1-34

علت کار نکردن ماشین لباسشویی در دور تند و راه حل‌های آن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram


علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی : 
در گذشته قبل از اختراع ماشین‌های لباسشویی، مردم به سختی لباس‌های خود را در چشمه‌های آب می‌شستند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اختراع لباسشویی‌ها، قدم بزرگی در راحتی خانواده‌ها برداشته‌ شده‌است. به نحوی که کمتر خانه‌ای را می‌توان یافت که در آن‌ها از ماشین‌های لباسشویی استفاده نشود.

این دستگاه‌ها علاوه‌بر شستشوی لباس‌ها، قادر است آن‌ها را آبکشی و خشک نیز بکند. برای این کار از دور تند ماشین لباسشویی استفاده می‌شود. در این مرحله، موتور لباسشویی با حداکثر توان خود، دیگ را می‌چرخاند و این سرعت بالا سبب می‌شود تا آب داخل لباس‌ها خارج شده و به خوبی خشک شوند.

حال چنانچه برای دور تند دستگاه مشکلی پیش آید، آبکشی لباس‌ها به طور‌ کامل صورت نمی‌گیرد و لباس‌ها خیس خیس باقی‌ می‌مانند. علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی معمولاً خرابی چند قطعه بوده که نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. از این رو قصد داریم امروز شما را تمام این عوامل آشنا کنیم

دلایل و علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

همان طور که اشاره کردیم، دور تند ماشین‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و در صورت خرابی آن‌ها، عملیات خشک کردن لباس‌ها با مشکل مواجه خواهدشد. دلایل زیر از جمله مهم‌ترین عوامل آن‌ها می‌باشد.

  • وجود نوسانات برقی

گشتاور لازم برای چرخش دیگ با سرعت بالا را موتور ماشین لباسشویی تأمین می‌کند. نوسانات برق شهری می‌تواند از جمله مهم‌ترین عواملی باشد که روی عملکرد موتور تأثیر گذاشته و سبب عدم چرخش دیگ با سرعت بالا شود. همچنین گاهی اوقات این نوسانات سبب خرابی پریزها و یا قطع جریان برق می‌شوند که نتیجه‌ی آن‌ها نیز از جمله عواملی است که جز علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی می‌باشد. در این مواقع لازم است تا یک برقکار متخصص از لباسشویی شما دیدن کرده و منشا مشکل را پیدا کند.

  • بی‌توجهی به ظرفیت ماشین لباسشویی

لباسشویی‌ها دارای ظرفیت‌های گوناگونی هستند. این ظرفیت‌ها برحسب کیلوگرم بوده و برابر وزن لباس‌هایی است که برای شستشو داخل لباسشویی قرار می‌گیرند. توجه داشته‌باشید که همیشه مقداری کمتر از حداکثر ظرفیت دستگاه، داخل آن لباس قرار دهید.

در صورت عدم توجه به این موضوع و قرار دادن بیش از حد ظرفیت ماشین، به دیگر قطعات لباسشویی از جمله موتور آن فشار آمده و حتی ممکن است دچار مشکل شوند. علاوه‌بر خسارت به قطعات دیگر، عدم چرخش دیگ نیز از دیگر نتایج این بی‌توجهی است؛ چرا که وزن لباس‌های خیس زیاد بوده و موتور نمی‌تواند آن‌ها را با دور تند بچرخاند. پس برای جلوگیری از این اتفاق، به ظرفیت دستگاه و مقدار لباسی که در آن قرار می‌دهید توجه کنید.

حساسیت و اهمیت بالای موتور‌های لباسشویی باعث شده تا تعمیر یا تعویض آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار شود و هزینه آن بالا باشد. پس در صورتی که تخصصی در این زمینه ندارید، خودتان اقدامی‌ نکنید و از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید.

  • وجود مشکل در برد ماشین لباسشویی

برد هر دستگاهی، کنترل‌کننده فعالیت‌های آن دستگاه می‌باشد. برد ماشین لباسشویی نیز از این قائده مستثنی نیست. در صورت بروز مشکل در برد دستگاه، ممکن است مرحله خشک کردن لباس‌ها با مشکل مواجه شود و عدم چرخش دیگ با سرعت بالا را به دنبال داشته‌باشد. این قطعه نیز مانند موتور، جز قطعات حساس و پراهمیت ماشین لباسشویی می‌باشد و تعمیر یا تعویض آن را باید به یک تکنسین ماهر و‌ باتجربه بسپارید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا