یخچال

علت سخت باز شدن در یخچال

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

در خیلی از موارد مشکلاتی که برای لوزام خانگی از جمله یخچال پیش میاد اصلا ایراد فنی نیست و مربوط می شود به استفاده نادرست از لوازم خانگی، یکی از دلایلی که باعث می شود درب یخچال سخت باز شود این است.

آیا درب یخچال تازه باز شده است؟

 داخل یخچال هوای سردی است که رطوبت آن گرفته شده است شما وقتی درب یخچال را باز می کنید هوای گرم وارد می شود و آن هوای سرد خارج می شود و آن تداخل هوای سرد و گرمی که داخل یخچال وجود  دارد باعث می شود که یک حالت خلا به وجود بیاید و یک حالت مکش ایجاد شود و در به راحتی باز نشود.

شما هر زمانی که در را باز کردید اجازه بدید که حدود یک دقیقه اجازه دهید و بعد دوباره در یخچال را باز کنید که آن جریان هوا و فشار داخلی یخچال تنظیم شود ولی اگر می خواستید سریع تر در را باز کنید ابتدا انگشتتان را کنار لاستیکی در گذاشته (که آن مکش از بین برود) و بعد در را باز کنید. دقت کنید که مکش داخل چه یخچال چه فریزر ایراد فنی نیست.

آیا لاستیک دور درب یخچال کثیف است؟

دلیل بعدی که می تواند باعث این مشکل شود کثیف بودن لاستیک دور یخچال است (خاک و سایر ذرات می توانند روی صطح لاستیک جمع شده و باعث ایجاد مقاومت شوند)  شما سعی کنید که هر چند وقت یک بار این لاستیک را تمیز کنید (با استفاده از یک لیوان آب ولرم و یک مقدار مایع ظرفشویی ابتدا لاستیک را بشویید و بعد به کمک یک دستمال مرطوب آن را خشک کنید) که آن گرد و خاک و آن چسبندگی که روی لاستیک هست از بین برود و دیگر با این مشکل رو به رو نشوید(شما می توانید بعد از تمیز کردن روی لاستیک وازلین یا موم پارافین بزنید این کار کمک می کند که درب یخچال راحت تر باز شود).

آیا یخچال تراز است؟

مورد بعدی تراز نبودن یخچال است (شما سعی کنید یخچال را همیشه تراز قرار بدهید) و اگر یخچال را جا به جا کردید در هر قسمت از آشپزخانه دوباره تراز بودن یخچال را چک کنید (تراز بودن دستگاه را می توانید از طریق دو پایه ای که زیر یخچال قرار دارد چک کنید سعی کنید که یک مقدار پایه ها بالاتر باشند و یک مقداری جلوی یخچال به سمت بالا باشد و تراز دستگاه را حتما چک کنید) و هم چنین می توانید برای اینکه اطمینان پیدا کنید از تراز بودن یخچال از یک تراز استفاده کنید.

آیا لولا های درب یخچال سالم هستند؟

دلیل بعدی خراب بودن لولا های در است شما سعی کنید که داخل قسمت درب یخچال وسایل سنگینی مثل بطری های آب ، بطری ترشی و هر چیز دیگری که وزن زیادی دارد داخل قسمت درب قرار ندهید چون باعث می شود که در کمی لنگر بندازد و آن لولا حالت خودش را از دست بدهد و درب یک مقداری سخت تر باز شود پس حتما سعی کنید که در قسمت درب یخچال وسایل سنگین قرار ندهید.

مورد بعدی خراب بودن (استوپر) درب یخچال است در بعضی از یخچال ها در قسمت پایینی در یک (استوپر) قرار دادند که شما زمانی که می خواهید در را ببندید جلوی ظرب ای بسته شدن در را بگیرد و کمک می کند که در آرام تر بسته شود، اگر این (استوپر) خراب شده باشد باعث می شود که در به سختی باز شود.

همان طور که همه ما می دانیم یخچال یکی از موثر ترین اختراعات بشر است. زیرا که نگهداری طولانی مدت مواد غذایی از قدیم آرزوی بشریت بوده است و از این رو از روش های مختلفی نظیر نمک سود کردن ، خشک کردن ، دفن کردن و غیره استفاده کرده است. تا زمانی که اولین یخچال توسط فردی به نام جان کوری ابداع شد.

که امروزه این دستگاه پر کاربرد در سایز ها و شکل های مختلف صنعتی ، فریزر ، سردخانه و دستگاه های برودتی در حال ساخته شدن در شرکت های مختلف جهان است.

دقت داشته باشید که همیشه مشکلاتی که در وسایل برقی با آنها رو به رو می شویم دلیلشان فنی نیست پس نیازی به نگرانی نیست در برخی موارد این مشکل ها به این دلیل به وجود می آیند که ما به شکل درست از لوازم برقی استفاده نمی کنیم یا کاری انجام می دهیم که برای دستگاه ایجاد مشکل می کند پس ابتدا سعی کنید دلیل ایجاد مشکل چه فنی چه غیره را کشف کنید و بعد به دنبال حل آن بگردید (که در مشکلات فنی نیاز است که از یک متخصص در آن زمینه کمک بگیریدو خودتان بدون آگاهی نخواهید که آن را حل کنید).

امیدواریم که از این مطلب راضی بوده باشید و برای ما مفید واقع شده باشد حتما اگر این مشکل را در باز کردن درب یخچال داشتید ه صورت تک به تک این دلایلی که در مطلب بالا توضیح دادیم را چک کنید و موارد را رعایت کنید (اگر مشکلی بود چه از نظر تراز بودن چه از نظر لاستیک چه اولا و هر چیزی دیگری اقدام به حل آن مشکل کنید) با سپاس از شما که تاپایان این مطلب با ما همرا بودید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »