food-safety-21

علت خنک نشدن یخچال و دمای بالا چیست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

خنک نشدن یخچال و فاسد شدن مواد غذایی، یکی از مشکلات فنی و بسیار آزاردهنده در انواع برند ها و طرح های یخچال بوده و در صورت برطرف نشدن با راهکارهای اولیه، احتیاج به بررسی متخصصان خواهد داشت. مرکز تعمیرات تخصصی ابتکار سرویس با اعزام تعمیرکار در محل، این مشکل را برطرف نموده و پاسخگوی سوالات شما در این زمینه خواهد بود.

ایجاد برودت و دمای مناسب در یخچال

سرما دهی و ایجاد یک فضای نگهدارنده با دمای مناسب، جهت حفظ مواد غذایی و پیشگیری از فساد آنها، مهمترین کارایی یخچال های معمولی، فریزر و ساید بای ساید می باشد. دمای یخچال قابل تغییر بوده و با توجه به دمای انتخاب شده در ترموستات تنظیم می گردد. خنک نشدن یخچال، یکی از ایرادات قابل توجه در این وسیله کاربردی بوده و منجر به بروز فساد، تغییر شکل و سمی شدن برخی از مواد غذایی خواهد شد.

خنک نشدن یخچال

علت خنک نشدن یخچال چیست؟

خنک نشدن یخچال علاوه بر مشکلات و دلایل غیر فنی دارای علت های فنی زیادی بوده که به آنها خواهیم پرداخت.

  • مشکل در سیم پیچ خازن

سیم پیچ خازن یکی از اجزای بسیار مهم در خنک نگه داشتن دمای کمپرسور بوده و با این اقدام منجر به ایجاد دمای مطلوب و خنک در محفظه یخچال می شود. پوشیده شدن از گرد و غبار، نیم سوز شدن و یا سوختگی کامل سیم پیچ خازن از دلایل اصلی خنک نشدن و گرمای داخل یخچال می باشد.

  •  موتور اپراتور یخچال

یکی از قطعات بسیار مهم در خنک کردن هوای یخچال، موتور اپراتور است. شکستگی فن، چرخش نامناسب فن، سوختگی اپراتور و نوسان برق از دلایل آسیب زا به این قطعه بوده و منجر به ایجاد گرما در محفظه یخچال خواهد شد.

  •  کلید تنظیم دما

توصیه می شود در خصوص صحت عملکرد این وسیله محتاط بوده و از نقش بسیار مهم آن، در تنظیم دمای ترموستات و سپس فضای داخل یخچال غافل نشوید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »