علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی بوش

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چرا ماشین لباسشویی یکسره آبگیری می‌کند؟

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی بوش چیست؟ ممکن است هم در هنگام شستشوی لباس با ماشین لباسشویی با چنین مشکلی مواجه شده باشید،

در این مقاله سعی می‌کنیم علت قطع نشدن آب ورودی به لباسشویی و آبگیری مداوم و همچنین مشکل تخلیه و سریع تخلیه شدن تخلیه و سریع تخلیه شدن آب لباسشوییو نحوه تعمیر ماشین لباسشویی بوش را بررسی کنیم. اگر متوجه شدید که لباسشویی شما به صورت مداوم آبگیری می‌کند، این مقاله را از دست ندهید. ما در این مقاله به بررسی اصلی ترین عوامل آبگیری مداوم لباسشویی بوش نظیر معیوب شدن شیر برقی، معیوب شدن برد لباسشویی، اختلال در پمپ تخلیه و شلنگ آن و نحوه رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: تعمیر ظرفشویی بوش در تهران

تاثیر شیر برقی لباسشویی در آبگیری مداوم دستگاه

شیر ورودی یا همان شیر برقی وظیفه پر شدن مخزن ماشین لباسشویی را به عهده در بعضی مواقع علت آبگیری مداوم لباسشویی خراب شدن شیر برقیلباسشویی است، با یک روش ساده شما می‌توانید تشخیص دهید که آیا دلیل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی به خاطر خراب شدن شیر برقی است یا نه؟

برای تشخیص خراب بودن شیر برقی کافیست جریان برق لباسشویی را قطع کنیم اگر همچنان ماشین لباسشویی به آبگیری ادامه داد قطعا شیر برقی ایراد دارد.

اما در صورتی که جریان آب به داخل لباسشویی متوقف شد ایراد از شیر برقی نیست و باید بقیه قطعات مثل تایمر و برد الکترونیکی لباسشویی را چک کنید.

تاثیر شیر برقی لباسشویی در آبگیری مداوم دستگاه

چرا ماشین شستشوی لباس داغ می‌کند؟

خراب بودن برد الکتریکی نیز می‌تواند موجب آبگیری مداوم دستگاه شود در صورتی که برد الکتریکی ماشین لباسشویی ایراد داشته باشد با صادر کردن دستورات اشنباه به شیر برقی یا سایر قطعات ماشین لباسشویی می‌تواند در روند آبگیری مشکلاتی به وجود آورد و دلیلی برای قطع نشدن جریان آب به داخل لباسشویی باشد.

این قطعه وظیفه تشخیص میزان آب ورودی و تنظیم میزان آب موجود داخل ماشین لباسشویی را به عهده دارد.ا  گر مشکلی در این قطعه از ماشین لباسشویی وجود داشته باشد باعث ارسال سیگنال اشتباه به شیربرقی و در نتیجه جلوگیری از بسته شدن به موقع آن می‌شود.

چرا ماشین شستشوی لباس داغ می‌کند؟

آبگیری و تخلیه همزمان ماشین لباسشویی

بدین شکل آبی که وارد ماشین لباسشویی می شود بلافاصله یا اینکه بعد از مدتی خارج میشود.

این چرخه می تواند ساعت ها طول بکشد و سیکل شستشو را طولانی کند برخی از قطعاتی که باید هنگام مواجهه با چنین مشکلی مورد بررسی قرار بگیرند عبارتند از :

قطعات اصلی ماشین لباسشویی

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

اگر عمل تغییر در ماشین لباسشویی از طریق مسیر تغذیه و بدون پمپاژ صورت بگیرد باعث می‌شود که لباسشویی همچنان برای آبگیری تلاش کند و دستگاه دچار مشکل آبگیری و تخلیه همزمان باشد.

در این شرایط لازم است اقدام به تعویض و یا تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی نمایید.

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی بوش

کم بودن ارتفاع شلنگ تخلیه آب

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی باید به طور معمول ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشد تا عمل تخلیه به درستی انجام شود. شلنگ تخلیه یکی از قطعات یدکی از قطعات یدکی ماشین لباسشویی مهم می‎‌باشد.

 

خرابی برد الکترونیکی

در واقع برد لباسشویی بوش وظیفه ارسال وظایف ارسال به قطعات مختلف ماشین لباسشویی را به عهده دارد.

بنابراین اگر در آب گیری ماشین لباسشویی مشکلی وجود دارد می‌تواند به دلیل ارسال فرمان اشتباه از برد به قطعات ماشین لباسشویی باشد که این مشکل به دلیل خراب بودن برد الکترونیکی اتفاق می‌افتد.

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی بوش

شیر برقی یا همان شیر ورودی آب

شیرهای برقی در ماشین لباسشویی وظیفه پر کردن مخزن با آب سرد و گرم را دارند. ماشین لباسشویی از این آب برای آبکشی لباس ها استفاده می‌کند. شیر برقی به یک بوبین یا سلنوئید مجهز است که برای کنترل آن از یک تایمر یا برد الکترونیکی و سوئیچ سطح آب استفاده می‌شود. به این شکل در ابتدا جریان به واسطه تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ سطح آب و بعد از آن به سلنوئیدهای شیر ورودی می‌رسند تا اقدام لازم برای باز یا بسته شدن صورت گیرد.

از دلایلی که موجب آبگیری مداوم لباسشویی می‌شود خرابی شیر برقی است. اگر چنین باشد ممکن است در زمان آبگیری لباسشویی دستور بسته شدن بوبین ارسال نشود یا اگر به بیان بهتر بخواهیم بگوییم شیر برقی در حال باز از کار افتاده و لباسشویی به طور مداوم در حال آبگیری است. در چنین شرایطی بهتر است اقدام به تعویض شیر برقی کنید.

شیر برقی یا همان شیر ورودی آب

خراب شدن هیدروستات علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

هیدروستات در لباسشویی وظیفه تنظیم میزان آب در مخزن دستگاه را برعهده دارد. نحوه کار هیدروستات به این صورت است که در هنگام ورود آب به ماشین لباسشویی با رسیدن سطح آب به ماشین لباسشویی با رسیدن سطح آب به میزان مشخص شده، هیدروستات لباسشویی فعال شده و باعث غیر فعال شدن شیر برقی می‌شود و از ورود بیشتر آب به درون دستگاه جلوگیری می‌کند. این قطعه در قسمت پشتی لباسشویی قرار دارد و با استفاده از یک شیلنگ به مخزن آب ماشین لباسشویی متصل شده است.

  • شیلنگ متصل به هیدروستات را از نظر وجود نشتی چک کنید.
  • برای تشخیص این امر، می‌توانید شیلنگ را از محل اتصالس به هیدروستات در آورید و سپس یک سر آن را در آب و در سر دیگر فوت کنید و وجود حباب در آب را چک نمایید.
  • در صورت وجود حباب لازم است شیلنگ را تعویض کنید.
  • اگر حباب وجود نداشت باید قسمت های دیگر هیدروستات مانند میکروسوئیچ را بررسی نمایید .

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی بوش

تماس با ما

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.