9

عیب یابی مشکل ورتیکال تلویزیون

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ورتیکال شدن تلویزیون یکی از مشکلات شایعی است که برای صفحه نمایش تلویزیون اتفاق می افتد. این مشکل با نشانه های مختلفی همراه است. به همین علت، تشخیص مشکل ورتیکال تلویزیون برای افراد عادی دشوار است و باید توسط کارشناسان تشخیص داده شود. طبق نتایج به دست آمده، عمودی شدن تصویر، جمع شدن تصویر و…از نشانه های ورتیکال شدن تلویزیون هستند. تلویزیون هایی که دچار مشکل ورتیکال هستند در صورت تعمیر نشدن باعث آسیب دستگاه می شوند. به همین علت باید برای حل این مسئله هرچه سریع تر اقدام شود. عیب یابی مشکل ورتیکال تلویزیون تنها راه برای تشخیص علت و رفع این مشکل در تلویزیون است‌. بر این اساس ما در این مطلب به عیب یابی مشکل ورتیکال تلویزیون و راه های حل این مسئله می پردازیم.

ورتیکال شدن تلویزیون با چه نشانه هایی همراه است؟

ورتیکال شدن تلویزیون با چه نشانه هایی همراه است؟ قبل از عیب یابی مشکل ورتیکال تلویزیون بهتر است با چند مورد از علائم و نشانه های این مشکل در تلویزیون آشنا شوید. علایم و نشانه های مشکل ورتیکال شدن تلویزیون عبارتند از:

  • تصاویر و فیلم ها در تلویزیون به صورت عمودی نمایش داده می شوند.
  • ارتفاع تصاویر و فیلم ها در صفحه نمایش به دلیل مشکل ورتیکال کم می شود.
  • بروز این مشکل در صفحه نمایش باعث جمع شدن تصویر از بالا و پایین می شود.
  • هاله ای از نور در وسط صفحه نمایش دیده می شود.
  • خطوطی به صورت افقی و عمودی روی تصویر دیده می شوند.

علت ایجاد خطوط افقی روی تصویر در مشکل ورتیکال تلویزیون

یکی از نشانه های اصلی مشکل ورتیکال در تلویزیون، ایجاد خطوط افقی روی تصویر است. اما چه عاملی باعث ایجاد خطوط افقی روی صفحه نمایش تلویزیون می شود. برای عیب یابی این مشکل بهتر است ابتدا مقاومت فیوزی ورتیکال بررسی شود. مقاومت فیوزی ورتیکال تلویزیون باید کمتر از 10 باشد. در صورتی که مقاومت فیوزی ورتیکال از 10 اهم بیشتر باشد، مقاومت باید تعویض شود. در اغلب اوقات مقاومت فیوزی ورتیکال در تلویزیون های هوشمند بین 1و 2 است. بنابراین ابتدا از طریق اهم متر مقاومت فیوزی را بررسی کرده و در صورت نیاز ان را تعویض کنید.

دلیل کم شدن ارتفاع تصویر در مشکل ورتیکال تلویزیون

کم شدن ارتفاع تصویر از دیگر نشانه های مشکل ورتیکال تلویزیون است که باید عیب یابی شود. برای حل این مسئله ابتدا بهتر است خازن های تلویزیون را بررسی کنید. برای بررسی خازن می توانید از خازن سنج استفاده کنید. طبق بررسی های انجام شده در صورتی که ظرفیت خازن های بای پس کاهش پیدا کند، ارتفاع تصویر کاهش پیدا می کند. در صورتی که بعد از بررسی میزان ظرفیت خازن کم باشد، باید خازن قدیمی را با خازن جدید تعویض کنید. در صورت رفع نشدن این مسئله کافیست تا دامنه را در منو سرویس تنظیم کنید.

علت جمع شدن تصویر از بالا و پایین در مشکل ورتیکال تلویزیون

در عیب یابی مشکل ورتیکال تلویزیون بهتر است به بررسی اینکه چرا تصویر تلویزیون از بالا و پایین جمع می شود، بپردازید. با توجه به بررسی های انجام شده توسط تکنسین های تلویزیون، مهم ترین دلایل جمع شدن تصویر از بالا و پایین، خراب شدن خازن های الکترولیتی و همچنین بالا رفتن میزان مقاومت فیوزی است. با این اساس با تعویض خازن و مقاومت می توانید برای رفع مشکل جمع شدن تصویر از بالا و پایین اقدام کنید.

دلیل ایجاد هاله نور در تصویر در مشکل ورتیکال تلویزیون

متاسفانه مشکل ورتیکال تلویزیون باعث ایجاد هاله های کوچک نور در تصویر می شود. این مسئله در اثر عوامل متعددی ایجاد می شود اما خراب شدن ic  از مهم ترین علت های ایجاد هاله نور است. در همین راستا برای رفع مشکل هاله نور کافیست تا ic  ورتیکال را تعویض کنید. در صورتی که قادر به تعویض ic تلویزیون نیستید، بهتر است از یک تکنسین حاذق برای انجام این کار کمک بگیرید.

نتیجه گیری از مشکل ورتیکال تلویزیون

در این مطلب به عیب یابی مشکل ورتیکال تلویزیون و تعمیر این مشکل پرداختیم. ورتیکال از جمله مشکلات تلویزیونی است که باعث کوچک شدن تصویر، پرش تصویر، جمع شدن تصویر و … می شود. چنان چه تلویزیون شما با مشکل ورتیکال همراه است، بهتر است هر چه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا