علت ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت ارور HE در ماتشین لباسشویی ال جی

ما در این مقاله قصد داریم تا در رایطه با علت ارور HE در ماشین لباسشویی ال‌جی و نحوه یرفع این کد خطا صحبت کنیم، و شما را به مفهوم ارور HE و خلاصی از دست این ارور آگاه کنیم. بنابراین در صورتی که ماشین لباسشویی ال‌جی شما، کد خطای HE را روی صفحه نمایش دستگاه نمایش می‌دهد. ما بعنوان مرکز ال‌جی در تهران خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌دهیم. به طور خلاصه باید بگوییم که علت پیغام خطا، خرابی سنسور المنت می‌باشد.

بیشتر بخوانید:تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

علا ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور HE در ماشین لباسشویی ال‌جی، بخاطر سوختگی هیتر یا همان المنت و یا خرابی برد الکترونیک ماشین لباسشویی ال‌جی می‌باشد. بنابراین باید المنت دستگاه به دقت بررسی شود. لازم به ذکر است که مقدار مقاومت المنت، در حالت صحیح، باید ۱۷ تا ۱۰۰ اهم باشد. در غیر این صورت، این بدان معناست که هیتر سوخته است. همچنین برد دستگاه نیز باید به دقت بررسی شود. همچنین ممکن است، یکی دیگر از دلایل نمایش این ارور، ریست نشدن میکروسوئیچ سطح آب یا حسگر سطح باشد، که در واقع میکروسوئیچ، بعد از گذشت ۲۰۰ ثانیه از شروع آب کشی ریست نشده است. لازم به ذکر است که برطرف کردن خطای HE، کاملا تخصصی می‌باشد و باید توسط تعمیرکاران متخصص تعمیر لباسشویی انجام شود.

علت ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی

علت ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار

  • خرابی هیتر ماشین لباسشویی
  • مشکلات سیم کشی هیتر ماشین لباسشویی
  • خرابی ترمیستور ماشین لباسشویی
  • خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

علت ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی به صورت تیتر وار

خرابی هیتر ماشین لباسشویی

یکی از دلایل ارور HE در ماشین لباسشویی ال‌جی، می تواند بخاطر خرابی و مشکلات مربوط به هیتر ماشین لباسشویی اتفاق افتاده باشد. بنابراین در صورتی که هیتر دستگاه خراب شده باشد، این ارور نمایش داده می شود. در صورتی که هیتر خراب شود، در مدار گرم کن دستگاه مشکل به وجود می آید. در واقع آب در ماشین لباسشویی گرم نمی شود و لباس ها باید با آب سرد شسته شوند. و یا ممکن است آب به شدت گرم شود و این ارور نمایش داده شود. بنابراین باید توسط یک مولتی متر مقاومت هیتر اندازه گیری شود. مقاومت هیتر، باید بین ۱۷ تا ۱۰۰ اهم باشد. در غیر این صورت هیتر المنت مشکل دارد.

علت ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی

مشکلات سیم کشی هیتر ماشین لباسشویی

همان طور که پیش تر بیان کردیم، ارور HE، ارور هیتر می‌باشد. بنابراین این ارور می‌تواند بخاطر مشکلات هیتر اتفاق افنتاده باشذ، بنابراین یکی از مواردی که در ایجاد این ارور می‌تواند موثر باشد، مشکلات سیم کشی هیتر است. پس سیم کشی هیتر باید به دقت بررسی شود. زیرا ممکن است، سیم کشی ها سوخته باشند و یا شل شده باشند. بنابراین در صورت آسیب دیدگی سیم ها، سیم ها باید توسط تکنسین تعویض شوند.

 

خرابی ترمیستور ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علت های نمایش ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی، خرابی ترمیستور می باشد، لازم به ذکر است که مقاومت ترمیستور را با یک مولتی متر می توانید اندازه بگیرید. در واقع مقاومت ترمیستور، باید بین ۴۴ تا ۵۳ کیلو اهم باشد، در غیر این صورت ترمیستور مشکل دارد و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.

 

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

از مهم ترین علت ارور HE در ماشین لباسشویی ال‌جی، می توان به مشکلات هیتر اشاره کرد، اما به غیر از خرابی هیتر یا همان المنت، می توان به موارد دیگر که می توانند در ایجاد ارور HE نقش داشته باشند نیز نام برد. از سایر دلایل نمایش ارور HE در ماشین لباسشویی ال‌جی، می توان به خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی ال‌جی اشاره کرد. در صورتی که برد الکترونیکی دستگاه نیز معیوب باشد، ممکن است دستگاه ارور HE را نمایش دهد.

علت ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی

رفع ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی

همان طور که پیش تر بیان کردیم، نشانه های ارور HE، گرم نکردن آب می‌باشد. همچنین ممکن است آب خیلی گرم شود. اما شما می‌توانید با یک تکنیک ساده، این مشکل رابر طرف کنید. یکی از راه حا های بسیار آسانی که خودتان می‌توانید قبل از تماس با با تکنسین، آن انجام دهید، این است که ماشین لباسشوی را از برق بکشید و برای چند دقیقه صبر کنید، همچنین شیر آب را نیز ببندید، سپس ماشین لباسشویی را مجدد به برق وصل کنید و چرخه ی شستشو را روشن کنید. اما در صورتی که ارور بر طرف نشد. باید با تکنسین تماس بگیرید.

جهت رفع ارور HE در ماشین لباسشویی ال‌جی، باید مقدار مقاومت ترموستات بررسی شود. لازم به ذکر است که رفع ارور HE در ماشین لباسشویی ال‌جی، از آن جایی که یک کار تخصصی می‌باشد، باید حتما توسط تکنسین انجام شود. بنابراین در صورت مشاهده ی این ارور، بهتر است تا با یک مرکز تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی ال‌جی، تماس بگیرید.

رفع ارور HE در ماشین لباسشویی ال جی

نکات تکمیلی

ماشین های لباسشویی ال‌جی، برای آسان سازی در عیب یابی، دارای صفحه نمایشی می باشند که علاوه بر حالت های مختلف ماشین لباسشویی، کد های خطا را نیز نشان می دهند. اصولا کد خطا های ماشین لباسشویی ال‌جی، دارای دو حرف می باشند. این کد خطا ها باعث می شوند تا به شما کمک کنند، تا مشکل را متوجه شوید، و بسیاری از مشکلات را خودتان بر طرف کنید. یک سری از این کد خطا ها بخاطر اشتباهات کاربران رخ می دهند. اما یک سری دیگر، بیان گر مشکلات فنی و خرابی های ماشین لباسشویی هستند و این خطا ها باید توسط تکنسین ها انجام شوند. بنابراین متناسب با اروری که ماشین لباسشویی نشان می دهد، شما می توانید متوجه ی نوع مشکل ماشین لباسشویی شوید.

لازم به ذکر است که، ارور HE، جزء مشکلات فنی و بسیار پیچیده ی ماشین لباسشویی محسوب می شود. لذا جهت یک سری از نکات ایمنی و آسیب نرساندن به خود، بهتر است جهت بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی با تکنسین مجاز تعمیرات محصولات ال‌جی تماس بگیرید.

 

تماس با ما 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.