علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ماشین لباسشویی هم می‌تواند مثل هر وسیله دیگری در اثر استفاده نادرست دچار مشکل و آسیب شود. اما حل مشکل در چنین مواقعی شما را متحمل هزینه های سنگین و هفتگی می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌شود حتما در زمان استفاده از ماشین لباسشویی تمامی نکات و اصول ایمنی را رعایت کنید. هیچ کدام از انواع مدل های ماشین لباسشویی در حین کار کردن به هیچ عنوان به ناگهان خاموش نمی‌شوند. اگر با چنین مسئله ای روبرو شدید باید حتما در اسرع وقت مشکل را شناسایی و در جهت رفع آن اقدام کنید. دلایل خاموشی لباسشویی در حین کار می‌توانند بسیار متنوع و گوناگون باشند. در این مطلب به طور مفصل به بررسی این علل می‌پردازیم و توصیه هایی را در رابطه با رفع مشکل ارائه می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

دلایل خاموشی لباسشویی در حین کار

همه ما به خوبی می‌دانیم که ماشین لباسشویی امروزه به یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین لوازم خانه تبدیل شده است و بدون آن فرایند شست و شوی لباس‌های کثیف بسیار طاقت فرسا و سخت خواهد بود. طبیعتاً برای خرید این وسیله بسیار کاربردی نیاز به پرداخت هزینه قابل توجهی است.

خصوصا اگر برند تولید کننده لباسشویی جزء برندهای مطرح و معتبر دنیا باشد. به همین دلیل کاربران همیشه نگران این موضوع هستند که مبادا ماشین لباسشویی دچار مشکل یا خرابی خاصی شود. خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که ممکن است برای آن رخ دهد. دلایل خاموشی لباسشویی در حین کار می‌توانند بسیار مختلف باشند.

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی بوش

این موضوع ممکن است حتی برای ماشین های لباسشویی با برندهای مطرحی همچون ماشین لباسشویی بوش نیز اتفاق بیفتد. بنابراین می‌توان گفت ماشین لباسشویی هر چقدر هم که از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشد باز هم دی معرض آسیب های جدی است و این کاملا به هوشیاری شما برمی‌گردد که نسبت به مشکلات ایجاد شده بی‌توجه نبوده و برای حل آن اقدامی انجام دهید. با توجه به اینکه موارد مختلفی می‌توانند در بروز این مشکل نقش داشته باشند قصد داریم به صورت یک به یک هر کدام از این عوامل را معرفی کرده و تاحد امکان راهکاری برای حل مشکل ارائه دهیم.

دلایل خاموشی لباسشویی در حین کار

قطع شدن جریان برق

قطع شدن جریان برق از جمله رایج‌ترین دلایلی است که می‌تواند باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار شود. اگر این موضوع دلیل اصلی از کار افتادن و متوقف شدن ماشین لباسشویی باشد حداقل خیالتان آسوده خواهد بود که دستگاه از نظر فنی دچار مشکل خاصی نشده است. پس لازم است در صورت خاموش شدن لباسشویی پیش از هر اقدامی از وصل بودن دوشاخه آن به پریز برق اطمینان حاصل کنید.

ممکن است در اثر حرکت‌های شدید لباسشویی حین کار دو شاخه آن از محل خود خارج شده باشد که این باعث قطع شدن برق ورودی می‌شود. راهکار آن هم بسیار ساده است. شما مجدداً با اتصال دو شاخه به پریز برق می‌توانید مشکل را حل کنید. اگر این موضوع را بررسی کردید و اطمینان حاصل شد که مشکل قطع شدن جریان برق نیست، می‌توانید مراحل بعدی را بررسی کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی بوش

خراب بودن دو شاخه برق لباسشویی

یکی دیگر از دلایل خاموشی لباسشویی حین کارخراب بودن دو شاخه برق دستگاه است که می‌تواند به علل مختلفی دچار آسیب شود. علاوه بر این، بار الکتریکی زیادی که به این پریزها وارد می‌شود می‌تواند به سلامت آن ها آسیب جدی وارد کند. راهکاری که برای محافظت از تمامی لوازم برقی از جمله ماشین لباسشویی، یخچال و… پیشنهاد می‌شود استفاده از محافظ برق است.

 

پر بودن بیش از حد مخزن لباسشویی

اگر حجم لباس هایی که در طول هفته کثیف می‌کنید بسیار زیاد است و یا در یک خانواده پرجمعیت زندگی می‌کنید، بهتر است برای خرید ماشین لباسشویی به سراغ محصولاتی بروید که گنجایش لازم را برای شستشوی البسه کثیف شما داشته باشد. ماشین لباسشویی ۹ کیلویی بوش از جادارترین و بهترین انواع محصولات موجود در بازار است که هم دارای ی موتور فوق العاده قوی است و هم مخزن آن ظرفیت لازم را برای شستن لباس ها دارد.

در صورتی که دیگ لباسشویی را بیشتر از ظرفیت و گنجایش آن پر کنید این موضوع باعث می‌شود تا در زمان روشن بودن دستگاه فشار بیش از حدی به موتور و دیگ آن وارد شود. در چنین شرایطی موتور لباسشویی برای عملکرد درست میزان برق بیشتری مصرف خواهد کرد. به دنبال آن شدت جریان و آمپر افزایش پیدا کرده و موتور داغ می‌شود.

ماشین‌های لباسشویی جدید به یک سری سنسورهای خاص مجهز هستند که این سنسورها در صورت افزایش دمای موتور برای محافظت از آن در برابر سوختگی، برق دستگاه را قطع می‌کنند. به همین دلیل است که لباسشویی در حین کار متوقف و خاموش می‌شود. راهکاری که در ابتدا ارائه کردیم این است که حتما در زمان خرید، لباسشویی مناسبی تهیه کنید و در زمان استفاده نیز پس از قرار دادن لباس‌ها درون دیگ، مطمئن شوید که به اندازه کافی فضای خالی درون مخزن وجود داشته باشد.

پر بودن بیش از حد مخزن لباسشویی

خراب شدن برد الکترونیکی لباسشویی

یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی در ماشین لباسشویی برد الکترونیکی آن است که وظایف متعددی را بر عهده دارد. به عنوان مثال؛ دستورالعمل هایی که شما با زدن دکمه استارت به ماشین لباسشویی می‌دهد توسط برد الکترونیکی کنترل و هدایت می‌شوند.

دلایل زیادی هستند که می‌توانند باعث خراب شدن برد الکترونیکی لباسشویی شوند که از آن جمله می‌توانیم به مواردی همچون؛ استفاده غیر اصولی از دستگاه، نفوذ آب و مایعات به داخل برد الکترونیکی، استهلاک ون فرسودگی برد، خراب بودن المنت دستگاه، نوسانات جریان برق و… اشاره کنیم.

بنابراین یکی از دلایل خاموشی لباسشویی در حین کار می‌تواند وجود مشکل در قسمت برد الکترونیکی آن باشد. معمولا در اکثر مواقع امکان تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی وجود دارد و شما می‌توانید با برقراری ارتباط با نمایندگی های معتبر از خدمات فروش کالا بهره مند شوید. تنها در صورتی که ic های دستگاه با مشکل مواجه شده باشند، ناچار خواهید بود که یک برد الکترونیکی جدید خریداری و جایگزین کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی بوش

خراب بودن میکروسوئیچ درب دستگاه

منظور از میکروسوئیچ قفل درب لباسشویی است که از باز شدن ناگهانی درب در حین شست و شوی لباس ها جلوگیری می‌کند. این قسمت نقش یک نوع سیستم امنیتی را ایفا می‌کند که در صورت خراب بودن باعث می‌شود تا دستگاه در اواسط کار به ناگهان متوقف شود. برای اطمینان از این موضوع که آیا میکروسوئیچ درب واقعا دچار مشکل هستند یا خیر می‌توانید از وسیله ای به نام مولتی متر استافده کنید. در صورت اطمینان از خراب بودن سوئیچ درب امکان تعویض آن وجود دارد.

خراب بودن میکروسوئیچ درب دستگاه

دیگر دلایل متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین شست و شو

تا اینجا با بخش اعظمی از مهم ترین دلایل خاموشی لباسشویی در حین کار آشنا شدیم. اما موارد دیگری نیزهستند که در این بخش قصد داریم به صورت موردی به آن ها اشاره کنیم:

  • خراب شدن موتور دستگاه به دلایل مختلف و عملکرد نادرست آن
  • مشکل در شیر ورودی آب
  • خراب بودن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
  • مشکل در گرم شدن آب
  • خراب بودن تایمر ماشین لباسشویی
  • خراب شدن فیوز دستگاه
  • استفاده بیش از حد از مواد شوینده که می‌تواند باعث تولید کف بسیار زیاد در مخزن لباسشویی شود و در عملکرد آن اختلال ایجاد کند.

بخش اعظمی از این مشکلات به دلیل استفاده غیر اصولی و نادرست کاربران از ماشین لباسشویی است و برخی نیز مربوط به استانداردهای پایین ساخت محصول می‌باشد. اگر می‌خواهید با چنین مشکلاتی روبرو نشوید حتما در زمان خرید به سراغ محصولات معتبر و با کیفیت بروید.

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی بوش

تماس با ما

 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.