علت چشمک زدن یخچال فریزر

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر {بررسی تمام برندها}

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چشمک زدن درجه یخچال یکی از مشکلاتی است که امکان دارد برای هر یک از ما به وجود بیاید و معمولاً ما را از بابت سلامت دستگاه نگران خواهد کرد. چشمک زدن این بخش از یخچال به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد و ما را از وجود هرگونه مشکل یا اختلال در یخچال آگاه خواهد کرد. به همین خاطر ما در این مقاله تصمیم داریم همه مردم عزیز را با علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر امرسان ، هیمالیا ، پارس و الکترو استیل آشنا کنیم تا بتوانند با بررسی این دلایل، مشکل دستگاه خود را برطرف کرده و از خرابی و کاهش طول عمر آن جلوگیری کنند. همراه ما باشید!

تعمیر یخچال ساید بای ساید

۸ علت اصلی چشمک زدن درجه یخچال

در ابتدا به صورت کلی به بررسی ۸ علت چشمک زدن درجه یخچال می‌پردازیم، سپس به تفکیک هر برند این مشکل یخچال فریزر را بررسی می‌کنیم.

تعمیر یخچال بوش

 • اولین علت چشمک زدن درجه یخچال: تنظیم نبودن دما

بدون شک اصلی‌ترین و رایج‌ترین علت چشمک زدن درجه یخچال، تنظیم نبودن دمای دستگاه است. اگر دمای یخچال شما به هر دلیلی دچار تغییر و نوسان شده باشد، درجه دمای دستگاه شما شروع به چشمک زدن خواهد کرد. در صورتی که برای بار اول است دستگاهتان را راه اندازی می‌کنید، نباید نگران چشمک زدن درجه آن باشید. چرا که در این زمان دمای دستگاه بالاتر از حالت عادی خواهد رفت و بعد از چند ساعت به خودی خود تنظیم خواهد شد.

علاوه بر این، زمانی که یخچال خود را ریست می‌کنید هم ممکن است با مشکل چشمک زدن درجه یخچال مواجه شوید. در واقع خاموش و روشن کردن یخچال گاهی اوقات به نوسان دما منجر خواهد شد و باعث می‌شود که تنظیم دمای یخچال شما به هم بریزد. به همین دلیل چشمک زدن درجه دستگاه بعد از ریست کردن آن طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

اگر بعد از تنظیم کردن دما هم با مشکل چشمک زدن درجه مواجه شدید، برق یخچال را به مدت نیم ساعت قطع کنید. در صورتی که همچنان این مشکل باقی بود، باید با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

تعمیر چشمک زدن یخچال فریزر

 • علت دوم: خراب شدن سنسور فریزر

گاهی اوقات خراب شدن برخی قطعات، مثل سنسور فریزر هم می‌تواند یکی از مهمترین دلایل چشمک زدن درجه یخچال باشد. سنسور فریزر قطعه مهمی است که باعث یخ زدن بخش فریزر دستگاه شما می‌شود. در صورتی که مشکلاتی مثل قطع شدن مدار یا هر مشکل دیگری برای این قطعه به وجود بیاید، درجه یخچال شروع به چشمک زدن خواهد کرد. اگر متوجه شدید که چشمک زدن درجه یخچال شما مربوط به اختلال در عملکرد سنسور فریزر است، باید بلافاصله این قطعه از یخچال را تعویض نمایید تا از بروز مشکلات دیگر جلوگیری کنید.

سنسور یخچال چیست؟| انواع سنسور، دلایل و علائم خرابی آن

 • علت سوم: خراب شدن سنسور یخساز

این سنسور هم یکی دیگر از قطعاتی است که خراب شدن آن می‌تواند به عنوان علت چشمک زدن درجه یخچال به شمار رود. سنسور یخساز قطعه‌ای است که بخش یخساز یخچال شما را کنترل می‌کند و عملکرد این بخش از دستگاه، به طور مستقیم به این سنسور بستگی دارد. در صورتی که این قطعه دچار اختلال یا مشکل شود، در یخساز یخچال شما هیچگونه یخی تشکیل نشده و به این ترتیب، درجه یخچال با چشمک زدن این مشکل را به اطلاع شما خواهد رساند.

علت خاموش شدن و روشن نشدن لامپ یخچال و نحوه تعویض آن

 • علت چهارم: خراب شدن برد الکترونیکی دستگاه

یکی دیگر از دلایل چشمک زدن درجه یخچال که اتفاقا خیلی هم اهمیت دارد و می‌تواند برای دستگاه خطرناک باشد، بروز اختلال و مشکل در برد الکترونیکی یخچال است. اگر برد الکترونیکی یخچال شما با هر مشکل و اختلالی مواجه شود، عملکرد خیلی از قسمت‌های دستگاه دچار مشکل خواهد شد که چشمک زدن درجه فقط یکی از آن‌ها است.

برد یخچال یک قطعه بسیار مهم و تخصصی است؛ پس اگر حدس می‌زنید که علت چشمک زدن درجه یخچال مربوط به این قطعه است، حتما باید با یک تعمیرکار ماهر تماس گرفته و از افراد متخصص برای تعمیر آن کمک بگیرید.

ugj ]al; vnk do]hg

 • علت پنجم: خراب شدن سیستم برفک زدا  یا دیفراست

اگر سیستم برفک‌زدای یخچال شما دچار اختلال شده و عملیات برفک‌زدایی بیشتر از ۸۰ ساعت طول بکشد، درجه یخچال شروع به چشمک زدن می‌کند تا شما را از وجود یک مشکل در این سیستم آگاه نماید. در صورتی که بعد از چشمک زدن درجه دستگاه، متوجه شدید یخچال شما به صورت غیرعادی برفک دارد، باید احتمال خراب شدن سیستم برفک‌زدا را در نظر بگیرید.

دیفراست یخچال یا یخ زدایی یخچال چیست؟ +نشانه‌های خرابی

 • علت ششم: خراب شدن فن دستگاه

خراب شدن فن دستگاه هم یکی از مهمترین دلایلی است که به چشمک زدن درجه یخچال منجر خواهد شد. اگر فن دستگاه شما دچار اختلال شود، دمای یخچال به صورت ناگهانی افزایش خواهد یافت و تنظیمات دمای آن به هم می‌ریزد. از همین رو در این شرایط، درجه دمای یخچال شروع به چشمک زدن خواهد کرد.

چرا رطوبت داخل یخچال زیاد است؟ |بررسی کامل مشکل

 • علت هفتم: خراب شدن سنسور دیفراست

یکی دیگر از مواردی که می‌توان به عنوان علت چشمک زدن درجه یخچال در نظر گرفت، خراب شدن سنسور دیفراست یخچال است. در صورتی که سنسور دیفراست یخچال دمایی کمتر از ۵۸ درجه یا بیشتر از ۱۵۰ درجه فارنهایت منتقل کند، درجه دمای یخچال شروع به چشمک زدن می‌کند. همچنین موارد دیگری مثل خراب شدن سوکت یا مشکل در سیم‌های این قطعه ممکن است از دلایل دیگر چشمک زدن درجه دستگاه شما باشد.

پاک كردن رسوب آب از یخچال

 • آخرین علت چشمک زدن درجه یخچال: فرا رسیدن زمان تعویض فیلتر آب

آخرین چیزی که می‌توان به عنوان علت چشمک زدن درجه یخچال در نظر گرفت، فرا رسیدن زمان تعویض فیلتر آب یخچال است. برخی از یخچال‌ها دارای چراغ مخصوص فیلتر آب هستند و در صورتی که فیلترهای آب یخچال نیاز به تعویض داشته باشند، این چراغ شروع به چشمک زدن می‌کند. پس در چنین یخچال‌هایی نباید چشمک زدن درجه دما را به تعویض فیلتر آب نسبت داد. اما اگر یخچال شما چراغ مخصوص فیلتر آب ندارد، بهتر است با چشمک زدن درجه دمای دستگاه به سراغ فیلتر آب رفته و آن را چک کنید. اگر متوجه شدید نیاز به تعویض دارد، هرچه سریعتر برای تعویض آن اقدام کنید تا مشکل چشمک زدن درجه یخچال حل شود.

علت روشن نشدن یخچال {بررسی ۱۰ دلیل}

]al; vnk do]hg

دلایل چشمک زدن برندهای مختلف یخچال فریزر

 • علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر سامسونگ

مانند بسیاری از یخچال های دیگر بالا رفتن دمای یخچال های سامسونگ موجب چشمک زدن درجه آن ها می‌شود. اگر درب یخچال را زیاد باز و بسته کنید یا قفل و لاستیک درب معیوب باشند دمای داخل یخچال بالا می رود. زمانی که دمای یخچال فریزر سامسونگ به بیش از ۱۵ درجه سانتی‌گراد برسد درجه این یخچال چشمک می‌زند.

اگر پنل کنترل کننده کشوی گوشت چشمک می‌زند یخچال را از برق بکشید، بعد از دو دقیقه دوباره آن را به برق وصل کنید. یخچال را روشن کنید و منتظر بمانید که چراغ چشمک زن خاموش شود. اگر یخچال سامسونگ را به تازگی ریست کردید کمی صبر کنید تا مشکل خود به خود برطرف شود.  اگر چشمک زدن درجه یخچال همچنان ادامه دارد با همکاران ما در هوم کارا تماس بگیرید تا مشکل یخچال شما را حل کنند.

