علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی بوش

علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دلایل صدای ماشین لباسشویی بوش

 • بلبرینگ ماشین لباسشویی بوش
 • درام عقب بلبرینگ لباسشویی بوش
 • بلبرینگ گردونه
 • قفل گردونه و کیت بلبرینگ ماشین لباسشویی بوش
 • پولی درایو ماشین لباسشویی بوش
 • کیت تسمه
 • کلاچ لباسشویی
 • تسمه درایو
 • کوپلینگ موتور لباسشویی
 • نیروی انتقال لباسشویی بوش
 • پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
 • موتور درایو
 • شیر ورودی آب ماشین لباسشویی بوش
 • بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

دلایل احتمالی کوبیدن لباسشویی بوش

هنگامی که ماشین لباسشویی بوش، صدای بلندی از خودش تولید می‌کند که حالت کوبنده دارد. به طور معمول، غلتک فرسوده علت آن است. وقتی که این قسمت، با دیگ، اتصال محمکی برقرار نمی‌گند. هنگام چرخش دیگ، صدایی را می‌شوید که مشابه به کوبیدن به بدنه است. بطوری که علت صدا دادن لباسشویی هنگام خشک کردن لباس همین بخش باشد، می‌بایست قطعه را تعویض کنید.

این در حالی لست که اگر غلتک در شرایط خوبی است، ممکن است ضربه زدن از یک تسمه آسیب دیده یا فرسوده باشد. اکثر شرکت های تعمیر لوازم خانگی، در این شرایط، غلتک، تسمه و قرقره را به طور همزمان تعویض می‌کنند تا مطمئن شوند هر سه به درستی با هم کار می‌کنند و به طور یکنواخت فرسوده می‌شوند.

علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی بوش

صدای خر خر ماشین لباسشویی بوش

توجه کنید، ایجاد دلیل این صدا گرفتگی لوله تخلیه با یک شی بخشی خارجی است.این گرفتگی کامل نیست اما نباید بی توجه از کنارش رد شد چرذا که گرفتگی ولوم کم و جزئی است ک امکان دارد لوله تخلیه ماشین لباسشویی شما بترکد وصدای خر خر از پمپ تخلیه میاید و حتما باید آن مشکل را جدی گرفت.

صدایی که از رایج ترین انواع صدا ها در وسیله بوده ومهمترین و اصلی ترین دلیلش تراز نبودن ماشین لباسشویی است.

بیشتر بخوانید:علت صدای لگن ماشین لباسشویی بوش

توجه کنید، دلایل جیر جیر ماشین لباسشویی بوش به موارد زیر اشاره می‌کنید:

 • وجود مشکل در تسمه
 • ایراد بلبرینگ یا یاتاقان ها
 • اشکال در شیر ورودی آب
 • زیاد و سنگین بودن بار دستگاه
 • وجود مشکلی در لاستیک دور درب

در این حالت مشکل تراز نبودن ماشین لباسشویی، سنگین یاپر بودن بیش از حد مخزن و بعضی از مشکلات لاستیک دور در؛ از جمله جابجایی آن را می‌توانید بدون نیاز به کمک کارشناس حل کنین. اما برای مشکلات دیگر باید با مراکز و نمایندگی های معتبر ماشین لباسشویی بوش تماس حاصل فرمایید.

توجه کنید، دلایل جیر جیر ماشین لباسشویی بوش به موارد زیر اشاره می‌کنید

خرابی موتور محرک:

اصلی ترین و مهمترین علل صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن وآبگیری ،خرابی موتور آن است. پس اگر از جداسازی تسمه محرک از دستگاه و روشن کردن آن صدای لباسشویی قطع نشود،ایراد از موتور دستگاهتون است و با تعمیر یاتعویض صدای آن قطع و حل خواهد شد.خرابی موتور باعث صدای ساییدگی یا شکستگی هنگام کار ماشین لباسشویی می شود. اگر وقتی ماشین لباسشویی خاموش است لگن آن را چرخاندید و صدایی نشنیدید، شک نکنید علت صدا ،خرابی موتور است.

 

خرابی کمک فنرها:

رایج ترین دلایل صدای ماشین لباسشویی، خرابی و فرسودگی کمک فنرها آن است. این قطعات در همه ماشین های لباسشویی وجود دارند و وظیفه شان جذب ارتعاشات دیگ و در نتیجه کاهش صدا هنگام شستشو یا دور تند ماشین لباسشویی است. کمک فنرهای فرسوده و خراب را باید تعویض کنید.

علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی بوش

شکستن بلبرینگ:

هنگام چرخش دیگ داخلی ماشین لباسشویی، بلبرینگ باعث کاهش صدای دستگاه می‌شود. استفاده زیاد از لباسشویی، بار بیش از ظرفیت دستگاه و شوینده های نامرغوب به بلبرینگ ها آسیب می‌رساند. در صورت شکستن آن ها، دیگ داخلی هم حرکت خواهد کرد. در این حالت، لاستیک دور دیگ حتما باید توسط تعمیرکار ماهر عوض شود.

 

بارگیری زیاد لباسشویی:

توجه کنید، گاهی ممکن است هنگام شست‌و‌شو و یا در مرحله خشک کن، صدای جیر جیر یا تق تق بشنوید. این حالت وقتی رخ می‌دهد که بیشتر از ظرفیت دیگ در آن لباس ریخته باشید. در حالت Over load، در اثر کشیده شدن لباس‌ها به در شیشه‌ای دستگاه صدای جیر جیر بلند می‌شود. از بارگیری زیاد لباسشویی بپرهیزید چرا که به‌ویژه در دراز مدت باعث خرابی موتور و دیگر قطعات دستگاه آن می‌شود.

علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی بوش

وجود اجسام خارجی در مخزن لباسشویی:

گاه هنگام چرخش مخزن، صدای تق تقی از ماشین لباسشویی به گوش می‌رسد که تنها ناشی از برخورد جسمی سخت همچون کلید و سکه به دیواره دیگ آن است. برای برطرف کردن آن باید اجرای برنامه را متوقف کرده و شی مذکور را از مخزن دستگاه بیرون آورید. برای جلوگیری از این صدا و نیز خش افتادن سطح داخلی شیشه درب دستگاه، در راهنمای خرید ماشین لباسشویی بوش و دفترچه راهنمای آن ها در سایت هوم کارا پیشنهاد می‌شود، لباس هایی را که زیپ، دکمه یا قطعات سخت دیگر مانند گل میخ لباس های جیندارند؛ پیش از ریختن درون لباسشویی پشت و رو کنید.

وجود اجسام خارجی در مخزن لباسشویی

البته ناگفته نماند گاه صدای کلیک یا تق تق در دور تند ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل وجود اجسام سخت نه درون مخزن که در لاستیک دور در باشد. جسمی که شاید از نوبت های پیش شست و شو در آنجا گیر افتاده و اکنون یا در همان جا ضربه و صدا تولید می‌کند یا به درون مخزن راه یافته و به دیواره آن کوبیده می‌‌شود.

 

خرابی تسمه در ماشین های لباسشویی تسمه ای:

توجه کنید، زیرسازی دیگ بسیاری از ماشین های لباسشویی هنگام چرخش به کمک تسمه انجام می‌شوئ. در صورتی که از بالا به یک ماشین لباسشویی که پنل رویی آن برداشته شده نگاه کنید؛ چهر تسمه از جنس لاستیک در گوشه های اتاقک می‌بینید که در کاهش حرکت دیگ کاربرد دارند.

این تسمه ها به مرور زمان کش آمئه و آسیب می‌بینند، در نتیجه دیگ موقع چرخش با اتاقک برخورد می‌کند. این برخورد باعث لرزش دستگاه و ایجاد صدای بلندی می‌شود. بیش از حد پر بودن لباسشویی باعث فشار به تسمه ها شده و شما را مجبور به تعویض آن ها خواهد کرد.

 

خرابی بالشتک لباسشویی های بدون تسمه

در وسایلی مانند ماشین‌های لباسشویی که برای کار به انتقال قدرت موتور به یک قطعه دیگر نیاز دارند، از قطعه‌ای به نام بالشتک موتور یا کوپلینگ (Coupling) استفاده ‌‌می‌شود. این قطعه وظیفه انتقال گشتاور یا نیروی چرخشی را بین دو محور بر عهده دارد و به دلیل کار دشوار و مهم خود، در استفاده‌‌های طولانی‌مدت فرسوده و خراب ‌‌می‌شود. بالشتک خراب را باید در اولین فرصت تعویض کرد. از نشانه‌‌های خرابی کوپلینگ ماشین لباسشویی، ایجاد صدای بسیار زیاد، بوی بد قطعات و تمیز نشدن لباس‌ها است.

 

درام عقب با بلبرینگ لباسشویی بوش:

مشاهده کنید، درام عقب دارای یک یا چند بلبرینگ هایی در داخل خود است که به گردونه داخلی در چرخش نرم تر کمک می‌کند. اگر سیستم بلبرینگ گردونه دچار عیب شود، ماشین لباسشویی بوش در هنگام کار صدای زیادی تولید خواهد کرد.

درام عقب با بلبرینگ لباسشویی بوش

در بعضی از دستگاه ها، بلبرینگ ها به صورت جداگانه از درام عقب فروخته می‌شوند، اما اگر فروشنده این دو را به صورت متصل به هم عرضه می‌کند، حتما درام بیرونی و بلبرینگ را تعویض کنیدريال برای اینکه جدا کردن و پرس بلبرینگ جدید بسیار سخت است.

علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی بوش

نتیجه گیری

در صورتی که با کمک این راهنما موفق نشدید تا مشکل صدای جیر جیر لباسشویی خود را حل کنید، بهتر است برای عیب یابی دستگاه از تعمیرکاران هوم کارا کمک بخواهید. کارسناسان فنی مجموعه هوم کارا جهت تعمیر لباسشویی شما در اسرع وقت در محل حاضر می‌شوند و در سریع ترین زمان ممکن، لباسشویی شما را تغییر خواهند کرد.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.