علت باقی ماندن کف در لباسشویی

علت باقی ماندن کف در لباسشویی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

گاهی اوقات لباس‌ها را می‌شویید اما بعد از اینکه آنها را از لباسشویی در می‌آورید و روی بند می‌اندازید تا خشک شوند، متوجه آثاری از مواد شوینده می‌شوید. این مواد شوینده به شکل کف روی لباس باقی می‌ماند. در بعضی از شرایط شاید روی لباس هم نباشند اما داخل ماشین لباسشویی اثراتی از آنها یافت می‌شود. قطعاً اگر لباسشویی کار خودش را نرمال و درست انجام دهد، نباید این کف‌ها را ببینید. پس سوال اینجاست که علت باقی ماندن کف در لباسشویی چیست و چرا تخلیه آنها به درستی صورت نمی‌گیرد.

آموزش تعمیر لباسشویی ال جی در منزل

علل تخلیه نشدن کف در ماشین لباسشویی

دلایل و علت‌های مختلفی می‌تواند برای این موضوع وجود داشته باشد که ۸ مورد زیر را شامل می‌شود.

 1. استفاده از شوینده‌های نامناسب
 2. پر بودن بیش از حد مخزن لباسشویی
 3. تنظیم نامناسب برای برنامه شستشو
 4. مشکلات مربوط به آبگیری
 5. انسداد و گرفتگی مسیر تخلیه یا خرابی پمپ
 6. وجود جرم در جداره دیگ لباسشویی
 7. استفاده بسیار زیاد از مواد شوینده
 8. گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

حال در این قسمت به بررسی تک تک این عوامل می‌پردازیم.

تعمیر لباسشویی بوش در تهران

 • استفاده از شوینده‌های نامناسب

اولین و رایج‌ترین موردی که می‌توان برای علت باقی ماندن کف در لباسشویی نام برد، این است که شما از شوینده نامناسب استفاده می‌کنید که اتفاقا کیفیت مورد نظر را ندارد و باعث می‌شود تا کف داخل دستگاه باقی بماند. شوینده‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند. برندهای متفاوتی از آنها در بازار هستند و این شما هستید که انتخاب می‌کنید کدام یک از آنها را مورد استفاده قرار دهید. اگر شوینده کیفیت مورد نیاز را نداشته باشد، باعث می‌شود که آبکشی به خوبی انجام نشود و کف داخل دستگاه تجمع پیدا می‌کند. اگر شوینده‌ای که استفاده کرده‌اید با کیفیت باشد اما مخصوص لباس نباشد هم، چنین اتفاقی رخ می‌دهد. یا اگر به اشتباه از شوینده مخصوص ظروف یا پودر دستی استفاده کرده باشید، تجمع کف اتفاق می‌افتد.

نحوه استفاده از جاپودری لباسشویی | ریختن پودر، درآوردن و تمیز کردن آن

 • پر بودن بیش از حد مخزن لباسشویی

از دیگر مواردی که می‌توان برای علت باقی ماندن کف در لباسشویی به آن اشاره کرد، پر بودن بیش از حد مخزن است. در چنین حالتی کف داخل دستگاه جمع می‌شود و نمی‌تواند خروج پیدا کند. زیرا مخزن بیش از حد پر شده است. کاری که باید انجام دهید، این است که سریعا مخزن را تخلیه کنید که در غیر این صورت به دستگاه و دیگر قطعات آن آسیب وارد خواهد شد.

نحوه استفاده از مایع لباسشویی به چه شکل است؟

 • تنظیمات نامناسب برنامه شستشوی لباس

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند علت باقی ماندن کف در لباسشویی باشد، این است که برنامه‌های شستشو مطابق با میزان لباس‌ها و زمان و جنس آنها تنظیم نشده‌اند. اگر به عنوان مثال شستشوی کوتاه مدت را انتخاب کرده باشید و لباسشویی نتواند شستشوی کامل لباس را انجام دهد، کف داخل دستگاه جمع می‌شود. پس باید برنامه شستشو مطابق با جنس و میزان لباس تنظیم گردد تا همه چیز به شکل متعادل پیش برود.

برنامه شستشو ماشین لباسشویی ال جی و معنی کلمات روی لباسشویی

 • اختلالات مربوط به پمپ تخلیه آب

از دیگر علت‌هایی که باعث جمع شدن کف داخل دستگاه لباسشویی می‌شود، این است که پمپ تخلیه خراب شده باشد که البته علائم دیگری هم دارد. اما به هر حال در چنین حالتی آب وارد لباسشویی می‌شود، با کف ترکیب شده و آثار آن داخل دستگاه باقی می‌ماند که حتماً باید تعویض یا تعمیر پمپ صورت بگیرد.

نحوه تعویض واشر لباسشویی {قدم به قدم}

 • علت باقی ماندن کف در لباسشویی: خرابی دریچه ورودی آب

از دیگر مواردی که به عنوان علت باقی ماندن کف در لباسشویی می‌توان به آن اشاره کرد، خراب بودن دریچه ورودی آب است. این اتفاق باعث می‌شود که آب به اندازه کافی وارد دستگاه نگردد. در نتیجه کف‌ها به خوبی از روی لباس شسته نمی‌شوند و داخل لباسشویی تجمع پیدا می‌کنند. برای اینکه این موضوع را بهبود ببخشید، حتماً باید یک تکنسین حرفه‌ای، ماشین لباسشویی را بررسی کند و دریچه ورودی آب را به طور کامل برای شما تعمیر کند.

تعمیر لباسشویی بوش در تهران

 • استفاده افراطی از مواد شوینده

از دیگر مواردی که باعث می‌شود کف داخل لباسشویی باقی بماند، این است که از مواد شوینده خیلی زیاد و بیش از حد نیاز استفاده شده باشد. انجام این کار باعث می‌شود که لباسشویی توانایی شستن همه کف‌ها را نداشته باشد. شما باید طبق ظرفیت مخزن از مواد شوینده استفاده کنید. فکر نکنید که استفاده زیاد از مواد شوینده شستشو را بهتر می‌کند. در صورتی که استفاده بیش از حد نتیجه عکس می‌دهد و همه چیز باید به اندازه متعادل باشد تا لکه‌ها به خوبی از بین بروند.

علت چروک شدن لباس در لباسشویی چیست؟

 • جرم داشتن دیگ لباسشویی

جرم گرفتگی دیگ نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر باقی ماندن کف در لباسشویی است. پس اگر در جداره دیگ لباسشویی جرم و گرفتگی وجود دارد، حتماً آن را برطرف کنید.

باید هر ۶ ماه یکبار برای حداکثر کیفیت دستگاه، دیگ را جرم‌زدایی کنید.

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی

 • آخرین علت باقی ماندن کف در لباسشویی: گرم نشدن آب

اگر مشکل از دستگاه است و لباسشویی نمی‌تواند آب را به اندازه کافی گرم کند، یعنی شاهد کف در دستگاه خواهید بود. زیرا پودر فقط با دمای بالای آب داخل دستگاه حل می‌شود.

نحوه شستن شلوار جین با لباسشویی و با دست

نحوه خارج کردن کف از لباسشویی

اکنون که متوجه علت باقی ماندن کف در لباسشویی شدید، باید بدانید که چگونه می‌توانید آنها را از لباسشویی خارج کنید. اولین و بهترین راهی که وجود دارد، این است که لباسشویی را با آب شستشو دهید. به این صورت که داخل مخزن کمی آب بریزید. برای نتیجه بهتر می‌توانید از آب نمک استفاده کنید. چراکه نمک خودش باعث از بین بردن کف می‌شود. اگر دیدید که این روش نتیجه نمی‌دهد، یک اسفنج یا پارچه خشک بردارید و کف داخل دستگاه را حتماً پاک کنید و اجازه ندهید داخل آن باقی بماند؛ زیرا در طولانی مدت به آن آسیب می‌زند. قبل از اینکه این کارها را انجام دهید، حتماً باید دستگاه را از برق کشیده باشید. چون خیسی و رطوبت داخل دستگاه و اتصال به برق در کنار یکدیگر، عامل ایجاد خطر است.

بطور خلاصه، چرا کف داخل لباسشویی باقی می‌ماند؟

یکی از سوالات خیلی رایجی که پرسیده می‌شود، همین است که ما به طور کامل راجع به آن صحبت کردیم اما اگر بخواهیم به اختصار راجع به آن توضیح دهیم و رایج‌ترین‌های علت باقی ماندن کف در لباسشویی را بررسی کنیم، می‌توانیم ماجرا را اینگونه برای شما شرح دهیم:

خیلی از افرادی که از لباسشویی استفاده می‌کنند؛ تصورشان این است که استفاده از شوینده بیشتر می‌تواند باعث تمیزی با کیفیت‌تر لباس‌ها شود. در صورتی که این تفکر کاملاً اشتباه است. استفاده زیاد از حد از مواد شوینده نه تنها شستشو را بهتر نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود که در انتهای فرایند شستشو، شما شاهد کف در دستگاه باشید.

از طرفی استفاده از شوینده نامناسب و نامرغوب هم می‌تواند عاملی برای ایجاد کف در دستگاه باشد.

بعضی از پودرهای آنزیم‌دار فیک و تقلبی هم در بازار هستند که مانع از تخلیه شدن کف داخل دستگاه می‌شوند.

اگر هم در این مسیر گرفتگی و مسدودی وجود داشته باشد، کف داخل لباسشویی باقی می‌ماند.

همچنین باید بررسی کنید و ببینید که شلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و فیلتر کف یا هر قطعه دیگری در مسیر تخلیه، انسداد و گرفتگی نداشته باشد.

کلام آخر درباره علت باقی ماندن کف در لباسشویی

بالاتر هم به شما توضیح دادیم برای اینکه بتوانید طول عمر لباسشویی را بالا ببرید، باید اول مشکلات آن را شناسایی کنید. یکی از همین مشکلات، جمع شدن کف در ماشین لباسشویی است. در این مقاله تمامی علت‌های این اتفاق برای شما بررسی شد. علت‌هایی که شامل خرابی پمپ آب، استفاده از شوینده‌های نامرغوب و نامناسب، مشکلات مربوط به دریچه ورودی و تنظیمات برنامه شستشو است.

 با وجود اینکه این توضیحات را در اختیارتان قرار دادیم، باز هم اگر اطلاعات کافی ندارید، به فرد متخصص مراجعه کنید. متخصصان زیادی هستند که در زمینه برندهای مختلف از جمله سامسونگ، دوو، بوش و غیره تجربه کافی را برای تعمیرات دارند. هوم کارا نیز مجموعه حرفه‌ای و با تجربه است و به شما کمک می‌کند تا تعمیرات انواع و اقسام برندهای لباسشویی را انجام دهید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.