تنظیم دمای یخچال فریزرهای سامسونگ

 • علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر ال جی

مانند سایر یخچال ها گرم شدن فضای داخلی، خراب شدن سنسورهای یخ ساز، محفظه جادویی، برفک زدایی،فریزر و اتصالی یا قطع شدن سیم های هر یک از این سنسورها می‌تواند موجب چشمک زن شدن درجه یخچال های ال جی شود. اگر کد خاصی روی صفحه نوشته شده است می توانید معنای آن را در دفترچه راهنمای یخچال خود پیدا کنید. اگر نمی توانید علت چشمک زدن درجه را بفهمید بهتر است این کار را به یک تعمیرکار متخصص بسپارید.

تعمیر یخچال ال جی

 • علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر الکترو استیل

علت چشمک زدن درجه یخچال الکترو استیل در هر مدل آن متفاوت است. با مطالعه دفترچه راهنما می توانید علت این مشکل را پیدا کنید و برای تعمیر یا تنظیم یخچال اقدام کنید. مشکلاتی همچون خراب شدن سنسور های درون یخچال، خراب شدن مدار برد کنترل، خراب شدن قفل درب یخچال و پاره شدن لاستیک محافظ دور درب و سایر مشکلات فنی موجود در قطعات مختلف یخچال می توانند موجب چشمک زن شدن درجه یخچال های الکترو استیل شوند.

 • علت چشمک زدن یخچال فریزر امرسان

تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر امرسان می‌تواند موجب چشمک زدن درجه آن شود. وجود مشکلات فنی در مدارها و قطعات داخلی یخچال نیز می‌تواند این مشکلرا به وجود آورد. برای این که مطمئن شوید چه عاملی موجب چشمک زدن درجه یخچال فریزر امرسان شده است بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

راهنمای افزایش طول عمر ساید بای ساید و یخچال فریزر

 • علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر هیمالیا

درجه یخچال فریزر های هیمالیا هم بنا به دلایل مختلفی شروع می کند به چشمک زدن. برخی از این چشمک زدن ها طبیعی هستند و نشان دهنده وجود مشکل نیستند. برای مثال، زمانی‌که یخچال فریزر هیمالیا برفک‌زدایی را شروع می‌کند چراغ چشمک زن df روشن می‌شود و تا پایان فرآیند برفک زدایی خاموش نمی‌شود. وجود مشکلات فنی در داخل یخچال هم می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود که در این شرایط بهتر است از یک تعمیرکار بخواهید یخچال شما را عیب‌یابی و تعمیر کند.

 • علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر پارس

تمامی دلایلی که در بالا گفته شد می توانند موجب چشمک زدن درجه یخچال فریزرهای پارس نیز بشوند. بالا رفتن دمای داخل یخچال، خراب بودن قفل درب، خرابی سنسورها، قطعی سیم‌ها، تراز نبودن یخچال و انواع مشکلات فنی می‌توانند موجب چشمک زدن درجه یخچال فریزرهای پارس شوند.

تعمیر ساید

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم چند علت چشمک زدن درجه یخچال را به شما عزیزان معرفی کنیم تا با بررسی آن‌ها بتوانید هرگونه مشکل در دستگاه خود را بررسی و رفع کنید. در پایان، به شما توصیه می‌کنیم اگر موفق نشدید مشکل دستگاه و علت اصلی چشمک زدن درجه یخچالتان را کشف کنید، یا اینکه متوجه شدید قطعه خاصی از یخچال نیاز به تعویض و تعمیر دارد ولی تخصص کافی برای اینکار را نداشتید، حتما با یک تعمیرکار متخصص و ماهر مشورت نمایید. چرا که هرگونه اقدام اشتباه از سمت شما ممکن است آسیب‌های پرهزینه‌ای برای دستگاهتان به دنبال داشته باشد.

امیدواریم که این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد و بتوانید به کمک این اطلاعات، علت چشمک زدن درجه دمای دستگاه خود را متوجه شوید!

برخی از سوالات متداول

 • آیا چشمک زدن درجه یخچال فقط به دلیل تنظیم نبودن درجه دستگاه اتفاق می‌افتد؟

خیر؛ گاهی اوقات خرابی برخی از قطعات دستگاه هم می‌تواند علت بروز این مشکل باشد.

 • چطور باید مشکل چشمک زدن درجه یخچال را حل کرد؟

برای حل این مشکل ابتدا باید علت چشمک زدن درجه را پیدا کرده و سپس با مشورت یک تعمیرکار ماهر، این مشکل را حل کنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.