علت جمع شدن آب در لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت جمع شدن آب در لباسشویی بوش

علت جمع شدن آب در لباسشویی بوش چیست؟ ماشین لباسشویی بوش از جمله دستکاه های است که به دلیل استفاده مداوم؛ در معرض آسیب دیدگی های بسیاری قرار دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است بعد از به اتمام رسیدن فرآیند شستشو برای این دستگاه اتفاق بیفتد، جمع شدن آب در لباسشویی بوش است.

اطلاع دیر هنگام از این موضوع ممکن است باعث به خطر افتادن سلامت دستگاه شود. بنابراین بلافاصله بعد از مشاهده مشکل جمع شدن آب در لباسشویی بوش؛ باید هرچه سریع تر برای عیب یابی آن اقدام شود.

علت آب دادن لباسشویی در حالت خاموش از مشکلات نسبتا شایعی است که ممکن است برای هر مصرف کننده ای اتفاق بیفتد. در ادامه به بررسی شایع ترین علل پر شدن آب در دیگ لباسشویی بوش و سایر قسمت های این دستگاه می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

اختلال در عملکرد برد الکترونیکی لباسشویی بوش

برد الکترونیک ماشین لباسشویی بوش به عنوان مغز این دشتگاه، موظف به تعیین .ظایف و فرمان دادن به سایر قطعات این دستگاه است. در واقع مدیریت بخش های مختلف ماشین لباسشویی بوش به واسطه برد الکتروونیکی آن انجام می‌شود. یکی از وظایف مهم برد الکترونیکی آن انجام می‌شود. یکی از وظایف مهم برد الکترونیکی ماشین لباسشویی بوش، دستور به قطع یا وصل شدن آب در هنگام شستشو یا بعد از آن است.

چنانچه این دستگاه دچار اختلال شود و کارایی خود را از دست بدهد، هیچ فرمانی برای قطع یا وصل شدن آب ارسال نمی‌شود و به همین علت ممکن است بعد از شستشو مقداری آب درون دیگ لباسشویی جمع شود. خوشبختانه برد الکترونیکی ماشین لباسشویی قابلیت تعمیر و تعویض است و پس از تعمیرات برد لباسشویی بوش مشکل جمع شدن آب به طور کامل رفع می‌شود.

 

مسدود شدن خرطومی لباسشویی بوش

دومین علت جمع شدن آب در لباسشویی بوش، انسداد لوله خرطومی زیر مخزن لباسشویی بوش است. آب درون ماشین لباسشویی بوش بعد از اتمام کار توسط لوله خرطومی زیر مخزن از دستگاه خارج می شود. چنانچه مسیر این لوله به دلایل متعددی مانند جمع شدن مو، جمع شدن مواد زائد، گیر کردن جزئیات لباس، دستمال و…مسدود شود، عمل تخلیه آب در لباسشویی بوش با کیفیت بالایی انجام نمی شود.

مسدود شدن خرطومی لباسشویی بوش

برای اینکه تشخیص دهید علت جمع شدن آب در لباسشویی بوش، با انسداد لوله خرطومی مرتبط است، باید تمام بخش های این لوله را با فشار دادن و دست زدن بررسی کنید و برای گرفتگی آن اقدام کنید. در صورتی که گرفتگی و انسداد لوله خرطومی رفع نشده باشد، می توانید با تعویض آن نسبت به رفع مشکل جمع شدن آب در لباسشویی بوش اقدام کنید.

 

خراب شدن شیر برقی لباسشویی بوش

شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی زمانی انجام می‌شود که آب طبق دستور برد الکتریکی از طریق شیر برقی به مخزن داخلی آن وارد شود. شیر برقی ماشین لباسشویی از جمله قطعاتی است که باید هر چند سال یکبار تعویض یا عیب یابی شود. چنانچه شیر برقی در ماشین لباسشویی خراب شود، بعد از دستور گرفتن از برد الکترونیکی، حجم زیادی از آب بدون قطعی وارد دیگ لباسشویی می‌کند.

تکنسین های متخصص در زمینه تعمیرات لباسشویی بوش متعقد هستند، که جمع شدن آب در لباسشویی بوش اگر به علت خراب شدن شیر برقی باشد، رنگ آب زلال و عاری از کثیفی است. اما اگر آب جمع شده در ماشین لباسشویی بوش کثیف و سیاه باشد، ارتباطی با شیر برقی این دستگاه ندارد.

شیر برقی از آن دسته قطعاتی است که امکان تعویض آن بعد از خرابی وجود دارد. بنابراین؛ اگر به دلیل خراب شدن شیر برقی با مشکل جمع شدن آب در لباسشویی بوش همراه هستید؛ کافیست تا از افراد متخصص در این زمینه بخواهید؛ تا با شیر برقی آسیب دیده با قطعه اورجینال لباسشویی بوش برای عملکرد صحیح آن اقدام کنند.

 

اختلال و خرابی هیدروسنسور ماشین لباسشویی بوش

امروزه در ماشین لباسشویی بوش و سایر برندها، سنسوری تعبیه می‌شود که به واسطه آن برد دستگاه از میزان سطج یا حجم آب در لباسشویی مطلع می‌شود. چنانچه هیدرو سنسور لباسشویی بوش دچار اختلال و خرابی شود، اطلاعات نادرستی از میزان آب در دیگ لباسشویی به برد ارسال می‌شود.

اختلال و خرابی هیدروسنسور ماشین لباسشویی بوش

این مسئله باعث می‌شود تا برد الکترونیکی در زمان مناسبی برای دستور قطع میزان آب ورودی اقدام نکند. برای رفع مشکل جمع شدن آب لباسشویی بوش در هنگام خاموشی، می‌توانید به نیروهای متخصص در این زمینه بسپارید تا به تعمیر یا تعویض هیدروسنسور بپردازید.

 

سایر دلایل جمع شدن آب در لباسشویی بوش هنگام خاموشی

علاوه بر دلایل ذکر شده، عوامل دیگری مانند گیر کردن اجسام ریز و درشت در برخی از قطعات لباسشویی، کثیف شدن فیلتر لباسشویی، مسدود شدن فاصلاب منزل، خراب شدن پمپ تخلیه لباسشویی، اختلال در عملکرد پروانه پمپ و… می‌توانند باعث پر شدن آب در لباسشویی بوش شوند. متاسفانه جدا شدن اجزای لباس مانند دکمه، غزن، و… وارد شدن اجسام به پروانه پمپ لباسشویی باعث می‌شود تا این قطعه مسدود شده و حجم زیادی از آب درون دیگ لباسشویی جمع شوند.

 

دلایل جمع شدن آب در جاپودری ماشین لباسشویی

جمع شدن آب در جاپودری ماشین لباسشویی بوش، از دیگر مشکلات رایجی است که ممکن است برای این دستگاه اتفاق بیفتد و باعث نگرانی مصرف کننده شود. بررسی های انجام شده نشان می‌دهد که دلایل متعددی منجر به پر شدن آب در جای پودر لباسشویی بوش می‌شوند. اولین دلیل جمع شدن آب در این محفظه، نصب غیراصولی و همچنین تراز نبودن ماشین است که باعث ورود حجم زیادی از آب به چاپودری می‌شود.

علت دوم پر شدن آب در محفظه پودر الباسشویی بوش، تمیز نکردن این محفظه بعد از هر بار شستشو است. جا پودری لباسشویی مانند سایر بخش های این دستگاه باید به صورت منظم تمیز شود. در صورت تمیز نگه نداشتن این محفظه، مواد ش.ینده درون آن رسوب می‌کنند و مانع از خروج آب می‌شوند. بنابراین پیشنهاد می‌شود بعد از هر بار کار کردن با لباسشویی بوش، تمام بخش های جا پودری با استفاده از آب گرم و  دستمال تمیز و خشک شود.

دلایل جمع شدن آب در جاپودری ماشین لباسشویی

علت جمع شدن آب در لاستیک ماشین لباسشویی بوش

در برخی از موارد ممکن است علاوه بر پر شدن آب دیگ لباسشویی بوش، مقداری آب در لاستیک ماشین لباسشویی جمع شود. اگر نگاهی به فضای داخلی لاستیک لباسشویی بوش بیندازید، خواهید دید که منافذ ریزی روی آن وجود دارد که باعث خروج آب می شود. در صورتی که منافذ درون لاستیک به دلیل تجمع کثیفی مسدود شوند؛ خروج آب به درستی انجام نمی شود و آب درون لاستیک پر می شود.

در صورتی که با مشکل جمع شدن آب در لاستیک ماشین لباسشویی بوش مواجه شده اید، بهتر است با استفاده از جسم تیز یا گوش پاک کن، منافذ را تمیز کنید. همچنین می توانید برای جلوگیری از بروز این مشکل، بعد از هر بار شستشو، با استفاده از یک حوله یا پارچه، لاستیک لباسشویی را خشک کنید.

 

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.