معایب ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

معایب ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی چیست؟ وقتی نوبت به یافتن ماده شوینده مناسب برای استفاده در ماشین لباسشویی می‌رسد، تفاوت میان پودر لباسشویی دستی و پودر ماشینی از اهمیت بالایی برخوردار می‌شود. بیشتر افراد از تفاوت های مهم میان پودر لباسشویی دستی و پودر ماشینی اطلاعی ندارند.

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

تفاوت پودر دستی و پودر ماشینی چیست؟

طیف وسیعی از مواد شوینده لباس، از پودر تا مایع، در بازار وجود دارند. هر یکی از انواع شوینده لباس، به دسته ای از نیازهای شستشو پاسخ می‌دهد. در این بین پودر دستی و پودر دستی و پودر ماشین لباسشویی جز محبوب ترین شوینده ها برای شستشوی لباس به شمار می‌روند. آگاهی از تفاوت میان پودر لباسشویی دستی و پودر ماشینی، برای محافظت از لباس ها، دستان و ماشین لباسشویی شما اهمیت بسیاری دارد. در ادامه به مهم ترین تفاوت های موجود بین این دو شوینده اشاره می‌کنیم:

تفاوت پودر دستی و پودر ماشینی چیست؟

میزان کف

پودر لباسشویی دستی دارای مواد خاصی است که میزان کف را افزایش می‌دهند. در مقابل پودر ماشینی دارای عناصری است که کف را کنترل کرده و از ایجا شدن کف بیش از حد جلوگیری می‌کنند. از آنجا که کف بیش از حد می‌تواند از درب و محفظه پودر ماشین لباسشویی به بیرون نشت کند یا به موتور الکتریکی دستگاه آسیب برساند، تولیدکنندگان توصیه می‌کنند که هیچگاه از پودر لباسشویی دستی در ماشین لباسشویی استفاده نکنید.

معایب ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی

محافظت از ماشین لباسشویی در برابر محافظت از دستان

در صورت پوشیده شدن فلز موجود در المنت‌ حرارتی ماشین لباسشویی با کف، میزان انتقال دمای المنت کاهش می‌یابد و این قطعه فلزی بیش از حد داغ و نرم می‌شود. این اتفاق موجب افزایش مصرف انرژی، کاهش طول عمر المنت و استفاده بیش از حد از پودر لباسشویی می‌شود. علاوه بر این، پودر ماشینی مزیت دیگری نیز دارد. این پودرها فاقد حلال‌های مختلف و کلر هستند و به همین دلیل به قطعات لاستیکی ماشین لباسشویی آسیب نمی‌رسانند. در مقابل، پودر لباسشویی دستی ‏دارای مواد خاصی برای محافظت از پوستان دست در هنگام شستشو است. در بیشتر مواقع، این ماده اضافی، پودر صابون حاوی گلیسیرین است.

محافظت از ماشین لباسشویی در برابر محافظت از دستان

میزان حلالیت در آب

پودر ماشینی غلیظ تر از پودر لباسشویی دستی است، به همین دلیل ماندگاری بیشتری دارد و به میزان کمتری استفاده می‌شود. علاوه بر این غلظت بیشتر پودر ماشینی باعث می‌شود حل شدن این شوبنده در آب بیشتر طول بکشد و نیاز ماشین لباسشویی به پودر اضافی کاهش پیدا کند.

 

نتیجه شستشو

توصیه می‌شود از پودر ماشینی دقیقا به اندازه ای که روی بسته بندی آن درج شده است استفاده کنید. در غیر این صورت فارغ از اینکه پودر کافی به محفظه اضافه کرده باشید یا نه کیفیت شستشو به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در مقابل میزان تمیز کنندگی پودر لباسشویی دستی، نه به میزان پودر بلکه به قدرت کار دست ها و مدت زمان شستشو بستگی دارد. البته در صورت استفاده بیش از حد از پودر لباسشویی دستی فرآیند آبکشی بسیار طولانی و طاقت فرسا خواهد شد.

معایب ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی

آیا استفاده از پودر دستی در ماشین لباسشویی ضرر دارد؟

استفاده از پودر دستی در ماشین لباسشویی می‌تواند باعث گیر کردن تکه های حل نشده شوینده در قطعات داخلی ماشین لباسشویی شود. همانطور که قابل تصور است، چنین اتفاقی می‌تواند عملکرد دستگاه شما، به خصوص شیستم تخلیه را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. با گذشت زمان، توده ای از پودر حل نشده تشکیل شده و مسیر تخلیه آب را می‌بندد. چنین اتفاقی شباهت زیادی به مسدود شدن مجرای تخلیه به دلیل تشکیل رسوب آب دارد.

آیا استفاده از پودر دستی در ماشین لباسشویی ضرر دارد؟

آیا می‌توان از مواد شوینده دیگری برای ماشین لباسشویی استفاده کرد؟

شستن لباس ها با ماشین لباسشویی، چیزی بیش از روشن کردن دستگاه و انتخاب چرخه شستشو است. آیا می‌توان از پودر لباسشویی دستی در ماشین لباسشویی استفاده کرد؟ پاسخ منفی است، زیرا شوینده های دستی می‌توانند به ماشین لباسشویی شما آسیب وارد کنند. پودر لباسشویی دستی کف زیادی تولید می‌کند که از شستشوی کامل لباس شما در ماشین لباسشویی، خصوصا ماشین های لباسشویی کم مصرف جلوگیری می‌کند. در نتیجه در طول فرآیند آبکشی کف ها به خوبی شسته نمی‌شوند. عدم آبکشی مناسب نیز باعث باقی ماندن شوینده بر روی لباس و قطعات داخلی ماشین لباسشویی شده و علاوه بر کاهش طول عمر دستگاه لباس هایتان لک دار به شما تحویل می‌دهد.

معایب ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی

آیا استفاده از مواد شوینده بیشتر باعث تمیزی بهتر می‌شود؟

برخلاف انتظار بیشتر افراد، استفاده بیشتر از شوینده، منجر به تمیزتر شدن لباس‌ها نمی‌شود. کف بیش از حد می‌تواند آلودگی‌های خارج شده از لباس را در خود نگه داشته و از تمیز شدن نقاط دور از دسترس، مانند یقه جلوگیری کند. طبیعتا چنین اتفاقی به معنای تجمع بیشتر باکتری‌ها در لباس خواهد بود.

علاوه بر این، کف بیش از حد، مانع از مالش قسمت‌های مختلف لباس به یکدیگر شده و شستشو را مختل می‌کند. در حقیقت، این ساییده شدن قسمت‌های مختلف لباس به یکدیگر است که به تمیز شدن لباس تا حد ممکن کمک می‌کند.

بیشتر افراد وجود کف در چرخه شستشو را با میزان تمیز شدن لباس‌ها مرتبط می‌دانند، در حالی که این سورفاکتانت‌ها (مواد فعال در سطح) هستند که بخش عمده شستشو را انجام می‌دهند و کف‌های ایجاد شده توسط سورفاکتانت‌ها ‏لزوما نشان دهنده میزان تمیزکنندگی نیست.

معایب ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی

علت حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی چیست؟

حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی می‌تواند باعث مسدود شدن قطعات داخلی ماشین لباسشویی شده و همانطور که انتظار می‌رود، عملکرد ماشین لباسشویی شما را به میزان زیادی تحت تاثیر قرار دهد. در صورت حل نشدن مشکل در بلند پودر لباسشویی حل نشدن باعث ایجاد رسوب شده و جریان آب در ماشین لباسشویی را مختل می‌کند. اتفاق های مختلفی می‌توانند باعث حل نشن پودر در ماشین لباسشویی شوند. در ادامه مهم ترین علت های این مشکل و نحوه پیشگیری از آن ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

علت حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی چیست؟

  • پایین بودن بیش از حد دمای آب

یکی از ویژگی‌های ناخوشایند پودرهای لباسشویی این است که در دمای پایین به خوبی حل نمی‌شوند. اگر یک چرخه شستشوی کوتاه با آب سرد و پودر لباسشویی را اجرا کنید، ممکن است در پایان چرخه با میزان قابل توجهی پودر حل نشده مواجه شوید. در صورت سبک بودن وزن لباس‌ها، برای شستشو در دمای پایین از مقدار کمتری پودر لباسشویی استفاده کنید تا از حل شدن کامل مواد شوینده در آب مطمئن شوید. در غیر اینصورت، پودر لباسشویی را در مقداری آب گرم حل کرده و آن را به آب سرد ماشین لباسشویی اضافه کنید.

  • اضافه کردن پودر ماشین لباسشویی در زمان نامناسب

اضافه کردن پودر لباسشویی، هنگامی که دستگاه هنوز آب دارد، می‌تواند از حل شدن کامل پودر لباسشویی جلوگیری کند. برای دریافت بهترین نتیجه، ابتدا پودر لباسشویی را به محفظه اضافه کرده و سپس اجازه دهید دستگاه با حداقل چند سانتی‌متر آب پر شود. همواره لباس‌ها را در مرحله آخر به دستگاه اضافه کنید.

  • سختی آب

خود آب نیز می‌تواند بر میزان حل شدن پودر لباسشویی و کف ایجاد شده تاثیر بگذارد. به طور کلی آب نرمدر مقایسه با آب سخت به شوینده متری نیاز دارد. بنابراین یک تغییر جرئی در مقدار پودر استفاده شده می‌تواند باعث حل مشکل شود. مواد معدنی موجود در آب همچنین ممکن است مانع حل شدن کامل پودر لباسشویی شوند. در این صورت به سراغ مایع لباسشویی رفته یا مقدار پودر استفاده شده در هر چرخه شستشو را کاهش دهید.

معایب ریختن پودر دستی در ماشین لباسشویی

  • گیر کردن در بخش های داخلی لباس

در صورت اضافه کردن پودر لباسشویی بعد از قرار دادن لباس‌ها در ماشین، ممکن است مقداری از پودر لباسشویی در جیب‌ها، یقه‌ها و حتی جوراب‌ها گیر کند. عدم دسترسی مناسب این بخش‌های لباس به آب می‌تواند باعث حل نشدن پودر لباسشویی شود. این امر بار دیگر اهمیت اضافه کردن پودر لباسشویی قبل از لباس‌ها را نشان می‌دهد.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.