اتومات نکردن یخچال فریزر

علت اتومات نکردن یخچال فریزر

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

یخچال ها از جمله پرکاربردترین لوازم مورد استفاده در آشپزخانه ها می باشد که در عصر جدید با استفاده از فناوری به روز شاهد تولید و طراحی در مدل ها و امکانات مختلفی در آن می باشیم که اتومات کار کردن این دستگاه از جمله ویژگی هایی می باشد که دارای مزیت های بسیاری بوده و در طول عمر دستگاه بسیار موثر عمل می کند. در این خصوص می توان گفت اتومات نکردن یخچال از جمله شایع ترین و رایج ترین مشکلات یخچال ها بوده و بسیاری از کاربران و مخاطبان تجربه این مشکل را داشته اند.

با توجه به اینکه یخچال از جمله لوازم همواره در حال کار کردن می باشد و اغلب استراحت ندارد، از این رو با مشکلات و اختلالات بسیاری مواجه می باشد که یکسره کار کردن و اتومات کردن یخچال ها از جمله این مشکلات و نقص ها شناخته می شود. علت اتومات نکردن یخچال می تواند بسیار متغیر باشد که برای عیب یابی و برطرف کردن نقص کاربران و مخاطبان می توانند از ابتکار سرویس متخصصین مجرب و کارآزموده ای را به خدمت خود در بیاورند.

تعمیر یخچال ال جی

بررسی دلایل علت اتومات نکردن یخچال

همانطور که در بخش قبلی ذکر کردیم علت اتومات نکردن یخچال فریزر می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد برای مثال د یخچال های قدیمی باز ماندن درب جایخی و جا گوشتی سبب اتومات نکردن و یا دیر اتومات کردن دستگاه می شود و در برخی مواقع گیر بودن لوله های ورودی از دیگر علت اتومات نکردن یخچال شناخته می شود. در حالی که یخچال های جدید ممکن است با مشکل در برد دیجیتال سیستم مواجه بوده و معیوب بودن برد اصلی و یا سنسور ها در اتومات نکردن یخچال دخیل باشند. از جمله دلایلی که سبب اتومات نکردن یخچال ها می شود می توان به خراب بودن ترموستات، نشت گاز و کم بودن سرما و ضعیف شدن موتور اشاره کرد که در ادامه به بررسی هر یک از علت اتومات نکردن یخچال خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

تعمیر یخچال بوش

۱- گاز یخچال و یکسره کار کردن یخچال

مشکل در گاز یخچال از جمله رایج ترین علت اتومات نکردن یخچال فریزر ها و ساید بای ساید ها می باشد که در صورت نشت گاز یخچال و یا کم شدن گاز یخچال با گذشت زمان بایستی منتظر باشیم که کمپرسور دستگاه قادر به طی کردن فرایند خنک سازی، دمای تنظیم شده را به یخچال نباشد. در این صورت دستگاه اتومات نکرده و در مواقعی که یخچال دارای عمر بالای ۱۰ سال باشد می توان با مشکلات فنی بسیار زیادی در عملکرد یخچال ها مواجه شد. که برای برطرف کردن این مشکل نیاز به شارژ گاز یخچال می باشد که گروه فنی و تکنسین های ما برای برطرف کردن این مشکل در اسرع وقت به خدمت رسانی اقدام خواهند کرد.

عیب یابی یخچال فریزر ال جی در خانه

علت اتومات نکردن یخچال

۲- خراب بودن ترموستات

ترموستات که با هیتر دیفراست دستگاه در ارتباط می باشد از مهمترین قطعات یخچال به شمار می رود که خرابی این قطعه از مهمترین علت اتومات نکردن یخچال می باشد و ترموستات با تشخیص سرد بودن لوله ها شروع به فعالیت می کند و به منظور ذوب برفک ها و یخ های موجود بر لوله به هیتر دیفراست دستور می دهد و زمانی که این قطعه خراب و یا در عملکرد به مشکل برخورد کند در این صورت با تجمع برفک و یخ مواجه می شویم که این امر مانع از جریان هوای آزاد و در نتیجه سبب اتومات نکردن یخچال ها خواهد شد. همچنین ترموستات دمای داخلی را کنترل کرده و مطابق دمای تنظیم شده، میزان خنک بودن فضای داخلی را مشخص می کند.

بیشتر بخوانید:علت صدای ماشین لباسشویی بوش هنگام تخلیه آب

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.