1-98-410x245-1

نحوه تنظیم دمای یخچال

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چگونه متوجه شویم که یخچال نیاز به تغییر تنظیمات دما دارد؟

 1. یکی از رایج ترین روش ها این است که دمای آب یا میوه و سبزیجات داخل یخچال را بسنجیم. اگر آن ها یخ می زنند دما را افزایش دهید و اگر به اندازه کافی سرد نیستند دما را کمی کاهش دهید.
 2. بهتر است با تغییر فصل تنظیمات دمای یخچال را تغییر دهید. در فصل تابستان که هوا گرم است باید دمای یخچال پایین تر باشد و در فصل زمستان که هوا سرد است باید دمای آن کمی بالاتر باشد. معمولاً این اختلاف دما بین تابستان و زمستان یک درجه است. یعنی دما را در تابستان یک درجه پایین بیاورید و در زمستان یک درجه بالا ببرید.
 3. اگر مواد غذایی زیادی در داخل یخچال قرار داده اید دما را پایین بیاورید تا محیط یخچال سردتر شود.

اگر تغییراتی که در تنظیمات دمای یخچال ایجاد می کنید تأثیری ندارند با یک متخصص تعمیرات یخچال درباره وضعیت یخچال خود مشورت کنید.

تنظیم دمای یخچال

در این شرایط اولین کاری که باید انجام دهید این است که تنظیمات دمای یخچال خود را چک کنید. شاید تاکنون این مسئله به گوشتان نخورده باشد که لازم است تنظیمات دمای یخچال به صورت فصلی تغییر کند تا مواد غذایی شما همواره در دمای مناسب نگهداری شوند.

اگر دمای یخچال بالا باشد گرما موجب خراب شدن مواد خذایی شما می شود و اگر دمای آن بیش از اندازه پایین باشد ممکن است میوه های شما یخ بزنند یا به کمپرسور فشار زیادی وارد شود.

بنا به دلایل گفته شده باید بدانید که دمای مناسب برای هر یخچال چیست و در فصول مختلف باید چه تغییری در تنظیمات یخچال خود به وجود آورید.

 • دمای مناسب یخچال در تابستان

محققان آمریکایی متوجه شده اند که در فصول گرم سال گرمای محیط می تواند باعث گرم تر شدن هوای داخل یخچال و فریزر شود. باز و بسته کردن درب یخچال یا عبور هوای گرم از لای لاستیک دور درب می تواند مقداری از سرمای هوای یخچال را از بین ببرد.

به طور کلی دمای یخچال ها بین 2 الی 5 درجه سانتی گراد تنظیم می شود. در تابستان که هوا گرم است بهتر است یخچال روی 3 درجه سانتی گراد تنظیم شود. قسمت فریزر معمولاً روی منفی 18 الی منفی 20 درجه سانتی گراد تنظیم می شود. در فصل تابستان بهتر است که دمای فریزر را روی منفی 19 تنظیم کنید.

 • دمای مناسب یخچال در زمستان

در فصول سرد سال یعنی شش ماه دوم می توانید دما را یک درجه بالا ببرید تا مقداری از فشار کاری یخچالتان نیز کم شود. در فصول سرد بهتر است که دمای یخچال رو 3 درجه سانتی گراد و دمای فریزر روی منفی 18 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. یعنی دمای یخچال و فریزر را یک درجه تغییر دهید.

 • تنظیم دمای یخچال با ولوم تنظیم دما

در یخچال های قدیمی که صفحه نمایش دیجیتالی نداشتند تغییرات دما به واسطه ولوم تنظیم کننده دما که در داخل یخچال قرار داشت انجام می شد. اعداد روی ولوم نشان دهنده سطح سرمای یخچال هستند نه دما. یعنی با بالا رفتن عدد ولوم، یخچال سرد تر می شود.

اگر می خواهید یخچال سرد تر شود ولوم را به طرف عدد 5 بچرخانید و اگر می خواهید یخچال گرم تر شود ولوم را به طرف عدد 1 بچرخانید. بهترین تنظیم معمولاً وسط ولوم است یعنی اگر اعداد ولوم بین 1 تا 5 است آن را روی 3 تنظیم کنید و اگر اعداد ولوم بین 1 تا 9 است آن را روی 5 تنظیم کنید.

برای این که متوجه شوید دمای یخچال مناسب است یا نه باید حداقل 5 ساعت صبر کنید تا دمای یخچال روی درجه تنظیم شده ثابت شود.

 • تنظیم دمای یخچال روی صفحه دیجیتالی

روی یخچال های جدید صفحه نمایشی تعبیه شده است که دارای دکمه های فشاری یا لمسی هستند. برای تنظیم دما از این دکمه ها استفاده می شود. برای آشنایی بیشتر با تنظیمات مناسب برای یخچال بهتر است که دفترچه راهنمای یخچال خود را مطالعه کنید.

دمای مناسب برای یخچال همان 3 درجه سانتی گراد یا 37 درجه فارنهایت است. سعی کنید یخچال را روی دمای بالاتر از 4 درجه سانتی گراد تنظیم نکنید زیرا ممکن است مواد غذایی حساس شما زود خراب شوند.

پس از تنظیم دما پنج ساعت صبر کنید تا یخچال به دمای تنظیم شده برسد سپس ببینید که این دما برای نگهداری مواد غذایی مناسب است یا خیر. اگر بالا و پایین بردن دما تأثیری روی دمای یخچال شما ندارد احتمالاً سیستم خنک کننده یخچال شما دچار مشکل شده است و لازم است که با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

 • تنظیم دمای یخچال ساید بای ساید ال جی

برای کم کردن دمای یخچال دکمه fridge یا refrigerator را که در جلوی یخ ساز و آب سرد کن قرار دارد فشار دهید. با هر بار فشردن دکمه یک درجه دما کاهش می یابد. بهتر است که دمای یخچال ساید بای ساید ال جی را روی 3 یا 4 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

برای کاهش دمای فریزر هم دکمه freezer مقابل آب سرد کن و یخ ساز را فشار دهید. عملکرد این دکمه هم به همان شکل است. فریزر را روی منفی 18 یا منفی 19 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

 • نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی

نمایش دما در مدل های مختلف یخچال فریزرهای ال جی متفاوت است. در این مدل ها هر چه تعداد خط ها یا نقطه ها بیشتر باشد دما بیشتر است. برای تنظیم‌دمای یخچال دکمه REF.TEMP و برای تنظیم دمای فریزر دکمه FRZ.TEMP را فشار دهید.

 • نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ

در یخچال فریزر های سامسونگ برای تنظیم دمای فریزرردکمه Fridge و برای تنظیم دمای فریزر دکمه Freezer را فشار دهید. دما یا به صورت عدد و یا به صورت دامنه دما به شما نشان داده می شود.

برای استفاده از power cool در هر کدام از قسمت ها دکمه fridge یا freezer را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا یخچال سریعتر به دمای دلخواهتان برسد. نحوه تنظیم دمای یخچال های ساید بای ساید سامسونگ هم مشابه با یخچال فریزرهای معمولی آن است.

 • نحوه تنظیم دمای یخچال جنرال الکتریک

تنظیم دمای یخچال های جنرال الکتریک توسط دکمه های warmer و colder انجام می شود. برای کم کردن دمای یخچال دکمه colder و برای افزایش دمای یخچال دکمه warmer را فشار دهید. برای تغییر دمای فریزر هم از همین دستورالعمل استفاده کنید.

نحوه تنظیم دمای انواع یخچال های هیمالیا، امرسان، الکترواستیل، اسنوا و غیره مشابه موارد گفته شده است. برای تغییر دمای یخچال معمولاً از دکمه fridge و برای تنظیمات دمای فریزر از دکمه freezer استفاده می شود.

گاهی اوقات هم در بعضی از مدل ها دکمه های colder و warmer جایگزین آن ها می شوند که نحوه استفاده از این دکمه ها هم در بالا توضیح داده شد. دمای مناسب برای انواع یخچال های الکترو استیل، هیمالیا، اسنوا و غیره با همدیگر تفاوتی ندارد و بهتر است که در تابستان روی سه درجه و در زمستان روی 4 درجه تنظیم شوند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »