جاروبرقی شماست، چرا که با ندانستن این نکات هر اقدام استباهی می تواند مخاطرات زیادی را برای جاروبرقی شما پدید بیاورد.

 • ضدبیماری برخی از جاروبرقی‌ها قابلیت ضدعفونی و ضدباکتری کردن محیط را دارند. این جاروبرقی‌ها در مقایسه با انواع دیگر کمی گران هستند اما به دلیل وجود مخزن و فیلتر ضدعفونی‌کننده می‌توانند برای افراد حساس، مبتلا به آلرژی و بیماران مبتلا به آسم بسیار مفید باشند.
 • روبات‌های تمیز‌کننده جاروبرقی‌های هوشمند و شارژی به تازگی وارد بازار کالاهای خانگی شده‌اند. این جاروها به‌واسطه چشم الکترونیکی که دارند ذرات و خرده‌ریزها را به خوبی جمع می‌کنند ولی در تمیز کردن زاویه‌ها و گوشه‌ها چندان موفق نیستند.
 • سرامیک‌شو‌ها برخی از جاروبرقی‌ها قابلیت جمع‌آوری آب و رطوبت را دارند. این نوع جاروبرقی‌ها برای جارو کشیدن سطوح سرامیک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مقایسه با نوع معمولی جاروبرقی کاربری بیشتری دارند.
 • ماهی یک‌بار جارو برقی را تمیز کنید ماهی یک بار تمامی لوازم جانبی جاروبرقی را از آن خارج کنید و با یک پارچه مرطوب بخش داخلی جاروبرقی، لوله و اتصالات آن را خوب تمیز کنید و اجازه دهید که یك ساعت در جاروبرقی باز بماند تا رطوبت و بوی آن کاملا از بین برود.
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.