علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی بوش

علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دلایل سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی

ممکن است بارها دیده باشید که بعد از شستشوی لباس ها، هنگامی که روی بند پهن می‌کنید، لکه های سفیدی روی لباس مشاهده می‌شود. مطمئا اگر لباس های رسمی و مهمانی شما باشد، بسیار هم از این موضوع ناراحت شده باشید. با این حال لباس های سفیدک زده را با دست شسته و فکر اساسی برای حل آن نداشته اید، شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید، علل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود لباس ها در ماشین لباسشویی سفیدک بزنند.

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

وجود جرم در لباسشویی

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث سفیدک زدن لباس ها می‌شود، این است که به دلیل املاح و سختی آب، رسوبات زیادی داخل دستگاه جمع می‌شود. بنابراین اگر به صورت مرتب لباسشویی خود را سرویس نکنید، می‌تواند به لباس های شما آسیب برساند. پیشنهاد می‌کنیم که به صورت مداوم به نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش مراجعه کنید تا دستگاه را سرویس کنند.

علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی بوش

زیاد بودن بار ماشین لباسشویی

حتما هنگام شستشوی لباس ها به ظرفیت مخزن هم توجه کنید. اگر بیش از ظرفیت مخزن، لباس برای شستشو بریزید، مشکلی که به وجود می‌آید این است که لباس ها نه به درستی تمیز شده و نه آبکشی می‌شوند. ترکیب این دو مورد باهم منجر به سفیدک زدن لباس می‌شوند. پس حتما به ظرفیت لباسشویی قبل از شروع شستشو دقت کنید.

 

استفاده از شوینده در جای نادرست

بسته به اینکه چه مدل ماشین لباسشویی دارید، فضای مجزایی هم برای شوینده آن در نظر گرفته می‌شود. حتما هر مایع شوینده‌ای را با توجه به شکل فیزیکی آن در داخل محفظه مخصوص بریزید. در اغلب ماشین‌ها جایی که باید پودر را بریزید با نرم کننده متفاوت است. پس حتما به آن دقت کنید تا لباس سفیدک نزند.

استفاده از شوینده در جای نادرست

وجود دستمال کاغذی در لباس های کثیف

یکی از معمول‌ترین دلایلی که لباس‌ها بعد از شستشو سفیدک می‌زنند، این است که یک یا چند دستمال کاغذی در جیب یکی از لباس‌ها بوده است. محصولات سلولزی بعد از برخورد با آب حالت خمیری پیدا می‌کنند و در فرآیند شستشو و بعد خشک شدن لباس، به آن می‌چسبند. پس حتما قبل از شستشو، جیب‌ لباس‌ها را به دقت بگردید.

علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی بوش

استفاده از پودر لباسشویی بی کیفیت

فرمولاسیون پودرهای شوینده اغلب به این صورت هستند که به راحتی در آب سرد هم حل شوند. با این حال شوینده های نامرغوب به خوبی در آب سرد حل نشده و ممکن است لکه به جای بگذارند. به همبن دلیل حتما از پودر و شوینده های مرغوب استفاده کنید.

 

خرابی شیر آب در جاپودری

در ماشین لباسشویی های امروزی، پودر و شوینده به صورت مستقیم وارد دستگاه نمی‌شود. بلکه باید آن را در داخل مخزن بریزید و سپس هنگام شستشو، آب وارد جاپودری شده و آن را در خود حل می‌کند. اگر این شیر آب خراب شده باشد، نمی‌تواند شوینده ها را به خوبی حل کند و نتیجه آن سفیدک خواهد بود. برای رفع این مشکل باید به نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:علت خرابی گیربکس لباسشویی بوش

استفاده از شوینده زیاد

برخلاف تصور معمول، استفاده زیاد از شوینده باعث تمیزتر شدن لباس‌ها نمی‌شود. بلکه اگر بیش از اندازه از پودر شوینده استفاده کنید با آب حل نمی‌شود و به صورت سفیدک روی لباس‌ها باقی می‌ماند. پس هنگام استفاده از پودر حتما به مخزن آن دقت کرده و فقط تا اندازه مشخص پودر بریزید.

استفاده از شوینده زیاد

خرابی پمپ آب لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که باعث سفیدک زدن لباس ها می‌شود این است که بعضی از بخش های داخلی دستگاه خراب شده اند. خراب شدن پمپ آب لباسشویی باعث می‌شود تا آب کافی وارد دستگاه نشود. بنابراین پودرها به شکل لکه روی لباس باقی می‌مانند.

علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی بوش

روش های رفع سفیدک لباس بعد از شستشو

حالا که با دلایل سفیدک زدن لباس بعد از شستشو آشنا شدید، وقت ان است که ببینیم چگونه می‌توان این سفیدک ها را رفع کرد. یکی از راه های رفع آن، تعمیر و سرویس با مراجعه به نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش است.

 

رفع سفیدک ناشی از استفاده بیش از ظرفیت لباسشویی

اگر لکه های سفید روی لباس های شما به دلیل استفاده از ظرفیت بیش از اندازه ماشین لباسشویی بوده، تنها راه آن این است که لباس ها را مجدد بشویید اما این بار مقدار کمتری داخل ماشین بریزید. البته حتما به یاد داشته باشید تا این کار را به کرات تکرار نکنید زیرا باعث آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی شما خواهد شد.

 

رفع سفیدک ناشی از استفاده زیاد و پودر نامرغوب

اگر علت سفیدک لباس‌هایتان این بوده، اولا پودر شوینده خود را تغییر دهید. مایع‌های شوینده در این زمینه به مراتب بهتر از پودر‌ها عمل می‌کنند. علاوه بر این از دفعه بعد حتما مقدار پودر کمتری داخل مخزن بریزید. قرار نیست با شدت کف، لباس‌ها تمیز شوند.

رفع سفیدک به علت خرابی شیر آب مخزن پودر

اگر مشکل لکه های سفید روی الس ها به دلیل خرابی شیر آب مخزن پودر یا هر مشکل فنی دیگری بوده، توصیه اکید ما این است حتما به نمایندگی تعمیرت لباسشویی بوش مراجعه کنید تا یک تکننسین آن را تعمیر کند.

رفع سفیدک به علت خرابی شیر آب مخزن پودر

رفع لکه سفیده ناشین از خرابی المنت

اگر المنت ماشین لباسشویی خراب شده باشد، دمای آب را به مقدار مورد نظرتان نمی‌‌رساند. در نتیجه کاکرد ماشین با مشکل روبرو خواهد شد.

 

چگونه از سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی جلوگیری کنیم؟

بالاتر در خصوص علل سفیدک زدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی صحبت کردیم و دیدیم که چطور این اتفاق رخ می‌دهد. برای جلوگیری از بروز این اتفاق، کافی است مانع رخ دادن همچین شرایطی شویم. در حالتی دیگر می‌توانید با استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش، به صورت دوره‌ای از دستگاه بازدید شده و در صورت وجود اشکالات کوچک، مانند سفیدک زدن لباس، این موارد برطرف گردد.

علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی بوش

نحوه نگهداری صحیح از لباسشویی بوش

شما باید به نحوی با لباسشویی خود رفتار کنید که در دفترچه راهنمای آن ذکر شده و تا جای ممکن بین ذفعاتی که از آن استفاده می‌کنید، فاصله بگذارید تا استراحت کند. همچنین کمک گرفتن از نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش به شما این امکان را می‎دهد تا پیش از خراب شدن دستگاه، فکری برای تعمیر آن بکنید.

علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی بوش

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.