علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ماشین لباسشویی یکی دیگر از لوازم ضروری هر خانه به حساب می‌آید. بروز مشکل در این وسیله مهم باعث ایجاد مشکل های زیادی برای اعضای خانئاده می‌گردد. ممکن است تا به امروز درباره سرریز شدن و یا نشتی آب از دستگاه لباسشویی بوش از خودتان سوالات بسیار زیادی پرسیده باشید و نتوانید پاسخ مناسبی برای آن پیدا کنید. همچنین علاوه بر فکر کردن سوالات دنبال پیدا کرئن علت اصلی آن باشید. برخی از افراد فکر می‌کنند که برطرف کردن نشتی یا سر ریز شدن آب ماشین نیاز به صرف کردن هزینه های زیادی دارد. این فکر در بسیاری از موارد درست نیست. می‌توان با بعضی از اقدامات کوچک هزینه ها را تا حد زیادی کاهش داد. در این مقاله قصد داریم برای شما درباره تمام عوامل و احتمالاتی که ممکن است باعث نشت آب از ماشین لباسشویی بوش شود و روش های برطرف کردن آن ها صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

چطور می‌توان متوجه نشتی آب از دستگاه شد؟

نشتی دستگاه همیشه به عنوان یک مشکل بزرگ شناخته نمی‌شود. بلکه در بسیاری از مواقع مشکلی بسیار ساده است. پس بهتر است قبل از هر کاری، از نشتی و ریزش آب از دستگاه اطمینان پیدا کنید. برای این کار اول دستگاه را روشن کنید و یک برنامه شستشوی ساده را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار باید به صورت دقیق به قسمت پشتی و زیر دستگاه توجه کنید. همچنین قسمت جاپودری و اطراف درب را هم با دقت نگاه کنید. خیلی از افراد ممکن است متوجه ریزش آب دستگاه نشوند. اما اگر آب دوباره روی زمین طاهر شد، باید از روش های رفع سرریز شدن آب دستگاه استفاده کنید.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بوش

نشت آب از ماشین لباسشویی را جدی بگیرید

نشتی آب در مدت زمان طولانی موجب عملکرد نادرست ماشین لباسشویی می‌گردد. در واقع نشتی ماشین لباسشویی یکی از مشکلاتی است که ممکن است خطر آفرین باشد. قرار گرفتن آب در کنار برق موجب می‌گردد، این مشکل برای افرادی که با ماشین لباسشویی در ارتباط هستند خطر آفرین باشد، بنابراین برطرف کردن نشتی آب یکی از موارد بسیار با اهمیت است. لذا صرف نظراز اینکه نشت آب از ماشین لباسشویی کم یا زیاد باشد بهتر است سریعا برای رفع آن اقدام کنید.

نشت آب از ماشین لباسشویی را جدی بگیرید

علل نشت آب از ماشین لباسشویی بوش و روش های برطرف کرد آن ها

مشکل در شیلنگ ها

اولین چیزی که در نشتی ماشین لباسشویی بوش باید مورد توجه قرار دهید، شلنگ‌ها هستند. ماشین لباسشویی انواع متعددی شلنگ دارد که یکی از معمول‌ترین شلنگ‌ها شلنگ تخلیه و ورودی است. باید حتما چک کنید که این دو شلنگ به  درستی به لباسشویی متصل شده باشند. بهتر است برای بررسی سالم بودن شلنگ به موارد زیر توجه کنید:

  • سعی کنید از سالم بودن اتصالات شیلنگ تخلیه اطمینان پیدا کنید.
  • بررسی کنید که جسمی سبب انسداد شلنگ نشده باشد.
  • ممکن است کسانی که ماشین لباسشویی را به تازگی خریداری کرده‌اند، در تخلیه دچار مشکل شده باشند و همچنین شاهد چکه کردن آب از دستگاه باشند. این مشکل ممکن است به این علت باشد که اکثر دریچه‌های تخلیه که به شلنگ تخلیه وصل می‌شوند، توسط خود کارخانه مسدود بوده باشد. بهتر است پیش از استفاده از دستگاه از باز بودن آن مطمئن شوید.
  • از ترک خوردگی و شکستگی اتصالات تخلیه اطمینان حاصل کنید. ماشین لباسشویی همچنین دارای شلنگ‌های داخلی است که شیر برقی را به مخزن جاپودری وصل می‌کند. اگر این شلنگ‌ها معیوب گردند، در حین آبگیری لباسشویی، نشتی می‌دهد.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بوش

مشکل در دریچه ورودی آب

چهارمین علت نشت آب از ماشین لباسشویی، آسیب دیدن دریچه ورودی آب است. این دریچه‌ها وظیفه کنترل ورود آب گرم و سرد به داخل ماشین لباسشویی را به عهده دارند. این شیر در پشت ماشین لباسشویی قرار گرفته است. حتما باید مراقب باشید که دریچه و شلنگ متصل به آن ترک خوردگی و آسیب نداشته باشد.

 

 

ترک خوردگی و یا وجود مشکل در محفظه جاپودری

شاید زمانی که افراد با مشکل نشتی آب از ماشین برخورد می‌کنند، حتی یک لحظه هم مشکل در جاپودری به ذهنشان خطور نکند. یکی از مواد شیمیایی که برای ماشین لباسشویی استفاده می‌شود، مایع‌های سفید کننده لباس‌ها هستند. این مواد خاصیت خورندگی بالایی دارند. این ماده به مرور زمان به دلیل استفاده بیش از حد سبب ترک خوردن اجزای پلاستیک محفظه جاپودری می‌گردد. حتی گاهی موجب شکسته شدن اجزا می‌شود. وقتی شکستگی یا خوردگی، در محفظه ایجاد شود، باعث سرریز شدن آب از دستگاه می‌گردد. همین امر موجب بزرگترین علت نشت آب از دستگاه است.

یکی دیگر از مواردی که باعث نشتی آب از محفظه جاپودری می‌شود مسدود شدن و پیچ خوردن جنت موجود در جاپودری است. این انسداد به علت جمع شدن پودرهای اضافی و آشغال‌های ریز است. جنت یک قطعه پلاستیکی در دستگاه لباسشویی است که در بالا و جلوی پنل قرار دارد. وظیفه جنت آن است که آب و مواد شستشو را به داخل دیگ منتقل می‌کند.

ترک خوردگی و یا وجود مشکل در محفظه جاپودری

مشکل در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مشکلاتی که سبب می‌گردد آب از دستگاه نشت کند، ایراد و نقص در لاستیک دور لباسشویی است. علت آن هم این است که مو و کرک لباس ها دور درب ها جمع می‌شود و سبب نشتی و ریختن آب از دور آن ها می‌گردد. پس بهتر است مرتب لاستیک های دور درب را تمیز کنید و مورد بررسی قرار دهید تا مشکلی در آن ایجاد نشود.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بوش

جمع بندی

بدون شک مراقبت از لباسشویی اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا هزینه تعمیر یا تعویض این دستگاه ها بالاست. پس چه بهتر که شما در مورد آن ها اطلاعات پیدا کرده و تا حد ممکن مشکلات را زود شناسایی کنید. در این مقاله راجع به یکی از این مشکلات رایج صحبت کردیم برای هر برندی از جمله برند بوش ممکن است اتفاق بیفتد که آن هم مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی بوش است. علت های مختلفی می‌تواند عامل ایجاد چنین اتفاقی شده باشد که ما به طور کامل آنها را برایتان شرح دادیم. پس اگر شما هم با این اتفاق مواجه شدید، موارد بالا را بررسی نمایید.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بوش

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.