علت آب دادن ماشین لباسشویی بوش چیست؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دقت کنید ما به اصلی ترین دلیل های این مقاله رسیده ایم و میخواهیم علت های متفاوت نشت آب از ماشین لباسشویی بوش را برایتان توضیح دهیم.

پس اگر شما دوست دارید این علت ها را بدانید با ما همراه باشید، این علل شامل موردهای زیر می باشند:

  • مشکل شلنگ ها
  • مشکلات محفظه جاپودری و یا وجود ترک خوردگی
  • مشکل مربوط به لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
  • مشکل دریچه ورودی آب
  • مشکل خرابی پمپ ماشین لباسشویی بوش
  • مشکل خرابی هیدرواستات و سوئیچ فشار
  • اختلال داخل بلبرینگ و کاسه نمد

بیشتر بخوانید:تعمیر لباسشویی بوش در تهران

نشت آب از ماشین لباسشویی را جدی بگیرید:

همانطور که میدانید نشت آب در مدت زمان طولانی موجب عملکرد نادرست ماشین لباسشویی شما می شود. همچنان نشتی آب ماشین لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلات است که امکان دارد خطرناک باشد. بنابراین قرار گرفتن آب در کنار برق موجب می شود مشکل برای افرادی که با ماشین لباسشویی ارتباط دارند خطرناک باشد در این صورت برای برطرف کردن نشتی آب، یکی از مورد های بسیار مهم است. برای در نظر گرفتن اینکه نشتی آب از ماشین لباسشویی بوش شما زیاد یا کم است بهتر است سریع تر برای رفع آن اقدام کنید.

نشت آب از ماشین لباسشویی را جدی بگیرید

عیب یابی نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی بوش:

توجه داشته باشید؛ امکان دارد شما شاهد ریزش از قسمت های متفاوت زیر دستگاه ماشین لباسشویی بوش باشید. نشت آب معمولا از جاپودری ،درب یا زیر ماشین لباسشویی این اتفاق رخ میدهد. برای اطمینان کامل که متوجه رفع مشکل دستگاه شوید شما میتوانید به کارشناسان خانه بوش که در این زمینه تجربه و سابقه طولانی مدتی در تعمیرکاران حرفه ای دارند در ارتباط باشید .زیرا نشت آب و کف از ماشین لباسشویی بوش دلایل مختلفی دارد.

بعضی ایرادها بسیار جزئی است شما با توجه به مطالبی که در ادامه شرح می دهیم قادر به رفع مشکل ماشین لباسشویی خود خواهید بود. زیرا ممکن است شما نتوانید دلیل مشکل و ایراد به وجود آمده را متوجه شوید. باتوجه به فناوری ساخت پیشرفته ماشین لباسشویی بوش بهترین راه حل برای شما عزیزان تماس با مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی خانه بوش و کمک گرفتن از کارشناسان حرفه ای می باشد که در کوتاه ترین مدت زمان دستگاه شما را عیب یابی و تعمیر می کنند.

علت آب دادن ماشین لباسشویی بوش چیست؟

مشکل شیلنگ ها:

مشاهده کنید اولین و مهم ترین مواردی که می توان به عنوان علت رایج نشت آب از برند شناخته شده ای مانند ماشین لباسشویی بوش نام برد، مشکل در شیلنگ ها است این ماشین لباسشویی ها تعداد زیادی شلنگ دارند اما مهمترین شلنگی که در آن ها استفاده می شود، شلنگ تخلیه و شلنگ ورودی است. زمانی که شما با مشکل نشت آب روبرو می شوید، حتما باید این ۲ شلنگ مهم را بررسی کنید و ببینید که آیا درست به لباسشویی وصل شده اند یا خیر؟ آیا شلنگ سالم است و سوراخی در آن به وجود نیامده باشد؟ حتما مطمئن شوید که شلنگ هیچ مشکلی ندارد. تمامی اجسامی که امکان است داخل شلنگ گیر کرده باشد را بررسی کنید تا انسداد و گرفتگی داخل آن وجود نداشته باشد.

شاید شما هم دستگاه ماشین لباسشویی خود را تازه خریداری کرده و متوجه این شوید که در تخلیه دچار مشکل می باشد و با اینکه از دستگاه ماشین لباسشویی بوش شما آب چکه می کند. این مسئله امکان دارد به خاطر این باشد که دریچه ورودی که به شلنگ تخته وصل شده اند، توسط خود کارخانه از قبل مسدود بوده اند. و در چنین شرایطی باید مطمئن شوید که شلنگ باز است و انسداد و گرفتگی در آن وجود ندارد.

همچنان مطمئن شوید که شکستگی و ترک خوردگی در این اتصالات تخلیه وجود نداشته باشد.

مهمترین واصلی ترین اهمیت دیگر این است که ماشین لباسشویی یک سری شیلنگ‌های داخلی هم دارد که باعث اتصال شیر برقی به مخزن جاپودری می‌شود که این شیلنگ‌ها هم باید بررسی شوند، زیرا اگر دچار عیب و ایراد شده باشند، نشتی آب هنگام آبگیری لباس‌شویی رخ میدهد. اگر متوجه شدید که هر کدام از این شلنگ‌ها مشکل دارند، حتما باید آنها را حتما تعویض کنید. درصورتیکه شما در این زمینه متخصص کامل دارید، می توانید این کار را انجام دهید در غیر این صورت شما عزیزان می توانید از نمایندگی خانه بوش در کل ایران کمک بگیرید .

علت آب دادن ماشین لباسشویی بوش چیست؟

مشکل در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش:

مشکلات دیگری که سبب می شود آب از دستگاه ماشین لباسشویی شما نشتی کند، عیب و ایراد در دور لاستیک ماشین لباسشویی می باشد. زیرا علتش این است که کرک های لباس و مو ها دور درب لاستیک ماشین لباسشویی تجمع می شوند و سبب نشتی و ریختن آب از دور ان می شود. پس توصیه می شود مرتب لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید و بررسی کنید تا در آن مشکلی ایجاد نشود.

مشکل در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش

مشکل ورودی دریچه آب:

یکی دیگر از علل های نشت آب از ماشین لباسشویی بوش آسیب دیدن دریچه ورودی آب می باشد. زیرا این دریچه ها موظف اند کنترل ورود آب گرم و سرد به داخل ماشین لباسشویی بوش را به عهده دارند. که این شیر در پشت دستگاه ماشین لباسشویی بوش شما قرار دارد. حتما باید خیلی مراقب باشید که دریچه ورودی آب و شلنگ متصل به آن آسیب و ترک خوردگی و پارگی رخ ندهد و ند اشته باشد.

علت آب دادن ماشین لباسشویی بوش چیست؟

مشکل خرابی پمپ ماشین لباسشویی بوش:

نکته ی دیگر شایع ترین مشکلات در خرابی پمپ ماشین لباسشویی بوش می توان اشاره کرد که امکانش هست منجر به نشت آب شود. در واقع این موضوع فقط برای لوازم خانگی بوش رخ نمی دهد. خرابی پمپ تخلیه می تواند در هر برندی این اتفاق بیوفتد. پمپ های تخلیه به صورت تسمه ای، الکتریکی یا درایو در دستگاه ماشین لباسشویی قرار می گیرند. زیرا در هنگام شستشو یا چرخش ماشین لباسشویی خود متوجه شوید که دستگاه نشتی دارد باید حتما پمپ تخلیه ورودی آب خود را مورد بررسی قرار دهید زیرا به دلایل اینکه یکی از قطعات خیلی حساس ماشین لباسوشیی به حساب می آید که اگر دچار مشکل یا پوسیدگی شده باشد قطعا نشتی آب را شاهد خواهید داشت. همانطور که مشاهده کردید تمامی قسمت های پمپ و شلنگ ها و اتصالات را مورد بررسی قرار دهید.به این دلیل نیز باید قسمت جلوی ماشین لباسشویی را باز کرده و پمپ را به طور کامل بازبینی و چک کنید که اگر نیاز به تعویض قطعه بود تعویض کنید، اما به این نکته توجه کنید حتما قبل از اینکه بخواهید پمپ را چک کنید قبل از باز کردن جلوی دستگاه حتما برق دستگاه را قطع کنید که اتفاقی رخ ندهد.

مشکل خرابی پمپ ماشین لباسشویی بوش

جمع بندی

بدون شک مراقبت از لباسشویی اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا هزینه تعمیر یا تعویض این دستگاه ها بالاست. پس چه بهتر که شما در مورد آن ها اطلاعات پیدا کرده و تا حد ممکن مشکلات را زود شناسایی کنید. در این مقاله راجع به یکی از این مشکلات رایج صحبت کردیم که برای هر برندی از جمله برند بوش ممکن است اتفاق بیفتد که آن هم مشکل نشت آب از ماشین لباسشویی بوش است. علت های مختلفی می تواند عامل ایجاد چنین اتفاقی شده باشد که ما به طور کامل آن ها را برایتان شرح دادیم. پس اگر شما هم با این اتفاق مواجه شدید، موارد بالا را بررسی نمایید.

علت آب دادن ماشین لباسشویی بوش چیست؟

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.