علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ارور LE لباسشویی ال جی به چه معناست؟

علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟ آیا تا به حال با ارور LE لباسشویی ال‌جی خود مواجه شده اید؟ ارور LE لباسشویی ال‌جی یکی از مهم ترین دهای خطایی است که در صورت مشاهده باید برای رفع آن اقدام کرد. به همین دلیل در این مطلب تصمیم داریم علت بروز این کد خطا را در ماشین لباسشویی ال‌جی به اکثر ماشین لباسشویی های ال‎‌جی از نمایشگر LCD برخوردار هستند که کاربر را در انتخاب شستشو و مشکلات فنی دستگاه آگاه می‌گرداند. اطلاع دادن درباره خرابی یا استفاده نادرست از ماشین لباسشویی از طریق ارسال یا کد خطا با کلمات اختصاری انگلیسی و اعداد صورت می‌پذیرد که اطلاع از معنای هر یک از آنها می‌توان به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی LG مراجعه کرد.

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در مشهد

علت بروز ارور LE لباسشویی ال جی چیست و چگونه رفع می‌شود؟

کد خطای LE به صورت کلی در ابتدای شروع به کار ماشین لباسشویی نمایش داده می‌شود و از ادامه یافتن فرآیند شستشو جلوگیری می‌کند. با این حال در برخی از موارد دیده شده است که این کد در اواسط و یا اواخر شستشو بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود.

علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی

علت بروز این ارور عدم ارتباط سیستم روتور و برد ماشین لباسشویی است که به طور معمول در ماشین لباسشویی های گیربکسی ال‌جی یا همان DIRECT DRIVE اتفاق می‎‌افتد. از دیگر دلایل بروز ارور LE در ماشین لباسشویی ال‌جی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

علت بروز ارور LE لباسشویی ال جی چیست و چگونه رفع می‌شود؟

۱-قطع بودن ازتباط بین نمایشگر و موتور

ابن مشل به طور معمول برای ماشین لباسشویی هایی که تازه نصب شده است اتفاق می‌افتد. برای رفع آن تنها کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

  • خاموش کردن ماشین لباسشویی
  • خارج کردن دو شاخ دستگاه از پریز برق
  • فشردن دکمه START/PAUSE برای مدت ۵ ثانیه
  • وصل کردن دو شاخ ماشین لباسشویی به پریز برق
  • تنظیم کردن دستگاه بر روی یکی از برنامه های شستشو

در صورتی که پس از انجام تمامی مراحل بالا کد خطای LE از روی نمایشگر حذف نشده باشد بهتر تا با تکنسین های ماشین لباسشویی ال‌جی جهت تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

1-قطع بودن ازتباط بین نمایشگر و موتور

۲-استفاده مداوم از ماشین لباسشویی

اگر از آن دسته افرادی هستید که تمامی لباس های کثیف را برای شستن در یک روز مشخص جمع آوری می‌کنید. احتمالا با ارور LE لباسشویی ال‌جی برخورد خواهید کرد. استفاده بی رویه و مداوم از ماشین لباسشویی که یکی از بزرگترین اشتباهات استفاده از ماشین لباسشویی است؛ یکی از مهم ترین دلایل بروز این ارور است که برای جلوگیری از آن توصیه می‌کنیم که بعد از هر بار شستشو برای مدت یک ساعت به دستگاه استراحت دهید و شستشوی لباس ها را به چند روز دیگر از هفته موکول کنید.

علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی

۳-خرابی تاخوی موتور یا سیستم روتور

تاخوی موتور و سیستم روتور، قطعات مهمی در قسمت سیستم خودکار ماشین لباسشویی LG هستند که ممکن است به دلایل مختلفی اعم از استفاده نادرست، نوسان برق و یا فرسودگی خراب شوند.

 

۴-استفاده بیش از حد از ظرفیت دستگاه

اکثر ماشین لباسشویی های خانگی ال‌جی ظرفیت ۵,۷ و ۸ کیلویی دارند. این موضوع به کاربر نشان می‌دهد که دیگ دستگاه توانایی شستشوی چند کیلویی لباس خیس را دارد. در صورتی که لباس های زیاد و سنگینی را در داخل ماشین لباسشویی بریزید ویا مواردی مانند پتو، پالتو و یا روتختی در آن بیندازید احتمال اینکه با کد خطای LE در لباسشویی ال‌جی مواجه شوید بالاست.

برای جلوگیری از این حالت بهتر است به ظرفیت و حجم لباسشویی خود توجه داشته باشید و در صورت استفاده از حداکثر ظرفیت دستگاه از برنامه های شستشوی لباس های ظریف و سبک استفاده نکنید.

علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی

۵-استفاده بیش از حد از مواد شوینده

شاید با خود تصور کنید که هرچه از مواد شوینده بیشتر در ماشین لباسشویی استفاده کنید نتیجه شستشو بهتر و با کیفیت تر خواهد بود اما استباه می‌کنید! ایجاد شدن کف بیش از حد در یک ماشین لباسشویی می‌تواند دستگاه را مجبور به قطع برنامه شستشو و ظاهر شدن ارور LE لباسشویی ال‌جی در نمایشگر کند.

جهت رفع این ارور بهت است برای یک ساعت ماشین لباسشویی را اموش نگه دارید تا تمامی کف های ایجاد شده از بین برود. سپس آن را بر روی برنامه آبکشی قرار دهید تا به سرعت خارج شوند. بهتر است بدانید که استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مخصوص ماشین لباسشویی نیز می‌تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند.

5-استفاده بیش از حد از مواد شوینده

۶-داغ شدن بیش از حد موتور

داغ شدن بیش از حد موتور ماشین لباسشویی بسیار خطرناک است و می‌تواند باعث سوختن موتور و دیگر اجزای ماشین لباسشویی کند. به همین دلیل در ماشین لباسشویی های ال‌جی فیوز خاصی تعبیه شده است تا با خاموش کردن ماشین لباسشویی از داغ شدن بیش از قطعات داخلی جلوگیری کند. در این زمان برای اعلام مشکل به کابر ارور LE نمایش داده می‌شود.

اگر ارور LE لباسشویی ال‌جی به دلیل داغ شدن موتور اتفاق افتاده باشد پس از گذشت چند ساعت خاموش بودن دستگاه برطرف می‌شود. لذا توصیه می‌کنیم که برای چند ساعت ماشین لباسشویی را خاموش کنید و اجازه دهید تا تمامی اجزای داخلی دستگاه خنک شوند.

علت ارور LE در ماشین لباسشویی ال جی

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.