علت عدم پخش شوینده در ماشین ظرفشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ممکن است پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی، مشاهده کنید که قرص ماشین ظرفشویی حل و رقیق نشده است. این مسئله می‌تواند ناشی از مشکلی در قطعه دیسپنسر، قرص ماشین ظرفشویی، برنامه انتخابی و… باشد. با هوم کارا همراه باشید تا مشکل پخش نشدن شوینده‌ در ماشین ظرفشویی‌تان حل شود. بیشتر عللی که این مشکل را به وجود می‌آورند، توسط خودتان قابل حل هستند. اما اگر با کمک این مطلب متوجه شدید که علت عدم پخش شوینده‌تان، خرابی قطعات و مواردی از این دست می‌باشد؛ از متخصصین حرفه‌ای تعمیر ماشین ظرفشویی هوم کارا کمک بگیرید. در این راستا می‌توانید با شماره 22881113-021 تماس بگیرید و یا ثبت سفارش آنلاین انجام دهید.

علت اول: نوع قرص ماشین ظرفشویی

قرصی که از آن برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، باید باکیفیت و مرغوب باشد. قرص‌های ماشین ظرفشویی بسیاری در بازار موجودند که تقلبی‌اند و در دستگاه حل نمی‌شوند. مسئله دیگر درمورد قرص شوینده، فاسد نبودن آن است زیرا در صورتی که قرص فاسد شده باشد هم همین مشکل پیش می‌آید. برای اینکه از سالم بودن قرص، اطمینان حاصل کنید؛ آن را در لیوان آب گرم بریزید. اگر پس از 10 دقیقه در آب حل نشد یعنی فاسد شده است. باید قرص جدید و باکیفیتی تهیه کنید.

علت دوم: اشتباه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

اگر در مقابل درب جاقرصی یا درب جاپودری، ظروف را طوری بچینید که مانع باز شدن درب شوند، قرص و یا شوینده در ماشین ظرفشویی حل نمی‌شوند. بنابراین این بار دقت کنید که ظروف را درست (مطابق دفترچه راهنمای دستگاه) بچینید به طوری که هیچ ظرفی از محدوده سبد ظرفشویی خارج نباشد و مقابل درب جاقرصی یا جاپودری ممانعتی ایجاد نشده باشد. در این راستا پیشنهاد می‌کنیم مطلب نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی را بخوانید.

علت سوم: بسته شدن راه ورود قرص ماشین ظرفشویی

اگر راه ورود قرص به مخزن ماشین ظرفشویی بسته شده باشد، قرص پخش نمی‌شود. غالبا این مشکل به دلیل ناخالصی‌های قرص‌های بی‌کیفیت پیش می‌آید. برای حل این مشکل باید از قرص ماشین ظرفشویی مرغوب استفاده کنید.

علت چهارم: متوقف شدن چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی

دیسپنسر ماشین ظرفشویی قطعه‌ای است که مواد شوینده یا قرص را در دستگاه رقیق و حل می‌کند. این قطعه در یک نقطه خاص در طول چرخه با برنامه مشخصی دستور باز کردن قرص ماشین ظرفشویی را دریافت میکند. بنابراین اگر چرخه قبل از رسیدن به آن نقطه و زمان معین متوقف شود، دیسپنسر عمل نمی‌کند و شوینده یا قرص حل نمی‌شود. برای رفع این مشکل یک بار چرخه را قطع کنید. به این صورت که یک بار “Start / Cancel” را فشار دهید و درب ماشین ظرفشویی را باز کنید. سپس درب را ببندید و یک بار “Start” را فشار دهید تا چرخه دوباره شروع به عملکرد کند. اگر “Start / Cancel” را بدون باز کردن درب فشار دهید، چرخه لغو خواهد شد اما دستگاه دوباره و به طور صحیح شروع به فعالیت نمی‌کند. با شروع یک چرخه شستشوی جدید دیسپنسر دوباره فرمان می‌گیرد و اقدام به حل کردن قرص ظرفشویی می‌کند.

علت پنجم: گیر کردن کلید سوئیچ ماشین ظرفشویی

درب جایگاه مواد شوینده ماشین ظرفشویی با یک سوئیچ کنترل می‌شود. گیر کردن سوئیچ می‌تواند علت پخش نشدن مواد شوینده باشد. برای اینکه از آزاد بودن آن مطمئن شوید، سوئیچ را با یک پارچه مرطوب کنید و آن را به آرامی حرکت دهید سپس آن را خشک کنید و ماشین ظرفشویی را روشن کنید. اگر با این روش مشکل برطرف نشد، از آنجایی که ممکن است تایمر کنترل‌کننده درب جایگاه مواد شوینده آسیب دیده باشد، این مشکل را به تکنسین ماشین ظرفشویی هوم کارا بسپارید.

علت ششم: خرابی قطعه دیسپنسر ماشین ظرفشویی

همان طور که گفتیم اگر دیسپنسر در ماشین ظرفشویی به درستی کار نکند، قرص ماشین ظرفشویی، رقیق و پخش نمی‌شود. زیرا در صورت عمل نکردن دیسپنسر، درب بازکن مواد شوینده نیز عمل نمی‌کند. تعمیر یا تعویض دیسپنسر باید توسط تکنسین ماشین ظرفشویی صورت بگیرد تا هم اصولی انجام شود و هم به دیگر قطعات آسیبی نرسد.

علت هفتم: گیر کردن بازوهای شستشوی ماشین ظرفشویی به ظروف

پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از این اتفاق، پس از چیدن ظروف در ظرفشویی، یک بار بازوها را با دست بچرخانید تا از آزاد بودنشان آن مطمئن شوید.

علت هشتم: برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی

برنامه‌هایی که کمتر از ۴۵ دقیقه هستند عموما از مواد شوینده استفاده نمی‌کنند. بنابراین دقت کنید که برنامه شستشوی کامل را در ماشین ظرفشویی‌تان تنظیم می‌کنید.

علت نهم: دمای پایین آب در ماشین ظرفشویی

اگر دمای آب در ظرفشویی از 115-110 درجه فارنهایت پایین‌تر باشد، به احتمال زیاد توانایی حل کردن قرص را نخواهد داشت. برای رفع این مشکل، تنظیمات دستگاهتان را روی داغ‌ترین و طولانی‌ترین حالت شستشو قرار دهید و از داغ شدن آب محلتان اطمینان حاصل کنید.

جمع‌بندی:

همان طور که مشاهده کردید، پخش نشدن قرص در ماشین ظرفشویی می‌تواند به دلایل زیادی باشد، البته با کمک این مطلب می‌توانید بیشتر این علل را برطرف کنید. اگر مشکلتان رفع نشد یا متوجه شدید علت آن فنی است توصیه می‌کنیم از متخصصان ماشین ظرفشویی هوم کارا کمک بگیرید تا در سریع‎‌ترین زمان ممکن تعمیر یا سرویس ماشین ظرفشویی‌ با منصفانه ترین هزینه انجام شود.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

لت بسته نشدن درب یخچال

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »