bosch-dishwasher-1

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

در این بخش به عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی بوش می پردازیم و با توضیح معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش، تمامی دکمه های موجود آن را بررسی خواهیم کرد. همچنین برنامه های ماشین ظرفشویی بوش را بررسی و معرفی خواهیم کرد. نکته حائز اهمیت در این بخش، وجود تشابه میان پنل های کنترلی و دکمه های روی ظرفشویی بوش است که امکان استفاده از این آموزش را برای تمامی مدل ها فراهم می سازد. در ادامه با تعدادی از پنل های کنترلی ظرفشویی های بوش آشنا می شویم.

نمونه اول پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

نمونه اول پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

1- دکمه روشن/ خاموش دستگاه
2- دکمه های برنامه های شستشو و عملکردهای اضافه
3- نشانگر میزان آب دستگاه
4- نشانگر شارژ مجدد نمک مخصوص
5- نمایشگر زمان و اطلاعات دستگاه
6- نشانگر شارژ مجدد کمک شوینده/ براق کننده ظروف
7- دکمه شروع و ریستارت دوباره دستگاه
8- تنظیمات تایمر
9- دکمه های مربوط به برنامه های دستگاه
10- دستگیره باز کردن درب ماشین

قابلیت ها و عملکردهای اضافی انتخابی این مدل از ظرفشویی های بوش:

علامت های روی ماشین ظرفشویی بوش

شکل a: قابلیت سرعت افزوده یا VarioSpeedPlus عملکردیست که می تواند زمان سیکل را از 20 تا 66 درصد، بر مبنای برنامه انتخابی کاهش دهد. در این حالت مصرف آب و انرژِ افزایش خواهد یافت.

شکل b: قابلیت ظرفیت نیمه یا HalfLoad برای زمانی که تعداد ظروف کمتری موجود است به کار می آید. در این حالت بهتر است که مقدار ماده شوینده را کمتر و در حد نصف یک سیکل شستشوی کامل بریزید. همچنین زمان سیکل شستشو کاهش یافته و مصرف انرژی و آب نیز کاهش می یابد.

شکل c: قابلیت شستشوی بهداشتی یا HygienePlus برای ظروف حساس مانند شیشه شیر بچه، تخته خرد کردن مواد و… کاربرد دارد. این عملکرد برای اطمینان از سطح بهداشت بالاتر ظروف و دستگاه در فرآیند شستشو، با بالا بردن دما و حفظ آن برای بازه زمانی تقریبا طولانی، طراحی شده است. این قابلیت زمان سیکل و مصرف انرژی را بیشتر خواهد کرد.

شکل d: قابلیت شستشوی شدید ناحیه ای یا IntensiveZone برای مواردی که بارگیری مختلفی از ظروف متنوع با درجه های کثیفی متفاوت انجام شده است، کاربرد دارد. در این مواقع ظروف کثیف را در سبد بالایی و ظروف کمتر کثیف را در سبد پایینی قرار دهید. فشار و شدت پاشش آب از اسپری آبپاش پایینی بیشتر شده و ماکزیمم دمای برنامه برای مدت بیشتری حفظ می شود. این قابلیت سبب افزایش مصرف انرژی و زمان سیکل شستشو می شود.

شکل e: قابلیت خشک کردن بیشتر یا ExtraDry برای ظروف پلاستیکی مناسب است. این عملکرد برای دستیابی به نتایج بهتر، مرحله خشک کردن ظروف را طولانی تر و دمای آبکشی پایانی را افزایش می دهد، که موجب افزایش نسبی در مصرف انرژی و طولانی تر شدن زمان شستشو می شود.

شکل f: قابلیت درخشش و خشک کردن (Shine & Dry) برای پیشگیری از وجود لکه و بهبود خشک کردن ظروف، مقدار آب مصرفی و دوره خشک کردن ظروف را افزایش می دهد. در این حالت بهتر است از مواد کمک شوینده مانند براق کننده ها و غیره استفاده کنید. توجه داشته باشید که مصرف انرژی نیز افزایش می یابد.

