download (2)

علت جمع شدن آب در لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی چیست؟ چه عاملی باعث پر شدن آب در ماشین لباسشویی می شود؟ یکی از مشکلات شایعی که ممکن است در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی اتفاق بیافتد، جمع شدن آب در ماشین لباسشویی است. جمع شدن آب در ماشین لباسشویی مشکلی است که در صورت تعمیر نشدن ممکن است باعث اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی و خراب شدن قطعات این دستگاه شود. بنابراین ما در این مطلب به بررسی عوامل متعددی که موجب اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی می شوند، می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

خراب شدن پمپ تخلیه اولین علت جمع شدن آب در لباسشویی

چرا آب در لباسشویی تخلیه نمی شود؟ چه عاملی باعث جمع شدن آب در لباسشویی می شود؟ یکی از مهم ترین عواملی که باعث تخلیه نشدن آب در لباسشویی می شود، خراب شدن پمپ تخلیه است. پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی وظیفه تخلیه کردن آب را بر عهده دارد. در صورتی که به هر علتی پمپ تخلیه خراب شود و یا دچار نقص شود، بهتر است برای تعمیر یا تعویض آن هرچه سریع تر اقدام شود. برای تعویض و تعمیر پمپ تخلیه بهتر است از کسانی کمک بگیرید که در حوزه تعمیرات از دانش بالایی برخوردار هستند و به صورت تخصصی می توانند تعویض پمپ تخلیه را انجام دهند. کار نکردن پمپ تخلیه ممکن است به دلیل گیر کردن قطعه یا وسیله ای باشد که با خارج کردن آن می توان به رفع مشکل تخلیه نشدن ماشین لباسشویی پرداخت.

وجود مانع در شیلنگ تخلیه دومین دلیل جمع شدن آب در لباسشویی

چرا آب در ماشین لباسشویی پر می شود؟ یکی از مهم ترین عواملی که ممکن است باعث پر شدن آب در ماشین لباسشویی شود، وجود مانع در شیلنگ تخلیه است. ممکن است جمع شدن پرز، مو، دستمال یا قطعه ای کوچک در شیلنگ تخلیه باعث گرفتگی شیلنگ و در نتیجه عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی می شود. بنابراین بهتر است به بررسی شیلنگ تخلیه بپردازید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام خرید شیلنگ، به سایز آن توجه کنید. استفاده از شیلنگ بلند باعث تا خوردگی و پیچ خوردگی می شود و شیلنگ کوتاه ممکن است از لباسشویی جدا شود. بر این اساس بهتر است لوله ای با طول متوسط را برای لباسشویی انتخاب کنید.

خراب شدن فیلتر سومین علت باقی ماندن آب در لباسشویی

خراب شدن فیلتر ماشین لباسشویی چگونه باعث باقی ماندن آب در لباسشویی می شود؟ یکی از قطعات بسیار مهم در لباسشویی فیلتر آن است. فیلتر قطعه ای است که انواع آلودگی، کثیفی، زباله، مو، پرز و … را به خود جذب می کند. در صورتی که فیلتر ماشین لباسشویی کارایی خود را از دست بدهد، ممکن است آلودگی ها و زباله ها به درون لوله، شیلنگ و سایر اجزای ماشین لباسشویی نفوذ کرده و مانع از خروج آب لباسشویی شوند. در چنین وضعیتی توصیه می شود فیلتر ماشین لباسشویی را خارج کرده و فیلتر جدیدی را در آن جایگزین کنید. این موضوع باعث می شود تا لباسشویی عملکرد بهتری داشته باشد و دیرتر خراب شود.

چهارمین علت پر شدن آب در لباسشویی، خراب شدن کوین ترپ

خراب شدن کوین ترپ چگونه باعث جمع شدن آب در لباسشویی می شود؟ کوین ترپ قطعه ای در ماشین لباسشویی است که از ورود کثیفی و زباله به درون لوله تخلیه جلوگیری می کند. در صورتی که قطعه در ماشین لباسشویی خراب باشد، توانایی خود را برای جلوگیری از ورود ذرات ریز و کثیفی ها به درون لباسشویی از دست می دهد و به دلیل عملکرد نادرست باعث ورود انواع کثیفی به داخل لوله تخلیه ماشین لباسشویی می شود. در همین راستا توصیه می شود از تعمیرکار بخواهید که این قطعه در ماشین لباسشویی را تعویض کند تا مانعی در لوله تخلیه قرار نگیرد و آب به راحتی از درون لوله تخلیه عبور کند.

چرا آب در ماشین لباسشویی جمع میشه؟ نظر تعمیرکار آی پی امداد درباره مشکل باقی ماندن آب در لباسشویی چیست؟

اگر آب در لباسشویی شما جمع میشود، 3 دلیل دارد:

  1. مسدود بودن مسیر تخلیه
  2. کیپ بودن مسیر دیگ به تخلیه (شیلنگی که از دیگ به مسیر تخلیه متصل است)
  3. گیر بودن فاضلاب خروجی

برای اینکه درک بهتری از این 3 دلیل داشته باشید، فرایند خروجی آب در لباسشویی را برای شما تشریح میکنیم. لباسشویی برای شستشو به آب نیاز دارد، آبگیری در مراحل مختلفی انجام میشود. اما این آبگیری نیاز به تخلیه دارد. زیر دیگ لباسشویی یک شیلنگ تعبیه شده است که به پمپ تخلیه متصل است و آب شستشو از آن طریق خارج میشود. علاوه بر شیلنگ که از دیگ آمده، پمپ تخلیه، شیلنگ خروجی، فیلتر کف هم در این فرایند دخالت میکنند.اگر فیلتر کف لباسشویی گرفتگی داشته باشد، آب از آن طریق خارج نمیشود و با مشکل باقی ماندن آب در لباسشویی مواجه خواهید شد. همچنین اگر شیلنگ تخلیه که آب را به فاضلاب هدایت میکند، گرفته یا سوراخ باشد و یا از اتصال خود خارج شده باشد، آب در لباسشویی باقی خواهد ماند. پمپ تخلیه هم که وظیفه تخلیه کردن آب را بر عهده دارد، امکان دارد خراب شده و یا به پروانه آن چیزی گیر کرده باشد که آب به درستی تخلیه نشود.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا