align-the-washing-machine

نصب موتور لباسشویی آسنکرون

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

نصب موتور لباسشویی آسنکرون درصورتی‌که ۵ فیش داشته باشد به چه صورت است؟

به کار انداختن ماشین لباسشویی آسنکرون ۵ که دارای فیش است:

در موتور 5 فیش برای اینکه هزینه‌ها را کاهش دهند و صرفه اقتصادی آن را بالا ببرند یک‌راه حل ایجاد می‌کنند و آن این است که برای فعالیت در دورهای سریع و آرام دستگاه از یک سوکت مشترک استفاده می‌شود که به‌اصطلاح کام گفته می‌شود. حال برای اینکه شما موفق به پیدا کردن دور تند و دور کند دستگاه شوید نیاز است اهم گیری کنید.

چگونه موتور ماشین لباسشویی آسنکرون ۵ فیش را تست کنیم؟

در این زمان بایستی 5 سوکتی که وجود دارند نسبت به یکدیگر دارای اهم باشند. لازم به ذکر است که این 5 سوکت نباید راه ارتباطی به بدنه داشته باشند.

هنگامی‌که موتور لباسشویی فعالیت خود را آغاز می‌کند درصورتی‌که شما قادر باشید موتور را به‌صورت دستی نگه‌دارید این مسئله نشان‌دهنده این است که خازن دستگاه ماشین لباسشویی شما خراب‌شده است و یا دلیل دیگر این می‌تواند باشد که موتور دستگاه قدرت کافی ندارد. در این مواقع شما قادر خواهید بود که با جایگزینی و همچنین تست کردن خازن دستگاه به خود کمک کنید.

طریقه راه‌اندازی موتور ماشین لباسشویی آسنکرون با ۶ فیش

ابتدا در مورد موتور ماشین لباسشویی می‌خواهیم برای شما صحبت کنیم که یک مقدار ذهن‌های شما برای پذیرش مطلب آماده شود. خوب است بدانید در دستگاه ماشین لباسشویی 3 نوع موتور موجود است که می‌خواهیم شما را در مقاله آموزش نصب موتور لباسشویی آسنکرون با آن‌ها آشنا کنیم.

اولین موتور آسنکرون می‌باشد که نام دیگر آن القایی یا قفس سنجابی می‌باشد. دومین موتور دستگاه ماشین لباسشویی نیز سنکرون است که به نام زغالی نیز گفته می‌شود؛ اما سومین موتور اینورتر است که به آن گیربکسی نیز گفته می‌شود.

توضیحاتی در مورد موتور لباسشویی آسنکرون

برای راه‌اندازی این‌گونه موتورها از خازن استفاده می‌شود همچنین دورهایی که این موتور دارد عبارت‌اند از تند و کند. درصورتی‌که بخواهید از برنامه شستشو دستگاه ماشین لباسشویی استفاده کنید نیاز به استفاده از دور کند دارید و اگر بخواهید از خشک‌کن دستگاه خود استفاده کنید دور تند موتور به کار می‌افتد. لازم به ذکر نهایت سرعتی که یک موتور ماشین لباسشویی دارد سه هزار دور در دقیقه است و از این مقدار فراتر نخواهد رفت.

دستگاه ماشین لباسشویی هنگامی‌که بر روی دور کند کار می‌کند می‌تواند چپ‌گرد و راست‌گرد را انجام دهد؛ اما هنگامی دستگاه بر روی دور تند در حال فعالیت است تنها می‌تواند در یک‌جهت به چرخش درآید.

در مورد دسته‌بندی موتورهای آسنکرون خازنی باید گفت که این موتورها به‌صورت 5 فیش و 6 فیش می‌باشند.

حال می‌خواهیم برای شما در مورد موتورهایی صحبت کنیم که به‌صورت 6 فیش هستند و چگونگی عملکرد آن‌ها را برای شما شرح دهیم.

این موتورها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که دو موتور آسنکرون به حالتی فشرده در قالبی قرارگرفته‌اند. همان‌طور که در مطالب بالا برای شما گفته شد دور کند موتور مربوط به برنامه شستشو ماشین لباسشویی و دور کند آن نیز به برنامه‌ی خشک‌کن مربوط می‌شود.

نحوه‌ی فیش‌های موتور به این‌گونه است که در دو ردیف قرار دارند و در هر ردیف سه فیش می‌باشد که به‌صورت 3 به 3 مربوط به دور کند و تند دستگاه می‌باشد.

چگونه فیش‌های R,S,C و همچنین دور کند و تند موتور لباسشویی آسنکرون را پیدا کنیم؟

ببییند برای حل این موضوع نیاز به اهم‌متر دارید به دلیل اینکه شما با نگاه کردن به هیچ اطلاعاتی دست پیدا نخواهید کرد. پس به این ترتیب ردیف اول R,S,C را در نظر گرفته سپس با اهم‌متر آن‌ها را سنجش می‌کنیم. با توجه کم و یا زیاد بودن اهم می‌توان به فیش‌های مربوط به دور تند و کند موتور پی ببرید.

لازم به ذکر است درصورتی‌که شما در متصل کردن فیش‌ها خطایی انجام دهید این مسئله باعث خواهد شد که موتور ماشین لباسشویی دچار آسیب شود.

نحوه آزمودن موتور آسنکرون دستگاه ماشین لباسشویی که دارای ۶ فیش می‌باشد

در ردیفی که سه سوکت موجود است نکته این است که این سوکت ها باید با یکدیگر ارتباط داشته باشند درصورتی‌که راهی با یکدیگر نداشته باشند نشان‌دهنده این است که موتور ماشین لباسشویی شما آسیب‌دیده است. همچنین فیش‌هایی که مربوط به دورهای تند و کند دستگاه هستند نمی‌بایست به یکدیگر راه داشته باشند و نکته آخر این راه بدنه به سوکت است که نباید راهی وجود داشته باشد.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا