علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت داغ شدن ماشین لباسشویی ناشی از عوامل مختلفی می‌تواند باشد. برای شناسایی و پیدا کردن مشکل لباسشویی و علت گرم شدن بیش از حد آن باید در ابتدا مشخص کنید که کدام قسمت دستگاه افزایش دما داشته است. اغلب بدنه لباسشویی دو شاخه یا سوکت تغذیه، بورد و موتور یک ماشین لباسشویی می‌تواند بیش از حد گرم شود. تشخیص علت کار چندان آسانی نیست و در بسیاری از موارد به ابراز و تخصص نیاز دارد.

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی شما بیش از حد معمول گرم شده است، شستشو را متوقف کرده و برای برطرف کردن مشکل آن اقدامات لازم را انجام دهید.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

علت داغ شدن ماشین لباسشویی چیست؟

ماشین لباسشویی یک دستگاه پر مصرف با برنامه های بسیار متنوع است که باید به درستی از آن ها استفاده کنید. این دستگاه به طور مرتب نیاز به سرویس و رسیدگی دارد. داغ شدن بیش از حد لباسشویی نشانه ای که دستگاه و اجزای آن دچار مشکل شده و نمی‌توانند به خوبی کار کنند. در این مقاله برای آشنایی بیشتر شما به مهم ترین علت داغ شدن ماشین لباسشویی پرداخته ایم:

علت داغ شدن ماشین لباسشویی چیست؟

۱. برد آسیب دیده

بورد ماشین لباسشویی قطعه بسیار مهمی است و نقش اساسی را برای دستگاه ایفا می‌کند. یکی از وظابف بورد، متوقف کردن جریان انرژی عیتر المنت است. در واقع بورد باید زمانی که دما به اندازه مورد نظر رسید اتصالات برق را قطع کرده تا دما بیش از حد بالا نرود.

در صورتی که بورد ماشین لباسشویی دچار آسیب شده و نتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد، هیتر المنت به کار خود ادامه داده و دما بالا می‌رود.

برطرف کردن ایرادات بورد لباسشویی بسیار تخصصصی است و چنانچه دستگاه شما در این قطعه دچار مشکل است، حتما در سریع ترین زمان ممکن از طریق یک متخصص اقدام کنید.

علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی بوش

۲. هیتر المنت آسیب دیده

هیتر المنت یک قطعه در ماشین لباسشویی است که وظیقه بالا بردن دمای آب را دارد. چنانچه این قطعه آسیب دیده و با مشکل مواجه شده باشد، دمای آب را بیش از حد بالا برده و می‌تواند علت داغ شدن ماشین لباسشویی نیز باشد. البته ممکن است ایت قطعه به طور کلی از کار افتاده و آب را اصلا گرم نکند.

 

۳. ترموستات آسیب دیده

یکی دیگر از قطعات مهم ماشین لباسشویی که عملکردی بسیار حائز اهمیت دارد، ترموستات است. این قطعه دما ماشین لباسشویی را کنترل کرده و آن را روی دمای مورد نظر که تنظیم شده، نگه می‌دارد. در واقع با پایین آمدن دمای آب، ترموستات، هیتر المنت را وادار به کار کردن و بالا بردن دما می‌کند و زمانی که دما به میزان استاندارد برسد، با قطع برق موجب می‌شود تا هیتر المنت متوقف شود.

حال در صورتی که این قطعه دچار آسیب و خرابی هیتر به صورت مداوم کار کرده و علت داغ بودن ماشین لباسشویی می‌تواند باشد.

به شیشه درب بارگیری ماشین لباسشویی خود دقت کنید، در صورتی که دمای آب بیش از حد بالا باشد، این شیشه بخار گرفته و حالت مه آلود خواهد داشت. در این صورت دستگاه شما نیاز به رسیدگی دارد.

3. ترموستات آسیب دیده

۴. ناسازگاری دو شاخه و پریز

علت داغ شدن ماشین لباسشویی می‌تواند از دو شاخه یا پریز باشد که البته این مورد کمتر اتفاق می‌افتد. بهتر لست دستگاه های پر مصرف را به یک منبع تغذیه متصل نکنید و از اتصال کامل دو شاخه و پریز اطمینان حاصل کنید. در صورتی که اتصالات سیمی ماشین لباسشویی نیز دچار آسیب شده باشد، گرم شدن بیش از حد دستگاه را می‌تواند به دنبال داشته باشد. این نوع از افزایش دما بسیار خطرناک بوده و ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی بوش

۵. تنظیم نادرست دما

ماشین لباسشویی دارای برنامه های مختلفی است که هر کدام از آن ها شرایط دمایی و میزان کارکرد خاصی دارند که برای لباس های مختلفی نیز مناسب هستند. چنانچه دمای آب را به درستی تنظیم نکرده و آن را استاندارد انتخاب نکرده باشید، دمای آب ممکن است بالا رفته و به دنبال آن لباسشویی نیز داغ کند.

علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی بوش

۶. بارگیری بیش از اندازه

بارگیری های مداوم و غیر اصولی موجب ساییدگی بلبرینگ ها شده و به موتور نیز فشار زیادی وارد می‌کند، لذا به دنبال فشار وارده به موتور، دستگاه بیش از حد داغ شده و حتی امکان از کار افتادن و سوختن موتور ماشین لباسشویی نیز وجود دارد. برای جلوگیری از اتفاق لباسشویی را به طور یکنواخت بارگیری کنید.

 

۷. سیم کشی های دستگاه دچار ایراد شده است

اگر سیم کشی از بین رفته باشد یا قسمتی از آن از بین رفته باشد، می‌تواند دلیلی برای داغ شدن لباسشویی باشد. حتما باید سریعا این مشکل را برطرف کنید. به دلیل اینکه این خرابی بخش های دیگر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و خرابی های بیشتری به بار می‌آورد و از همه مهمتر ممکن است برد دستگاه را بسوزاند.

لخت بودن سیم کشی هر وسیله ای باعث پایین اومدن مقاومت آنها می‌شود. در اینگونه موارد سیم تولید حرارت می‌کند و بدنه هر قسمتی از دستگاه را داغ می‌کند. این مدل گرما بسیار خطرناک است و باید سریعا رفع شود. از علامت های خرابی سیم کشی بوی سوختگی از دستگاه است. اگر به سرعت به این مسئله رسیدگی نشود می‌تواند باعث سوختن موتور یا حتی بروز آتش سوزی شود.

7. سیم کشی های دستگاه دچار ایراد شده است

علائم داغ شدن ماشین لباسشویی

اما از کجا و با توجه به چه نشانه هایی متوجه شویم دمای ماشین لباسشویی بیش از حد بالا است؟

  • دمای البسه: چنانچه لباس های شما بعد از شستشو دمای بالایی دارند که طبیعی نیست.
  • داغ شدن بدنه: بدنه لباسشویی صوصا در قسمت بالایی با افزایش دما روبرو است.
  • علت داغ شدن آب ماشین لباسشویی بوش
  • شیشه درب بارگیری: بخار گرفتگی در قسمت درب بارگیری و همچنین بیرون زدگی دما و بخار، هنگامی که درب را باز می‌کنید.

چرا لباس های درون ماشین لباسشویی داغ می‌شوند؟

یکی از مشکلات داغ شدن درون لباسشویی چروک شدن لباس ها است. عملکرد این دستگاه به این صورت است که شما هر درجه ای را برای شستشو انتخاب کنید در نهایت برای آبکشی از آب سرد استفاده می‌شود. پس اگر لباس ها درون ماشین داغ هستند نیاز به عیب یابی و تعمیر است.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.