علت خشک نکردن ماشین لباسشویی بوش چیست؟

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی بوش چیست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی بوش چیست؟ یکی از ایرادهایی که برای ماشین لباسشویی های ورژن جدید امکان دارد اتفاق رخ دهد، خشک نشدن لباس ها است. در سری لباسشویی های بوش هم بعضی اوقات مشکل پیش میاد. علت به وجود آمدن این مشکل می‌تواند مختلف باشد. شما در این مقاله دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی بوش و راه حل هایی که برای رفع مشکل شرح داده شده است.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی بوش

یکی از آپشن هایی که انواع لباسشویی ها دارند این است که لباس ها را بعد از شستشو تا حد زیادی با فرآیند خاصی خشک می‌کنند. این خشک کردن به روند اتوکشی و خشک شدن لباس در فضای باز کمک خواهد کرد. اما قبلا لباسشویی ها این امکان را نداشتند و با ورود نسل جدید اتومات این دستگاه ها شما شاهد این قابلیت و ورژن هستید.

فرآیند خشک کردن لباس در لباسشویی های بوش و دیگر برندها با چرخش لباس با سرعت زیاد درون دیگ لباسشویی انجام می‌گیرد. این سرعت زیاد باعث آبگیری لباس ها شده و تا حدی این فرآیند می‌توان لباس ها را خشک کند. دقت کنید.

علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی بوش

مهم ترین دلایل علل خشک نکردن ماشین لباسشویی بوش عبارت است از:

  • قطع شدن برق خشک کن
  • خراب شدن ترانس برد الکترونیکی
  • خراب شدن موتور ماشین لباسشویی بوش
  • نرسیدن هوا به خشک کن
  • درست نبودن تنظیمات خشک کن
  • پر کردن بیش از حد استاندارد ظرفیت ماشین لباسشویی بوش
  • خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش
  • آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بوش
  • مسدود شدن شیلنگ تخلیه و فیلتر کف

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش را بررسی کنید

علت خشک نکردن ماشین لباسشویی بوش می‌تواند از خرابی پمپ تخلیه آب دستگاه باشد. بعد از شستشوی لباس ها، باید آب داخل دیگ لباسشویی به طور کامل تخلیه شود تا بعد از آن فرآیند خشک کردن و چرخیدن دیگ انجام بگیرد.

معمولا این مشکل در دو حالت پیش خواهد آمد. اولین حالت زمانی است که شما دستگاه را به درستی نصب نکرده باشید. در این صورت درست نبودن اتصالات تخلیه آب لباسشویی می‌تواند در آینده مشکلات این چنینی برای شما ایجاد کند.

حالت دوم استفاده مداوم از دستگاه است. اینکه شما به دستگاه استراحت ندهید و مدام از آن استفاده کنید. بهتر است که حداکثر روزی یک بار از لباسشویی استفاده کنید. استفاده مداوم از دستگاه نه تنها مشکلاتی مانند خرابی پمپ ایجاد می‌کند، بلکه دیگر بخش‌های لباسشویی را نیز با مشکل مواجه می‌کند.

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش را بررسی کنید

از سالم بودن موتور لباسشویی مطمئن شوید

خرابی موتور لباسشویی نه تنها باعث اختلال در خشک کن دستگاه می‌شود، بلکه روی عملکرد دیگر بخش های نیز اثرگذار است. معمولا خرابی موتور برای لباسشویی های قدیمی بوش به وجود می‌آید.

در نتیجه پیشنهاد می‌شود که ابتدا برای یافتن علت خشک نکردن ماشین لباسشویی بوش، موارد دیگر را بررسی کنید و در آخر موتور دستگاه را چک کنید. البته تشخیص خرابی موتور کار ساده ای نیست و باید حتما یک تکنسین بره آن را بررسی کند.

 

از وصل بودن برق خشک کن مطمئن شوید

مشکلات برقی همیشه گریبان گیر وسایل برقی شده و آن ها را دچار خرابی می‌کند. در نتیجه علت خشک نکردن ماشین لباسشویی بوش نیز می‌تواند قطع شدن برق خشک کن لباسشویی قطعی در سیم ها مشکلات پریز برق و ولتاژ باشد.

در صورتی که با ریست کردن دستگاه مشکل حل نشد یکی از مواردی که باید توسط بررسی شود اتصالات برقی دستگاه است.

 

عیب یابی و رفع مشکل خشک نشدن لباس ها در لباسشویی بوش

اگر پس از اتمام فرآیند شستشو و خارج کردن البسه متوجه شدید که لباس ها به خوبی خشک نشده اند، به صورت زیر عمل کنید:

تقریبا تمامی برندهای لباسشویی امکان ریست کردن دستگاه را برای کاربران قرار دادند تا در صورت ایجاد شدن مسکلات سطحی بتوان با یک ریست ساده آن را حل کرد. ممکن است خشک نکردن لباسشویی بوش نیز با یک ریست ساده حل شود.

گاهی اوقات با دستکاری کردن تنظیمات دستگاه بدون داشتن دانش و اطلاعات کافی برخی از بخش های لباسشویی از کار می‌افتد و خیلی ساده با ریست کردن دوباره فعال می‌شود.

 

ایراد تسمه ماشین لباسشویی بوش:

در بعضی از موارد پارگی و آسیب دیدگی تسمه گرداننده دیگ ماشین لباسشویی بوش ، باعث میشود چرخش منظم دیگ مختل شده و لباس ها به خوبی خشک نمی شوند. برای عیب یابی و تعویض تسمه ماشین لباسشویی بوش خود با تکنسین های حرفه ای هوم کارا تماس بگیرید.

ایراد تسمه ماشین لباسشویی بوش

نقص در خازن راه انداز یا برد ماشین لباسشویی بوش:

گاهی موتور و پمپ دستگاه سالم هستند، اما بروز نقص در برد خازن راه انداز دستگاه باعث می‌شود دستور اجرای برنامه به دستگاه داده شود و همین مشکل باعث خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی بوش خواهد شد.

 

انتخاب نامناسب برنامه شستشوی لباس ها:

ماشین های لباسشویی بوش دارای برنامه های شستشوی متنوع برای انواع لباس با جنس های مختلف و میزان کثیفی لباس هاست. در صورتی که برنامه انتخابی با نوع لباس ها متناسب نباشد فرآیند شستشو و خشک کردن لباس ها به درستی انجام نخواهد شد. با توجه به دفترچه راهنما دستگاه برای هر نوع لباس برنامه شستشو مناسب را انتخاب نمایید.

 

قرار دادن لباس بیش از حد ظرفیت:

توجه داشته باشید میزان لباسی که برای هر بار شستشو داخل دستگاه قرار داده می‌شود بایستی متناسب با ظرفیت آن باشد. در صورتی میزان بیش از حد ظرفیت باشد عملیات شستشو به خوبی انجام نخواهد شد و لباس ها به خوبی تمیز و خشک نمی‌شود.

در صورتیکه با بررسی موارد بالا مشکل خشک نکردن لباس ها در لباسشویی رفع نشد، و یا در صورتیکه برای بررسی قطعات داخلی لباسشویی اطلاعات و تجربه کافی ندارید پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی عیب سابی و تعمیرات ماشین لباسشویی بوش با کارشناسان هوم کارا تماس بگیرید.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.