علت ارور CL لباسشویی ال جی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

علت ارور CL لباسشویی ال جی

علت ارور CL لباسشویی ال‌جی به دلیل فعال بودن قفل کودک رخ خواهد داد و برای رفع این مشکل لازم است تا از یک سری نکات اطلاعات کامل داشته باشید که از مهم ترین آن ها می‌توان به دلیل ارور CL لباسشویی ال‌جی، نحوه رفع کد خطای CL ماشین لباسشویی ال‌جی و طریقه رفع ارور CL ماشین لباسشویی قدیمی ال‌جی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

علل ارور CL لباسشویی ال‌ جی

پیام CL و CHILD LOCK یک کد خطا نیست، بلکه یک خطای کلی یا یک پیام کلی برای اطلاع شما از وضعیت دستگاه است. اگر عمدا یا سهوا دکمه CL را فشار دهید، قفل کودک فعال می‌شود. سپس اگر دکمه ای را روی ماشین لباسشویی فشار دهید، یک ارور CL دریافت خواهید کرد. در واقع این دکمه برای جلوگیری از دستکاری و تغییر تنظیمات توسط کودکان طراحی شده است و نمی‌تواند تنظیمات دستگاه را تغییر دهد. به عنوان مثال، هنگامی که دستگاه روشن است و این دکمه فعال است، اگر کودکان هر یک از دکمه ها را فشار دهند، فقط پیام CL روی صفحه دستگاه ظاهر می‌شود و کودکان نمی‌توانند دستگاه را خاموش کنند یا تنظیمات را تغییر دهند. در واقع دستگاه متوجه می‌شود که با فشار دادن دکمه نباید واکنش نشان دهد و به کار خود ادامه می‌دهد.

علل ارور CL لباسشویی ال‌ جی

با فعال شدن قفل کودک ماشین لباسشویی ال‌جی، کد خطای CL روی صفحه ماشین لباسشویی ال‌جی نمایش داده می‌شود. بنابراین در صورت مشاهده کد CL بر روی صفخه نمایش ماشین لباسشویی، آن را با ارور یا ارورهایی که در هنگام بروز مشکل در ماشین لباسشویی روی صفحه نمایش داده می‌شود اشتباه نگیرید. CL یک خطا نیست، بلکه کدی است که نشان می‌دهد قفل کودک در ماشین لباسشویی فعال شده است. برای رفع ارور CL لباسشویی ال‌جی لازم است تا مراحل ذکر شده زیر را انجام دهید:

 

نحوه رفع کد خطای CL ماشین لباسشویی ال جی

آیا تا به حال روی ماشین لباسشویی خود قفل کودک را فعال کرده اید و نمی دانید چگونه قفل آن را باز کنید؟ اکثر ماشین های لباسشویی ال‌جی دارای دکمه قفل کودک هستند. برای باز کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی ال‌جی، تنها کافی است تا مراحل زیر را انجام دهید:

  • یک قفل کودک روی دکمه های ماشین لباسشویی پیدا کنید.
  • ۱۵ دقیقه صبر کنید تا قفل کودک غیر فعال شود.
  • در این مرحله کد خطای CL از صفحه پاک می‌شود.
  • در صورت حذف نشدن قفل کودک و بازنشانی ارور CL برای باری دیگر این مراحل را تکرار کنید و در صورت برطرف نشدن مشکل، به احتمال بسیار زیاد مشکل از قطعات دستگاه می‌باشد.

طریقه رفع ارور CL ماشین لباسشویی قدیمی ال‌ جی

در ماشین لباسشویی های قدیمی با پنل کاربری ساده دکمه قفل کودک مستقیما روی آن نیست و باید غیرمستقیم فعال شود. معمولا در اکثر مدل های قدیمی برای فعال سازی این قابلیت در تنظیمات آن کافی است دکمه های temp و option را چند ثانیه نگه دارید تا قفل کودک اعمال شود. البته شایان ذکر است که در برخی از مدل های قدیمی ماشین لباسشویی ال‌جی، دکمه بسیار کوچکی بین دکمه های rinse و wash قرار می‌گیرد که به قفل کودک معروف است. بنابراین، برای فعال کردن این گزینه در تنظیمات، آن را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

طریقه رفع ارور CL ماشین لباسشویی قدیمی ال‌ جی

سخن پایانی

ارور CL لباسشویی ال‌جی به قفل کودک دستگاه مربوط است. اگر پس از حدود ۱۵ ثانیه فشردن دکمه قفل کودک این دکمه فعال یا غیرفعال نشد، احتمالا برد اصلی ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است و باید برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

 

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.