علت صدای لگن ماشین لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت صدای لگن ماشین لباسشویی

علت صدای لگن ماشین لباسشویی بوش چیست؟ صدا دادن لگن ماشین لباسشویی یکی از متداول ترین مشکلات است که شنیدن این صدا به منزله، زنگ خطر خرابی ماشین لباسشویی می‌باشد که با ندیده گرفتن این مشکل، آسیب های بیشتری به ماشین لباسشویی وارد می‌شود. ما در ادامه این مقاله به علت صدای لگن ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن این مشکل می‌پردازیم. تعمیر ماشین لباسشویی در این مواقع نیاز به تخصص بالایی دارد و انجام آن توسط تعمیرگاران ناوارد باعث آسیب های بیشتر به ماشین لباسشویی می‌شود، به طور کلی می‌توان گفت صدای لگن ماشین لباسشویی نشان دهنده نقص در برخی از قطعات می‌باشد. که برای تعمیرات لباسشویی در این مواقع باید قطعات، اتصالا و برد اصلی را مورد بررسی قرار دهید.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

دلایل صدای ماشین لباسشویی بوش

۱- بلبرینگ ماشین لباسشویی

بلبرینگ تیوپ در وسط تیوب خارجی قرار دارد. لین بلبرینگ به گردونه داحلی در چزخش نرم تر کمک می‌کند. تعمیر و تعویض بلبرینگ کار آسانی نیست و حتما باید واشر عوض شود. اگر بلبرینگ گردونه هم دچار مشکلی شده باشد، حتما باید کردونه خارجی و خود بلبرینگ را تعویض کنید.

1- بلبرینگ ماشین لباسشویی

۲- درام عقب با بلبرینگ لباسشویی بوش

درام عقب دارای یک یا چند بلبرینگ هایی در داخل خود است که به گردونه داخلی در چرخش نرم تر کمک می‌کند. اگر سیستم بلبرینگ گردونه دچار عقب شود، ماشین لباسشویی بوش در هنگام کار صدای زیادی تولید خواهد کرد.

در بعضی دستگاه ها، بلبرینگ ها به صورت جداگانه از درام عقب فروخته می‌شوند، اما اگر فروشنده این دو را به صورت متصل به هم عرضه می‌کند، حتما درام بیرونی و بلبرینگ را تعویض کنید، برای اینکه جدا کردن و پرس بلبرینگ جدید بسیار سخت است.

۳- بلبرینگ گردونه

این هم مانند شماره یک است؛ فقط با این تفاوت که اگر اجزای بلبرینگ کردونه به صورت ترکیب شده فروخته می‌شوند، حتما بلبرینگ و گردونه خارجی را عوض کنید.

بیشتر بخوانید:علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی بوش

۴- قفل گردونه و کیت بلبرینگ ماشین لباسشویی

در این مورد اگر دستگاه در طول مرجله چرخش تولید صدا کرده یا از پایین گردونه نزدیک سیستم انتقال آب چکه کند. به احتمال زیاد قفل گردونه و کیت بلبرینگ دچار آسیب شده اند. حایگزینی بلبرینگ گردونه، همانطور که در بالا هم نوشته شد. بسیار سخت بوده و نیاز است که بیشتر قطعات دستگاه باز شود. به هر حال توصیه می‌شود که گردونه و بلبرینگ تعویض شوند.

4- قفل گردونه و کیت بلبرینگ ماشین لباسشویی

۵- پولی درایو لباسشویی بوش

پولی درایو ممکن است که فرسوده شده، ترک بردار یا سست و خم شود. پولی درایو را جدا کرده و بررسی کنید. اگر آسیب دیدگی در آن مشاهده کردید. حتما باید عوض شود. البته خود پولی ممکن است که آسیب دیده باشد. برای همین باید آن را هم بررسی کنید.

علت صدای لگن ماشین لباسشویی بوش

۶- کیت تسمه

یکی از تسمه های درایو ممکن است که به هر دلیلی دچار آسیب شود. در طول تسمه ممکن است که خشک شده و از این رو سروع به ساییدگی و سوختن کند.

در نهایت پاره خواهد شد که منجر به تولید صدای بلند در هنگام چرخش موتور دستگاه بوش می‌شود. تسمه درایو را بررسی کنید. اگر آسیب دیده بود حتما باید عوض شود.

۷- کلاچ لباسشویی

سیستم کلاچ باعث ارتباط بین نیروی انتقال و گردونه داخلی می‌شود. این به گردونه در رسیدن به چرخش به سرعت مناسب به تدریج کمک می‌کند. اگر کلاچ به مرور زمان آسیب ببیند، باعث ایجاد صدای ماشین لباسشویی بوش در طول مرحله چرخش یا پس از پایان چرخش آخر می‌شود. فقط نکته اینکه کلاچ قابل تعمیر نیست و حتماً باید عوض شود.

7- کلاچ لباسشویی

۸- تسمه درایو

تسمه درایو در طول استفاده خشک شده و ممکن است که ترک برداشته و آسیب ببیند که در نهایت پاره خواهد شد. این پارگی باعث ایجاد صدای بسیار بدی در ماشین لباسشویی بوش می‌شود. از این رو باید حتماً تسمه را بررسی کرده و در صورت آسیب‌دیدگی و قبل از رخداد، تعویض کنید.

۹- کوپلینگ موتور لباسشویی

یکی دیگر از دلایل صدای ماشین لباسشویی بوش در خراب شدن کوپلینگ موتور است. این نوع کوپلینگ، موتور را به سیستم نیروی انتقال دستگاه متصل می‌کند. اگر بار دستگاه بیش‌ از حد شود، کوپلینگ قادر به تأمین حفاظت از این اتصال نیست. همچنین به دلیل سایش طبیعی هم احتمال دارد که آسیب ببیند. از این رو باید اتصال بررسی و در صورت مشکل تعویض شود

۱۰- نیروی انتقال لباسشویی بوش

آسیب دیدگی نیروی انتقال دستگاه هم یک عامل دیگر تولید صدا است. اگر دنده گیربکس ها آسیب ببیند. صدای بدی در مرحله چرخش ایجاد خواهد شد. البته احتمال این مسئله خیلی ضعیف است و از این رو باید در مرحله آخر مورد بررسی قرار بگیرد.

۱۱- پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

اگر دستگاه در هنگام تخلیه صدای زیادی تولید کند. به احتمال زیاد پمپ تخلیه دچار مشکل شده است. پمپ باید بررسی شود که عواملی باعث مسدود سازی یا خرابی آن نشده باشد. اگر هیچ مانعی وجود نداشت، پس باید پمپ را عوض کنید.

علت صدای لگن ماشین لباسشویی بوش

۱۲- موتور درایو

بلبرینگ موتور درایو ممکن است که فرسوده شود. موتور دستگاه به صورت عادی در هنگام فعالیت خیلی آرام کار می‌کنند. برای بررسی و خاطرجمع شدن مشکل از موتور، تسمه درایو را از دستگاه جدا کرده و سپس موتور را روشن کنید. اگر هنوز موتور صدا تولید می‌کرد، به معنای خراب شدن آن است و باید تعویض شود.

۱۳- شیر ورودی آب ماشین لباسشویی بوش

اگر در هنگام پر شدن دستگاه، صدایی از ماشین شنیده شود، به احتمال زیاد شیر ورودی دچار مشکل شده است. در طول استفاده، رسوبات می‌توانند باعث مسدود یا ایراداتی در شیر ورودی شوند که همین عامل باعث ایجاد تولید صدای ماشین لباسشویی بوش خواهد شد. تعمیر این شیر نه به صرفه بوده و حتی باعث مشکلات بیشتری هم می‌شود. پس آن را عوض کنید.

علت صدای لگن ماشین لباسشویی بوش

جمع بندی

اگر با بررسی موارد بالا مشکل صدای لگن ماشین لباسشویی برطرف نشد باید حتما با یک تعمیرکار در ارتباط باشید تا به صورت تخصصی این فرد تعمیرات لباسشویی را برای شما برطرف کند دقت داشته باشید که در قدم اول باید به دنبال علت سر و صدای لگن ماشین لباسشویی سریع ترین زمان اقدام به تعویض این قطعه کنید.

 

تماس با ما

 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.