علت گرم نکردن آبسردکن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

تا چندسال گذشته آبسردکن ها تنها برای سرد کردن آب مورد استفاده قرار میگرفتند اما با پیشرفت در طراحی این دستگاه ها امروزه شاهد حالت گرم کن آب نیز در این دستگاه ها هستیم که میتوانیم در کنار نوشیدن یک لیوان آب خنک از این دستگاه برای نوشیدن چای و آب داغ هم استفاده کنیم، اما در برخی مواقع حالت گرم کن آبسردکن ما کار نمیکند و در حین نوشیدن یک لیوان چای یا نسکافه احساس میکنیم که آب سرد است و آب در آن به اندازه کافی داغ نمیشود اگر این مشکل برای شما نیز پیش آمده است و علاقه مند به دانستن علت گرم نکردن آبسردکن هستید پس در مقاله فوق همراه ما باشید تا به بررسی علل این مشکل بپردازیم.

دلایل گرم نشدن آب آبسردکن چیست؟

دلایل داخلی و خارجی زیادی وجود دارند که سبب گرم نشدن آب در دستگاه آبسردکن شما میشوند که در ادامه به بررسی چند مورد از دلایل گرم نشدن آب در آبسردکن چیست میپردازیم:

 • ممکن است دستگاه شما به درستی به برق متصل نشده باشد و حالت کلی دستگاه شما خاموش باشد که در این شرایط شما فکر میکنید که دستگاه شما آب را گرم نمیکند.
 • کلید قرمز رنگ پشت دستگاه که مربوط به آب گرم است را چک کنید اگر دستگاه شما به درستی کار کند برای چند دقیقه باید این چراغ روشن و سپس خاموش باشد.
 • دمای محیط نیز تاثیر مستقیم بر روی دمای آب خروجی از دستگاه شما دارد.
 • تنظیمات دما دستگاه را چک نمایید ممکن است تنظیماتی که برای آب گرم انجام داده این نیاز به تغییر داشته باشد.
 • سوختن المنت دستگاه نیز ممکن است سبب گرم نشدن آب در دستگاه آبسردکن شود.
 • خرابی ترموستات نیز از دیگر عوامل گرم نشدن آب در دستگاه آبسرد کن میتواند باشد زیار دستور قطع و وصل کارکرد دستگاه را صادر نمیکند.

راهکار هایی برای برطرف کردن مشکل گرم نشدن آبسردکن

شما میتوانید با انجام راهکارهایی برای برطرف کردن مشکل گرم نشدن آبسردکن خود اقدام نمایید که ما ادامه برای شما برخی از این راهکارها را آورده ایم:

 • اتصالات دستگاه خود به برق را چک کنید.
 • از روشن بودن چراغ قرمز پشت دستگاه مطمئن شوید.
 • تنظیمات دمای دستگاه را مجددا چک کنید زیرا با تغییر فصل دمای مناسب برای آب داغ نیز تغییر میکند و قطعا شما در فصل زمستان تمایل به نوشیدن یک چای داغ تر نسبت به فصل تابستان دارید.
 • اگر گرم نشدن آب در دستگاه شما به دنبال سوختگی المنت دستگاه باشد در اسرع وقت باید آن را توسط یک تعمیرکار تعویض نمایید.
 • بهتر است از هر دو حالت سرد کن و گرم کن دستگاه به طور همزمان استفاده نکنید زیرا این کار باعث فشار به دستگاه و خروج آب سرد و گرم با دمای نامطلوب گردد.
 • برای گرفتن یک لیوان آب داغ از دستگاه آب سرد کن خود تا خاموش شدن چراغ دستگاه منتظر بمانید زیرا اگر قبل از خاموش شدن چراغ اقدام به تهیه آب از دستگاه نمایید ممکن است دمای آب مورد قبول شما نباشد.

نتیجه گیری از علت گرم نکردن آبسردکن

همانقدر که قسمت سردکن دستگاه آبسردکن در فصل تابستان در نوشیدن یک لیوان آب خنک حیاتی است قسمت گرم کن این دستگاه نیز در تهیه یک لیوان آب داغ در فصل زمستان برای شما مورد نیاز است پس با استفاده صحیح و اصولی از این دستگاه این امکان را برای خود فراهم کنید که هم مدت بیشتری از آن استفاده نمایید و هم برای تعمیر آن مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نگردید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.