نکاتی ساده برای افزایش عمر یخچال سامسونگ

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۱۳ نکته ساده افزایش عمر یخچال سامسونگ

 

نکاتی ساده برای افزایش عمر یخچال سامسونگ یخچال یکی از ضروری ترین و البته گران ترین لوازم خانگی است. از این رو نگه داری درست از ان اهمیت دو چندان دارد. این دستگاه به صورت شبانه روزی مشغول به کار است و ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شود. کار کردن زیاد این دستگاه باعث فرسوده شدن آن می شود در نتیجه ضروری است که نکاتی رعایت شوند تا عمرمفید یخچال نه تنها کاهش نیابد بلکه افزایش نیز پیدا کند. در این مقاله ۱۳ نکته بسیار ساده ولی بسیار مهم در افزایش عمر یخچال سامسونگ آشنا می شویم، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:تعمیر کولر گازی در تهران

۱۳ نکته ساده افزایش عمر یخچال سامسونگ

قرار ندادن مواد غذایی داغ در یخچال

اگر مواد غذایی داغ را در یخچال بگذارید ، دمای بالای آن ها باعث بالا رفتن دمای محیط داخلی یخچال شده و دستگاه باید بیشتر کار کند تا دما را تنظیم کرده و به حالت تعادل باز گرداند پیشنهاد می شود ابتدا اجازه دهید غذا در بیرون از یخچال پس از مدتی خنک شود و سپس در یخچال قرار دهید. این تکنیک ساده در افزایش عمر یخچال سامسونگ بسیار تاثیر گذار است.

نگهداری مواد غذایی در ظروف در بسته

موتور یخچال سامسونگ برای خنک سازی مواد غذایی که در ظروف دربسته نباشند باید بیشتر کار کند و انرژی بیشتری مصرف کند. یکی از راه های ساده افزایش عمر یخچال سامسونگ قرار دادن مواد غذایی در ظروف سرپوشیده است. با این کار علاوه بر اینکه مدت زمانی که موتور یخچال نیاز به کار کردن می پردازد را کم می کنید بلکه غذا تازگی خود را نیز حفظ می کند.

افزایش عمر یخچال سامسونگ با باز نگذاشتن درب یخچال

احتمالا در کودکی بارها از پدر و مادر خود شنیده اید که درب یخچال را باز نگذارید. یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل کاهش یا افزایش طول عمر مفید یخچال دفعات باز و بسته کردن و مدت زمان باز ماندن درب یخچال است. با باز ماندن درب یخچال گرمای محیط منزل وارد محیط داخلی یخچال شده و سرمای از دست رفته را جبران کند. با رعایت این نکته نه تنها عمر یخچال سامسونگ و عمر موتور را افزایش می دهید. بلکه احتمال خرابی لاستیک و لولای درب یخچال هم کاهش می یابد.

نکاتی ساده برای افزایش عمر یخچال سامسونگ

تعویض به موقع لاستیک درب یخچال سامسونگ

لاستیک درب یخچال ممکن است به دلیل دفعات باز و بسته شدن یخچال به مرور زمان دچار پارگی یا فرسودگی شود. با درست قرار نذاشتن آن گرمای محیط آشپزخانه وارد یخچال شده و دستگاه باید برای جبران سرما و تنظیم دمای داخلی بیشتر از پیش کارکند. تمیز نگه داشتن و تعویض لاستیک درب یخچال در زمان مناسب باعث افزایش عمر یخچال سامسونگ می شود.

 

افزایش عمر یخچال سامسونگ با تنظیم دما

دمای یخچال باید در مقدار مناسب و استانداردی باشد. اگر دمای یخچال بیش از حد استاندارد باشد، مواد غذایی با شدت بیشتری فاسد می شوند. اگر دما کمتر از حد مناسب باشد سرما می تواند به مواد غذایی آسیب بزند. بهترین دما برای نگهداری مواد غذایی در یخچال ۱.۶ تا ۳.۳ درجه سانتیگراد است. تنظیم دمای یخچال در این محدوده کمک شایانی به افزایش عمر مفید یخچال و بهبود عملکرد دستگاه می کند.

افزایش عمر یخچال سامسونگ با تنظیم دما

پر نگه داشتن یخچال سامسونگ

احتمالا این نکته برای شما جالب باشد که هر چقدر یخچال پرتر باشد عمر یخچال افزایش می یابد. وقتی یخچال خالی باشد در صورت باز کردن درب سرمای قابل توجهی از آن خارج می شود. اما یخچالی که داخلش پر ازمواد غذایی باشد هم مانع خروج بیش از حد سرما می شود، هم با سرد نگه داشتن دیگر مواد غذایی دمای یخچال را تنظیم می کند. پیشنهاد می شود همواره بیش از نصف فضای یخچال را پر نگه دارید.

