علت ارور EC کولر گازی چیست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت ارور EC کولر گازی چیست؟ کد خطا یا ارور زمانی نشان داده می شود که ایرادی در عملکرد کولر گازی وجود داشته باشد و قطعه ای در دستگاه به درستی عمل نکند. از این رو سیستم از طریق نمایش کد خطا یا ارور به کاربران اطلاع می دهد که ایرادی در کولر گازی وجود دارد که باید برای عیب یابی و رفع مشکل اقدام کنند. در این مقاله علت ارور EC کولر گازی بررسی شده است.

بیشتر بخوانید:تعمیرکولر گازی در تهران

در صورت نمایش کد خطای EC چه اقداماتی انجام دهیم؟

اگر کد خطا را روی نمایشگر کولر گازی مشاهده کرده اید برای رفع مشکل موارد زیر را بررسی کنید.

۱. کولر گازی را ریست کنید

در بیشتر موارد ارور پیش آمده با ریست کردن کولرگازی از این می رود. نحوه ریست کردن کولر گازی بسته به مدل و برند دستگاه ممکن است متفاوت باشد. اما در بسیاری از موارد از طریق روش های زیر می توانید کولر گازی را ریست کنید:

قطع برق: با قطع برق کلی خانه یا واحد مسکونی، کولر گازی نیز خاموش می‌شود و پس از چند دقیقه می‌توانید برق را مجددا وصل کنید.

دکمه ریست: برخی از مدل‌های کولر گازی دارای دکمه ریست هستند. با فشردن این دکمه به مدت چند ثانیه، می‌توانید کولر گازی را ریست کنید. دقت کنید که مکان دقیق دکمه ریست ممکن است بر اساس مدل متفاوت باشد.

بررسی دفترچه راهنما: برای اطلاع از نحوه ریست کولر گازی، بهتر است دفترچه راهنما یا کاتالوگ کولر گازی را مطالعه کنید.

 

1. کولر گازی را ریست کنید

۲. اتصالات و سیم کشی کولرگازی را بررسی کنید

قبل از هرگونه بررسی ابتدا مطمئن شوید که برق دستگاه قطع باشد. سپس بررسی کنید اتصالات بین واحد داخلی و خارجی کولر گازی به درستی انجام شده است. همچنین مطمئن شوید که کابل ها به طور محکم و درست به واحدها متصل شده اند.

علت ارور EC کولر گازی چیست؟

۳. گاز مبرد کولر گازی را بررسی کنید

همانطور که بیان شد، یکی از دلایل رایج ارور EC کولر گازی، کمبود گاز مبرد کولر گازی است. در صورتی که میزان مبرد کم باشد علاوه بر نمایش این کد خطا می توانیم شاهد بروز مشکلاتی دیگر در دستگاه از جمله، خنک نکردن کولر گازی، برفک زدن کولر گازی و … نیز باشیم.

در صورتی که گاز مبرد کم باشد یا تمام شده باشد، باید برای شارژ گاز کولر گازی اقدام کنید.

 

۴. سنسورهای کولر گازی را بررسی کنید

سنسورهای موجود در کولر پازی مانند سنسور دما یا سنسور فشار ممکن است دچار خرابی شده باشند و اطلاعات نادرستی به سیستم الکترونیکی ارسال کنند. این مشکل ممکن است باعث ایجاد این کد خطا شود.

سنسور را بررسی کنید و از عملکرد صحیح آن ها اطمینان حاصل کنید. در صورت لزوم سنسورهای مشکل دار را تعویض کنید.

4. سنسورهای کولر گازی را بررسی کنید

۵. سیستم الکترونیکی کولرگازی را بررسی کنید

مشکل در سیستم الکترونیکی کولر گازی ممکن است باعث ایجاد این ارور کولر گازی شود. این مشکل می تواند شامل خرابی قطعات الکترونیکی اشکال در برد الکترونیکی یا مشکل در نرم افزار کنترلی باشد. برای عیب یابی کولر گازی و بررسی این قطعات از یک تکنسین کمک بگیرید.

علت ارور EC کولر گازی چیست؟

نتیجه گیری

در این مقاله درباره ارور کولرگازی و لایلی که باعث به نمایش در آمدن کدهای خطا در نمایشگر این دستگاه می شود، صحبت کردیم. زمانی که با ارورهای موجود در این کولرگازی آشنا باشید، به راحتی می توانید به دلیل بروز مشکل پی برده و نسبت به تعمیر کولرگازی اقدام کنید. در صورتی که در این روند به راهنمایی و کمک نیاز داشتید، کارشناسان هوم کارا در کنار شما خواهند بود.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.