لت بسته نشدن درب یخچال

علت بسته نشدن درب یخچال

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک زدن، گرم شدن داخل یخچال و… بی‌توجهی به بسته نشدن درب یخچال می‌تواند باعث بروز مسائل جدی‌تر و خسارات بیشتر شود بنابراین در این مطلب از هوم کارا سعی داریم تمامی علت‌های بسته نشدن درب یخچال را بررسی و بهترین راه حل را برای هر کدام ارائه کنیم.

علت اول: ممانعت یک شیء از بسته شدن درب یخچال

برای اینکه مطمئن شوید علت بسته نشدن درب یخچال‌تان، ممانعت یک شیء است یا خیر باید به دقت یخچال و درب آن را بررسی کنید. ابتدا مطمئن شوید مواد درون کابین یخچال بیرون نیامده‌اند. بعد مواردی که درون درب یخچال قرار دارند و سپس حاشیه درب یخچال را چک کنید. در نهایت از بیرون نبودن جامیوه‌ای، قفسه‌ها و طبقات اطمینان حاصل کنید.

علت دوم: پر بودن بیش از حد درب یخچال

سنگین بودن درب یخچال از دیگر دلایل درست بسته نشدن آن است. مواردی که درون درب یخچال گذاشته‌اید را بررسی کنید. ترجیحا اقلام سنگین، بطری‌ها، گالن‌های نوشیدنی را به درون کابین یخچال منتقل کنید تا به سبک شدن درب کمک کرده باشید.

پر کردن درب یخچال

ممکن است به علت سنگین بودن درب یخچال، لولاها مشکل پیدا کرده باشند. به اکثر لولاها می‌توان از بالا و پایین یخچال دسترسی داشت. با پیچ گوشتی دو سو، چهار سو یا ابزار مناسب، همه پیچ‌های لولا را سفت کنید .در نهایت اگر باز هم با بسته نشدن درب یخچال مواجه شدید سراغ علت‌های بعد بروید.

علت سوم: تراز نبودن یخچال

با گذر زمان، نشت زمین و عوامل خارجی، هر کدام از لوازم می‌توانند از حالت تراز بودن خارج شوند. اگر یخچال‌تان تراز نباشد، وزن یخچال به جای پایه‌ها بر درب وارد می‌شود.

تراز کردن یخچال

برای اینکه تراز بودن آن را بسنجید باید از ابزار تراز استفاده کنید و یا نرم‌افزار تراز را روی تلفن همراهتان نصب کنید. ابزار تراز یا موبایلتان را روی یخچال (نه درب آن) قرار دهید، اگر حباب در وسط قرار نگیرد باید یخچال خود را تراز کنید. اگر پایه‌های یخچال‌تان قابل تنظیم‌اند که از این طریق برای تراز کردن یخچال اقدام کنید، در غیر این صورت با استفاده از اشیائی مانند چوب، مقوا و… یخچال را تراز کنید.

علت چهارم: خرابی لاستیک درب یخچال

لاستیک درب یخچال می‌تواند دچار موارد گوناگونی شده باشد که هر کدام در نهایت باعث بسته نشدن درب یخچال می‌شوند. در این قسمت هر کدام از این مسائل احتمالی برای درزگیر را بررسی می‌کنیم:

تعویض لاستیک درب یخچال
 1. درزگیر درب یخچال در قسمت‌هایی برآمده یا سفت است.
  تمامی بخش‌های لاستیک درب یخچال را به دقت بررسی کنید تا قسمت‌های برآمده و جدا شده از چارچوب درب را بیابید. اگر بخش‌های جدا شده از درب حالت برآمدگی و سفتی داشتند می‌توانید از مخلوط صابون و آب یا وازلین استفاده کنید. استفاده از حرارت سشوار نیز می‌تواند به نرم شدن لاستیک کمک کند. ممکن است علت جدا شدن آن قسمت‌ها از بین رفتن چسبندگی و یا شل شدن پیچ‌ها باشد، برای محکم کاری چسب آن بخش‌ها یا سفت بودن پیچ‌هایش را بررسی کنید.
 2. لاستیک درب یخچال کثیف شده است.
  گاهی اوقات وجود گرد و غبار و کثیفی بر روی درزگیر می‌تواند باعث شود که درب درست بسته نشود. مسواکی را به مخلوط آب و صابون آغشته کنید و تمام لاستیک را تمیز و سپس با حوله خشک کنید.
 3. لاستیک درب یخچال نیاز به تعویض دارد.
  اگر درزگیر درب یخچال در چند قسمت از حالت کیپ بودن خارج شده باشد یا به طور کلی کهنه و فرسوده شده باشد وقت تعویض آن رسیده است. برای اینکه بدانید زمان تعویض لاستیک درب یخچال شما رسیده است این تست را انجام دهید:
  یک کاغذ بین درب یخچال و بدنه آن قرار دهید و درب را ببندید، اگر به راحتی توانستید کاغذ را بیرون بکشید پس لاستیک درب فرسوده شده است، اگر نتوانستید کاغذ را بیرون بکشید یا اینکه کاغذ پاره شد پس لاستیک درب یخچالتان سالم است.
  حالا اگر متوجه شدید که باید درزگیر درب یخچال را تعویض کنید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب آموزش تعمیر و تعویض لاستیک و نوار دور درب یخچال را در هوم کارا بخوانید تا به راحتی این کار را انجام دهید.
هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.

درخواست تعمیرات و نصب فوری

"(ضروری)" indicates required fields

نام(ضروری)
نوع خدمات درخواستی

سایر مطالب وبلاگ هوم کارا

لت بسته نشدن درب یخچال

علت بسته نشدن درب یخچال

از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده، بسته نشدن درب یخچال است. این مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود. این موارد عبارتند از: فساد مواد غذایی درون یخچال، آسیب به کمپرسور یخچال، برفک

مطالعه مقاله »