نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال

نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال فریزر و ساید بای ساید در برندهای مختلف، یکی از پردرخواست ترین اقداماتی است که توسط کاربران این دستگاه مطرح می شود. این قطعه از آبسردکن معمولا خیلی مقاوم نیست و ممکن است به دلیل کاربرد زیاد، دچار شکستگی شده یا از جای خود جدا شود. در این نوشتار به نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال ال جی خواهیم پرداخت. با دنبال کردن قدم به قدم مراحلی که در این مقاله قید شده است، می توان پدال آبسردکن را به درستی تعویض کرد.

تمعیر ساید

پدال آبسردکن چیست؟

بسیاری از یخچال فریزرها و ساید بای سایدها دارای آبسردکن هستند. آبسردکن یخچال مجهز به پدال است که با فشردن این پدال توسط دست یا لیوان، مسیر آب باز و لیوان پر می شود. در صورتی که این قطعه ایرادی پیدا کند یا بشکند، دیگر نمی توانید از آبسردکن یخچال خود استفاده کنید. توصیه می شود که تعمیر یا تعویض این قطعه توسط یک تکنسین تعمیر یخچال ال جی انجام شود. تکنسین ممکن است تشخیص بدهد که نیازی به تعویض قطعه وجود ندارد.

تعمیر یخچال ساید بوش

از کجا بدانیم مشکل از پدال آبسردکن یخچال است؟

آب نیامدن از آبسردکن یخچال الزاما به معنای خراب شدن پدال آن نیست. اگر خرابی ظاهری (شکستگی یا در رفتگی) در پدال مشاهده نمی‌کنید بهتر است ابتدا از اینکه منشا مشکل، پدال است مطمئن شوید. برای اطمینان از این موضوع اول از آب داشتن مخزن آبسردکن، تمیز بودن فیلترها، روشن بودن آبسردکن یخچال، مسدود نبودن شلنگ آبسردکن، عدم یخ زدگی مخزن آبسردکن و سالم بودن شیر برقی اطمینان حاصل کنید.
در نهایت اگر با درست بودن تمامی این موارد باز هم از آبسردکن آب نمی‌آمد احتمالا مشکل از پدال آبسردکن است و لازم است از یک تکنسین تعمیر یخچال کمک بگیرید. توجه داشته باشید هنگامی که درب یخچال باز است، آبسردکن آن کار نمی‌کند و این نشان دهنده وجود مشکل در آن نیست.

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه هوم کارا در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

توجه: اگر در انجام کارهای فنی مهارت و تجربه ندارید بهتر است تعویض پدال آبسردکن به تکنسین متخصص یخچال بسپارید. در غیر این صورت در حین تعویض پدال آبسردکن به دستگاه آسیب وارد می‌کنید.

تعمیر یخچال ساید ال جی

نحوه تعویض پدال آبسردکن یخچال

  1. ابتدا باید یک پدال جدید برای آبسردکن یخچال خود تهیه کنید. برای پی بردن به مدل متناسب با دستگاه، شماره درج شده در فضای داخلی یخچال را بردارید و پدال آبسردکنی مطابق با این مدل و شماره تهیه نمایید.
  2. یخچال را از برق بکشید.
  3. سینی یخچال را دربیاورید و پیچ‌ها را برای دسترسی به آبسردکن باز کنید.
  4. آبسردکن را از یخچال جدا کنید و میکروسوئیچ آبسردکن را نیز با درآوردن گیره های آن (به آرامی) از جایش خارج کنید. برای جدا کردن قاب آبسردکن می‌توانید از یک چاقو استفاده کنید.
  5. محفظه مربوط به پدال را باز کنید، پدال قدیمی آبسردکن را جدا و پدال جدید را جایگزین کنید.
  6. محفظه پدال آبسردکن یخچال را ببندید و یکروسوئیچ و آبسردکن را در جای خود نصب کنید.
  7. نهایتا پیچ‌ها را دوباره به خوبی ببندید و سینی یخچال را در جایگاهش قرار دهید.

عیب یابی یخچال فریزر ال جی

کلام آخر

دقت داشته باشید که زمان تعویض یا تعمیر پدال آبسردکن یخچال، دستگاه را از برق بکشید. به علاوه، چنانچه پیشتر نیز اشاره شد، در صورتی که دانش فنی در زمینه تعمیر لوازم خانگی ندارید، بهتر است فرایند تعمیر یا تعویض پدال را بر عهده یک تکنسین ماهر بگذارید.

نحوه تعمیر آبسردکن یخچال

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.