5FA5CD08-FDE6-4A10-89F6-FEC6E397B362

نشانه‌های خرابی خازن کولرگازی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

خرابی خازن در کولرگازی می‌تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. برای تشخیص خرابی خازن در کولرگازی راه‌هایی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

  • یکی از نشانه‌های خرابی خازن، خراب شدن موتور کولرگازی است. به این معنی که با خراب شدن موتور کولرگازی، خازن کولرگازی بار اضافی را تحمل می‌کند که این موضوع موجب خرابی خازن نیز می‌شود.
  • همچنین اگر موتور کولرگازی دچار مشکلاتی در سیم‌پیچ‌ها شود، موتور مجبور به تحمل بار اضافی شده و به خازن فشار وارد شده و در نتیجه باعث خرابی خازن می‌گردد.
  • در صورتی که کلید فن روشن نشود، می‌توان روشن نشدن آن را به خاطر خرابی خازن دانست. زیرا در حالت ۱ کلید فن موتور صدا می‌دهد و شروع به آمپرکشی می‌کند، اگر به موقع کلید فن خاموش نگردد؛ ممکن است موتور فن بسوزد.
  • گاهی اوقات با روشن کردن کولرگازی به محض حرکت ترموستات در جهت عقربه‌های ساعت موتور میل به حرکت از خود نشان می‌دهد؛ اما روشن نمی‌شود و به راه نمی‌افتد که در چنین حالتی به علت جریان اضافی که کمپرسور در این حالت می‌کشد، عمل اورلود نیز اتفاق می‌افتد.
  • در صورتی که دما کولرگازی از حد مجاز خود تجاوز کند، باعث استهلاک در خازن شده و در نتیجه خازن خراب می‌شود. این مشکل معمولا زمانی رخ می‌دهد که کولرگازی در جای مناسبی نصب نشده باشد. در این صورت است که فن کولرگازی به خوبی عمل نکرده و دمای کولرگازی از حد مجاز بیشتر می‌شود.
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »