مشکل آب خوردگی پنل تلویزیون

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

آب خوردگی پنل تلویزیون یکی از شایع ترین مشکلاتی است که ممکن است برای افرادی که از تلویزیون استفاده می کنند؛ اتفاق بیافتد.‌ متاسفانه بر خورد آب  پنل تلویزیون به راحتی می تواند باعث خراب شدن برد الکترونیکی تلویزیون و در نتیجه سوختن آن شود. با توجه به این که امروزه قیمت لوازم خانگی به شدت افزایش یافته است، بسیاری از افراد نگران خراب شدن تلویزیون هستند. اما متاسفانه سهل انگاری و عدم نگهداری صحیح تلویزیون باعث خراب شدن آن می شود. اما سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که آیا مشکل آب خوردگی پنل تلویزیون تعمیر می شود؟

در صورت آبخوردگی پنل تلویزیون چه باید کرد؟ در این مطلب به بررسی اینکه آیا مشکل آبخوردگی پنل تلویزیون قابل تعمیر است؟ می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای محتوا همراه ما باشید.

هنگام آب خوردگی پنل تلویزیون چه اقداماتی باید انجام داد؟

مشکل آب خوردگی پنل تلویزیون به دلیل آسیب های شدید و جبران ناپذیری که به دستگاه وارد می کند، نگران کننده است. به همین دلیل بسیاری از افراد در حین آب خوردگی پنل تلویزیون دچار سردرگمی می شوند. بهترین راهکار برای جلوگیری از آسیب های پیشتر پنل تلویزیون این است که اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید.

دستگاه تلویزیون را از برق جدا کنید

 اولین کار بعد از مشکل آبخوردگی پنل تلویزیون این است که ابتدا جریان برق را از تلویزیون جدا کنید. باقی ماندن جریان برق یا روشن ماندن تلویزیون باعث آسیب دیدن برد الکترونیکی تلویزیون می شود. به همین دلیل بهتر است بلافاصله بعد از مشکل آب خوردگی پنل تلویزیون، تلویزیون را خاموش کنید و دو شاخه را از برق جدا کنید.

تلویزیون را بعد از آب خوردگی خشک کنید

 دومین کاری بلافاصله بعد از آی خوردگی باید انجام دهید این است که تلویزیون را از مکان خیس به مکان خشک منتقل کنید. بهتر است با استفاده از یک پارچه خشک نقاط خیس تلویزیون را به سرعت خشک کنید تا آب وارد بخش های دیگر تلویزیون نشود.

تلویزیون را برای تعمیر به تعمیرگاه منتقل کنید

در صورتی که مشکل آب خوردگی پنل تلویزیون برای تان اتفاق افتاده است، بلافاصله با یک تعمیرگاه تماس گرفته و درخواست اعزام تکنسین تلویزیون را داشته باشید. همچنین می توانید تلویزیون خود را به یک تعمیرگاه معتبر و با سابقه مراجعه کنید.

دستگاه را بعد از آب خوردگی به برق متصل نکنید

 به هیچ عنوان بعد از آب خوردگی به برق متصل نکنید؛ زیرا ممکن است جریان برق در اثر برخورد با آب دچار اتصال کوتاه شود و باعث خراب شدن برد و سایر قطعات تلویزیون شود. بنابراین خونسردی خود را حفظ کرده و از تنها برای خشک کردن و خاموش کردن تلویزیون اقدام کنید.

تعمیر مشکل آب خوردگی پنل تلویزیون

متاسفانه در بسیاری از مواقع مشکل آبخوردگی پنل تلویزیون به دلیل انجام ندادن اقدامات بالا، به راحتی تعمیر نمی شود. در واقع اگر بخواهید تلویزیونی که پنل  آن دچار آب خوردگی شده است را تعمیر کنید هزینه  زیادی را باید پرداخت کنید. اما اگر بلافاصله بعد از آب خوردگی تلویزیون اقداماتی چون خاموش کردن تلویزیون، خشک کردن پنل و … را انجام دهید ممکن است آسیب چندانی به تلویزیون وارد نشود و تنها با تعویض کردن برخی از قطعات تلویزیون، این مشکل حل شود.

تعمیر مشکل آب خوردگی پنل تلویزیون باید بلا فاصله به یک متخصص و تکنسین تعمیر تلویزیون سپرده شود تا بتواند طی زمان کوتاهی در محل حاظر شده و تعمیر مشکل آب خوردگی پنل تلویزیون را انجام دهد.

نتیجه گیری از مشکل آب خوردگی پنل تلویزیون

در این مطلب به بررسی اینکه مشکل آب خوردگی پنل تلویزیون باعث بروز چه مشکلاتی می شود و در صورت بروز مشکل آبخوردگی پنل تلویزیون چه باید کرد؟ پرداختیم. متاسفانه مشکل آبخوردگی پنل تلویزیون باعث بروز آسیب های جدید و جبران نا پذیر در تلویزیون می شود. به همین علت توصیه می شود تمام اقدامات ذکر شده در مطالب بالا را با دقت مطالعه کرده و بلافاصله بعد از آب خوردگی پنل انجام دهید. همچنین اگر به دنبال یک تعمیرگاه مجاز و مطمئن برای تعمیر پنل تلویزیون هستید می توانید برای تعمیرات به مجموعه بزرگ هوم کارامراجعه کنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.