نمونه دوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

نمونه دوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

1- دکمه خاموش/ روشن
2- دکمه های برنامه های مختلف دستگاه
3- دکمه اطلاعات
4- نمایشگر فوقانی
5- نشانگر شارژ مجدد مایع کمک شوینده/ آبکشی
6- نشانگر شارژ مجدد نمک مخصوص
7- نشانگر اتصال بی سیم (WLAN)
8- دکمه های کم و زیاد (– و +)
9- دکمه انتخاب زمان (تاخیر زمانی)
10- دکمه شروع ریموت
11- دکمه های برنامه/ قابلیت های انتخابی
12- دکمه شروع دستگاه
13- نمایشگر جلویی
14- دستگیره باز کردن درب
15- نشانگر شروع ریموت
16- دکمه های جلو و عقب (< و >)

نکته:

 • با توجه به مدل ظرفشویی شما، تعداد دکمه های مربوط به برنامه ها و قابلیت های انتخابی دستگاه متفاوت است.
 • بنابر مدل ماشین ظرفشویی، نمایشگرهای دستگاه متفاوت است.
 • دکمه اطلاعات برای نمایش جزئیات و اطلاعات بیشتر یک برنامه بر روی نمایشگر طراحی شده است.

نمونه سوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

نمونه سوم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

1- دکمه روشن/ خاموش دستگاه
2- دستگیره باز کردن درب
3- ولوم انتخاب برنامه های ظرفشویی
4- دکمه شروع
5- نمایشگر دیجیتال
6- دکمه انتخاب زمان
7- دکمه های مربوط به عملکردهای اضافی
8- نشانگر شارژ مجدد مایع آبکشی/ براق کننده
9- نشانگر شارژ مجدد نمک مخصوص
10- نشانگر وضعیت آب دستگاه

نکته:

 • تعداد دکمه های مربوط به قابلیت ها و عملکردهای اضافی بر طبق مدل دستگاه می تواند متفاوت باشد.
 • برخی از قابلیت های اضافی با عبارات متفاوتی ذکر شده اند. به طور مثال قابلیت سرعت افزوده یا VarioSpeed با اسامی دیگر Express Wash یا Speed Perfect آمده اند.

نمونه چهارم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

نمونه چهارم پنل کنترلی ماشین ظرفشویی بوش

1- دکمه روشن/ خاموش دستگاه
2- دکمه های مربوط به برنامه های شستشو
3- نشانگرهای مراحل سیکل شستشو
4- نمایشگر دیجیتال
5- دکمه های برنامه ریزی زمان بندی و سایر تنظیمات
6- دکمه شروع و ریست دستگاه
7- دکمه های مربوط به برنامه ها و قابلیت های اضافی دستگاه
8- دکمه راه اندازی 3 ثانیه ای
9- نشانگر شارژ مجدد مایع آبکشی/ براق کننده
10- نشانگر وضعیت آب دستگاه
11- نشانگر شارژ مجدد نمک مخصوص
12- باز کننده درب

نکته:

 • مراحل سیکل شستشو شامل شستشو، آبکشی و خشک کردن، بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده می شود.
 • اگر دکمه راه اندازی 3 ثانیه ای را به مدت 3 ثانیه فشار دهید، تنظیمات پایه ای دستگاه را باز کرده و امکان تغییر آن ها را خواهید داشت.
 • برنامه های شستشو در این مدل نیز مشابه با سایر مدلها بوده و تفاوت ها تنها در دمای برنامه ها می باشد.
 • جهت تغییر یک برنامه و یا خاتمه دادن به آن، دکمه ریست یا راه اندازی را به مدت 3 ثانیه فشار دهید. توجه کنید که کلید روشن/ خاموش باعث خاموش شدن دستگاه شده اما برنامه در حال اجرا ذخیره می شود، و در صورت روشن شدن دوباره دستگاه از همان مرحله مجددا آغاز می گردد.

برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش

در این بخش تمامی برنامه های ماشین ظرفشویی بوش را معرفی و توضیح خواهیم داد. با توجه به مدل دستگاه، نوع برنامه ها متفاوت خواهد بود. انتخاب برنامه های شستشو با توجه به نوع ظروف، تعداد آنها و میزان کثیفی آنها متفاوت است و زمان هر یک از برنامه ها نیز با توجه به دمای آب، تعداد ظروف، میزان کثیفی آنها و عملکردهای اضافی انتخاب شده متغیر است. توجه داشته باشید که دماهای اشاره شده در هر برنامه با توجه به مدل دستگاه می تواند متفاوت باشد.

 • برنامه شستشوی شدید (Intensive):

این برنامه مناسب قابلمه ها، تابه ها و ظروف غیر ظریف است. سطح کثیفی ظروف می تواند تا از بین بردن لکه های سرسخت، خشک شده یا سوخته شده باقیمانده مواد غذایی باشد. در این برنامه ابتدا ظروف آبکشی شده و سپس در 70 درجه شستشو می شوند. سپس دوباره آبکشی صورت گرفته و مجددا در 69 درجه شستشوی آب داغ صورت می گیرد و نهایتا به مرحله خشک کردن می رسد.

 • برنامه شستشوی خودکار (Auto):

برنامه مناسب شستشوی ظروف مختلف و کارد و چنگال ها که می تواند لکه های غذایی را که نسبتا خشک شده اند برطرف نماید. در این برنامه به کمک سنسورهای دستگاه مراحل شستشو برطبق میزان کثیفی ظروف به صورت خودکار انتخاب می شود.

 • برنامه شستشوی بهینه (Eco):

برنامه eco در ماشین ظرفشویی بوش به این صورت عمل می کند که ابتدا ظروف آبکشی شده و سپس در 50 درجه شسته می شوند. پس از یک مرحله آبکشی میانی، در دمای 60 درجه ظروف آبکشی بهداشتی شده و سپس به مرحله خشک کردن می روند و پس از پایان سیکل به صورت اتوماتیک درب دستگاه باز می شود.

 • برنامه شستشوی بی صدا (Silence):

این برنامه مشابه با برنامه بهینه است با این تفاوت که ظروف در دمای 65 درجه آبکشی بهداشتی می شوند. همچنین عملکردهای اضافی قابل انتخاب به همراه این برنامه متفاوت بوده و همه موارد را شامل نمی شود.

 • برنامه شستشوی ظروف شیشه ای (Glass):

این برنامه مناسب ظروف ظریف، کارد و چنگال، پلاستیک های حساس به دما و اقلام شیشه ای است. این برنامه می تواند مواد غذایی چسبیده به ظروف را که به تازگی کثیف شده اند، بشوید. مراحل شستشو شامل آبکشی اولیه، شستشو در 40 درجه، آبکشی میانی، آبکشی آب داغ 60 درجه و نهایتا خشک کردن است.

 • برنامه شستشوی سریع (Quick):

این برنامه با حذف آبکشی اولیه در زمان کوتاه تری سیکل شستشو را پایان می دهد. ابتدا ظروف در 65 درجه شسته می شوند، سپس آبکشی میانی انجام شده و بعد در 70 درجه با آب داغ آبکشی می شوند و نهایتا به مرحله خشک کردن می رسند. در برخی مدل های بوش این برنامه با عنوان Quick45 تعبیه شده که شستشوی ظروف را در 45 درجه انجام می دهد و سایر موارد تفاوتی ندارد.

 • برنامه شستشوی یک ساعته (1 hr program):

این برنامه برای مخلوطی از ظروف متفاوت مناسب است. در این برنامه پیش آبکشی ظروف حذف شده و مابقی مراحل مشابه با سیکل شستشوی سریع پیش می رود.

 • برنامه شستشوی ظروف ظریف (Gentle):

این برنامه مشابه با برنامه ظروف شیشه می باشد که مناسب ظروف، کارد و چنگال های ظریف، شیشه جات و پلاستیک های حساس به دما است. مشابه با برنامه شیشه ای، ابتدا آبکشی و سپس شستشو در دمای 40 درجه اجرا می شود و پس از یک مرحله آبکشی میانی، ظروف در دمای 55 درجه آبکشی و سپس خشک می شوند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

تعمیر یخچال

تعمیر یخچال در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران توسط تعمیرکار در محل عیب یابی و رفع مشکل میگردد. توجه داشته باشید که تعمیرات انواع یخچال فریزر در هوم کارا بدون خروج

مطالعه مقاله »