دوری از گرما برای افزایش عمر یخچال سامسونگ

 

یخچال وسیله‌ای برای سرد کردن مواد غذایی است، پس طبیعی است که نسبت به گرما بسیار حساس باشد. محیط‌های گرم به شدت باعث افزایش انرژی در موتور یخچال شده و قرار دادن یخچال در محیط گرم باعث آسیب دیدگی و حتی سوختن آن می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم یخچال را از هر گونه لوازمی که گرما تولید می‌کنند، مانند اجاق گاز و رادیاتور و… دور نگه دارید.  رعایت این نکات باعث بهتر عمل کردن موتور و افزایش عمر یخچال سامسونگ میشود.

نکاتی ساده برای افزایش عمر یخچال سامسونگ

قطع برق یخچال سامسونگ هنگام جابه‌جایی

هنگامی که یخچال را جا به جا می کنید حتی کوچک ترین جا به جایی هم باعث حرکت مایعات سرد کننده در لوله های یخچال می شود. پیشنهاد می شود از حدود ۲ ساعت قبل از حرکت دادن یخچال آن را خاموش کنید. و تا قبل از ۲ ساعت پس از جا به جایی هم آن را روشن نکنید. این فاصله زمانی نیز برای فرصت بازگشت دادن به مایعات سرد کننده به موقعیت پیشین خود است. بدین ترتیب عمر یخچال افزایش یافته و اتصالات داخلی آن نیز آسیبی نمی بینند.

قطع برق یخچال سامسونگ هنگام جابه‌جایی

نظافت و برفک زدایی یخچال سامسونگ

نظافت و تمیزی همواره سبب افزایش عمر لوازم خانگی می شوند. برفک زدایی و تمیز کردن یخچال به صورت مرتب و در فواصل زمانی مناسب از ایجاد بوی نامطبوع در داخل یخچال جلوگیری می کند. به این نکات توجه کنید که از مواد شوینده استفاده نکنید و برای برفک زدایی برق یخچال را قطع کنید. پس از قطع کردن برق فرصت دهید یخ ها آب شوند و سپس باقی مانده آن را تمیز کنید.

فاصله مطمئن بین پشت یخچال و دیوار

یخچال باید حداقل ۱۰ سانتی متر فاصله از کناره ها و حداقل ۲۰ سانتی متر فاصله از دیوار پشتی خود داشته باشد این کار برای هیجاد جریان هوای مناسب جهت دفع گرمای ایجاد شده در اطراف یخچال است. اگر فاصله کم باشد به کمپرسور یخچال فشار آمده و نه تنها نمی تواند سرمای مورد نیاز داخل یخچال برای نگداری مواد غذایی را تامین کند، بلکه احتمال آسیب دیدگی آن نیز به شدت بالا می رود.

نکاتی ساده برای افزایش عمر یخچال سامسونگ

افزایش عمر یخچال سامسونگ با تمیز کردن رادیاتور

در قسمت پشتی یخچال سامسونگ می توانید مجموعه ای از لوله ها راببینید. کار این مجموعه کاهش گرمای کمپرسور یخچال است و رادیاتور یخچال نام دارد. رادیاتور یخچال در قسمت بیرونی یخچال قرار دارد که به این معنی است که به راحتی در معرض آلودگی قرار می گیرد. گرد و خاک و پرز فرش و …از عواملی هستند که می توانند روی رادیاتور پوشانده شوند و در کار آن مشکل ایجاد کنند. آلودگی رادیاتور یخچال موجب درست خنک نشدن کمپرسور یخچال و داغ شدن آن و به این ترتیب کاهش عمر مفید یخچال سامسونگ شود. پیشنهاد می شود هر ۳ ماه یک بار رادیاتور یخچال را تمیز کنید تا به اافزایش عمر مفید یخچال و عملکرد و بازده بهتر آن کمک کنید.

 

افزایش عمر یخچال سامسونگ با خاموش کردن یخساز

یخچال های ساید بای ساید سامسونگ قابلیتی به نام یخساز دارند، این قابلیت در کنار ویژگی های جذابی که دارد. مصرف برق بالایی نیز دارد که سبب افزایش فشار وارده بر موتور می شود. پیشنهاد می شود برای افزایش عمر مفید یخچال سامسونگ و کاهش مصرف برق اگر استفاده زیادی از یخساز ندارید به ویژه در فصل زمستان آن را خاموش کنید.

افزایش عمر یخچال سامسونگ با خاموش کردن یخساز

حالت ذخیره انرژی برای افزایش عمر یخچال سامسونگ

یخچال های سامسونگ خصوصا مدل های جدیدتر و یخچال های ساید بای ساید سامسونگ قابلیتی به نام حالت ذخیره انرژی یا Energy Saving Mode دارند . وقتی مواد غذایی زیادی برای نگه داری در یخچال ندارید پیشنهاد می شود این قابلیت را فعال کنید تا هم برق کمتری مصرف شود هم عمر دستگاه شما افزایش یابد.

نکاتی ساده برای افزایش عمر یخچال سامسونگ

سخن پایانی:

نکاتی که در این مقاله ذکز شده اند در عین سادگی تاثیر به سزایی در افزایش طول عمر یخچال سامسونگ دارند. پیشنهاد می کنیم نکات مذکور را حتما رعایت کنید و برای مشاوره بیشتر با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید. متخصصان ما به صورت رایگان و به بهترین شکل شما را راهنمایی خواهند کرد.

 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.