نحوه تشخیص اصل یا تقلبی بودن فیلتر آب یخچال

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

در میان انبوه فیلترهای یخچال موجود در بازار، تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن حالا به یک مسئله نه چندان آسان تبدیل شده است. از آنجایی که فیلتر تقلبی یخچال، علاوه بر آسیب به خود یخچال می‌تواند برای سلامت شما خطرناک باشد و باعث بیماری های گوارشی و حتی سرطان شود در این مطلب سعی کردیم تمامی مواردی که تشخیص اصل یا تقلبی بودن فیلتر آب یخچال را آسان می‌کنند ذکر کنیم.

قدم اول

متاسفانه اکثر فیلترهای آب یخچال در بازار، نه تنها اصل نیستند بلکه از کیفیت چندانی هم برخوردار نیستند و برای تشخیصشان از فیلترهای اصل، راه قطعی‌ای وجود ندارد؛ در نتیجه بهترین راه، خرید فیلتر یخچال از فروشگاه‌های معتبر است. همچنین برای نصب یا تعویض فیلتر آب یخچال می‌توانید از متخصصان تعمیر و سرویس یخچال و ساید بای ساید کمک بگیرید تا علاوه بر نصب یا جایگزینی درست فیلتر یخچال، از کیفیت و اورجینال بودن فیلتر اطمینان حاصل کنید.

نکته: فیلترهای آب اصل یخچال، به هیچ وجه از قیمت پایین برخوردار نیستند.

قدم دوم

فیلتر یخچال، بسیار حساس است و با دو نوع ماده نگهدارنده بلافاصله پس از تولید، بسته‌بندی می‌شود. زیرا در تماس با هوای آزاد، عمر و کیفیت خود را از دست می‌دهد. اولین موردی که باید درمورد هر مدل فیلتر یخچال رعایت شود، بسته‌بندی درست آن است. در بازار بسیاری از فیلترهای تقلبی به صورت فله‌ای در یک کارتن قرار می‌گیرند. بنابراین بهتر است فیلتر آب یخچالی که خریداری کرده‌اید بوی ماده نگهدارنده بدهد و بسته‌بندی مرغوبی داشته باشد.

قدم سوم

فیلتر آب یخچال

دقت کنید که نوشته‌ها و برند روی بسته‌بندی فیلتر آب یخچال، با نام و برند روی خود فیلتر تطابق داشته باشد و هر دو متعلق به یک شرکت باشند. همچنین فیلتر آب اصل یخچال، غالبا دارای بسته‌بندی محکم و مرغوب است.

هشدار: استفاده از فیلتر یخچال تقلبی، علاوه بر تصفیه نکردن آب مصرفی، به یخچال در دراز مدت آسیب وارد می‌کند و از همه مهم‌تر، سلامتی شما را به خطر می‌اندازد. به طور کلی استفاده نکردن از فیلتر آب یخچال بسیار کم‌خطرتر از استفاده از فیلتر آب تقلبی است!

اگر جهت برطرف کردن مشکل یخچال خود به کمک تعمیرکار نیاز دارید، همین حالا درخواست تعمیرات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه هوم کارا در سریعترین زمان ممکن، جهت هماهنگی با شما تماس حاصل فرمایند.

قدم چهارم

نام شرکت فیلتر آب یخچال را در اینترنت سرچ کنید و مطمئن شوید چنین برندی برای تولید فیلتر آب یخچال وجود خارجی دارد.

قدم پنجم

به لیبل روی فیلتر آب یخچال و نوشته‌هایش دقت کنید و همچنین بررسی کنید که لیبل روی فیلتر آب، کج نباشد و زیر آن علائمی ثبت شده باشد. وجود علائم زیر لیبل فیلتر آب یخچال لزوما دلیل بر اصل بودن آن نیست اما عدم وجود آن قطعا نشان از تقلبی بودن فیلتر آب یخچال دارد.

قدم ششم

به تطابق میزان آبدهی نوشته شده روی لیبل فیلتر و لوله فیلتر آب یخچال، توجه کنید.

قدم هفتم

لایه های فیلتر آب یخچال

تعداد لایه‌های فیلتر، ملاک تشخیص اصل یا تقلبی بودن فیلتر آب یخچال نیست. به طور کلی هر چه تعداد لایه‌ها بیشتر باشد کیفیت فیلتر آب یخچال بالاتر است؛ ولی این مسئله ارتباطی با اصل یا تقلبی بودن فیلتر یخچال ندارد.

قدم هشتم

عمر فیلتر آب یخچال، به مقدار مصرف، کیفیت فیلترهای پیش تصفیه، آب ورودی و… بستگی دارد و در هر مکان با هر میزان استفاده متغیر است اما به طور کلی یک فیلتر آب یخچال باید حداقل ۱ سال کار کند. در این راستا سعی کنید از فروشندگانی خرید کنید که عمر فیلتر آب را کمتر از این مقدار اعلام نمی‌کنند.

قدم نهم

سازمان استاندارد NSF
سازمان استاندارد FDA

استاندارد سلامت از سازمان‌های بین‌المللی NFS و FDA و همچنین هولوگرام مخصوص قابل پیگیری در وبسایت‌های فروشنده و تولیدکننده از دیگر موارد مهم تشخیص اصل بودن فیلتر آب یخچال می‌باشند.

قدم آخر

تشخیص اصل یا تقلبی بودن فیلتر یخچال، با ۹ قدمی که بیان شد، حتمی نیست و از آنجایی که تولیدکنندگان نامعتبر، هر روزه در تولید شبیه‌تر به کالای اصل، بهتر عمل می‌کنند توصیه می‌کنیم خرید فیلتر آب یخچال و همچنین نصب آن را به تکنسین یخچال و ساید بای ساید بسپارید تا با توجه به مهارت، بهترین فیلتر آب یخچال را از فروشگاه‌های معتبر، خریداری و برایتان نصب نمایند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.