علائم خرابی برد ماشین لباسشویی

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی و تعمیر آن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

شستشو و نظافت لباس‌ها یکی از مسائل ضروری در دنیای امروزه می‌باشد که در گذشته کاری بسیار مشکل و طاقت‌فرسا بوده‌است. اما امروزه با روی کار آمدن ماشین‌های لباسشویی پیشرفته، شستن لباس‌ها تبدیل به کاری بسیار راحت شده. با پیشرفت‌‌های روز افزون تکنولوژی، لباسشویی‌ها نیز پیشرفت قابل توجهی کرده‌اند و دائماً برنامه‌های و قابلیت‌های جدیدی به آن‌ها اضافه می‌شود. یکی از قطعات کاربردی ماشین‌های لباسشویی، برد آن‌ها می‌باشد. با به روز شدن این قطعه و ایجاد تغییرات در آن، لباسشویی‌ها پیشرفت کرده و قابلیت‌های جدید به آن‌ها اضافه شده‌است. در نتیجه یکی از دلایل برتری لباسشویی‌ها به یکدیگر، پیشرفته‌تر بودن برد آن‌ها می‌باشد. از این رو امروز قصد داریم تا شما را بیشتر با برد ماشین لباسشویی آشنا کرده تا به اهمیت این قطعه پی بیرید.

 تعمیر لباسشویی بوش 

آشنایی با برد ماشین لباسشویی

وظیفه اصلی این قطعه کنترل دیگر قسمت‌ها است. در نظر بگیرید، زمانی که دکمه استارت ماشین را فشار می‌هید، فرمان شروع فعالیت از سمت برد به دیگر قسمت‌ها ارسال می‌شود. نوع برنامه‌ی شستشوی مشخص شده از طریق فشار دادن دکمه توسط شما، از طریق برد کنترل می‌شود. با توجه به برنامه‌ مورد نظر، برد تصمیم می‌گیرد که شستشو تا کی ادامه پیدا کند، کی مرحله آبکشی آغاز شود و چه زمانی دستگاه خاموش شود. پس همان طور که می‌بینید این قطعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اگر مشکلی برای آن پیش آید، به طور کلی عملکرد دستگاه مختل شده و حتی ممکن است اصلاً روشن نشود.

برد ماشین‌ لباسشویی‌ها، قطعات بسیار حساسی هستند که به سلامت آن‌ها بسیار باید توجه کرد. گاهی اوقات ممکن است خرابی یک قطعه در لباسشویی باعث وارد کردن خسارت‌های بیشتر و‌سنگین‌تری به دیگر بخش‌های دستگاه شود. این اتفاق برای برد ماشین لباسشویی نیز ممکن است رخ دهد.

  • خازن‌ و فیوزها جز قطعات الکتریکی لباسشویی محسوب می‌شود که سروکار آن‌ها با برق است. چنانچه نوسانی در جریان برق پیش آید، سبب اتصالی در خازن یا فیوزها می‌شود که نتیجه آن سوختن برد می‌باشد.
  • قسمت‌های الکتریکی باید از هرگونه تماسی با آب، دور باشند و وظیفه این کار برعهده قطعات دیگری می‌باشد. چنانچه این قطعات نتوانند به هر دلیلی وظیفه خود را به درستی انجام دهند و آب وارد لباسشویی شود، سیم‌پیچی داخلی اتصالی کرده و به برد آسیب می‌رساند. در نتیجه ورود آب به داخل دستگاه را می‌توان علت سوختن برد لباسشویی دانست.

چنانچه آب به داخل ماشین نفوذ کرده و سیم‌پیچی اتصالی کند، امکان برق‌ گرفتگی و آتش‌سوزی وجود دارد. در این مواقع بدنه دستگاه دارای برق می‌باشد و تماس با آن بسیار خطرناک می‌باشد.

  • گاهی مواقع ممکن است فقط خازن یا فیوزها خراب شده و با مشکل روبه‌رو‌شوند. در این‌ صورت برد قابل تعمیر می‌باشد و ‌جای نگرانی نیست اما در صورتی که برد دستگاه بسوزد و خراب شود، راهی جز تعویض آن وجود ندارد و باید برد جدید جایگزین آن کنید.

 تعمیر لباسشویی ال جی 

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی چیست؟

همان طور که گفتیم، اهمیت این قطعه به قدری بالا است که وجود کوچک‌ترین مشکلی در آن، سبب می‌شود تا عملکرد کلی دستگاه با اختلال مواجه شود. در این قسمت علائمی که نشان‌دهنده خرابی این قطعه می‌باشند را معرفی می‌کنیم.

  • اجرای اشتباه برنامه شستشوی تعیین شده. یعنی برنامه‌ای که شما برای شستشوی لباس‌ها مشخص کرده‌اید انجام نشده و برنامه‌ی دیگری آغاز می‌شود. همان طور که گفتیم کنترل برنامه‌های شستشو برعهده برد ماشین لباسشویی است و خرابی آن سبب مشکل در اجرای برنامه‌ها می‌شود.
  • یکی دیگر از نشانه‌های خرابی برد لباسشویی، خراب شدن پنل دستگاه و کار نکردن آن می‌باشد.
  • حتی گاهی مواقع، پنل به طور کلی خاموش می‌شود.
  • خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین شستشوی لباس‌ها از دیگر نشانه‌های خرابی برد می‌باشد.

در صورت بروز و مشاهده هر کدام از علائم بالا، دستگاه را فوراً از برق بکشید و با یک تکنسین ماهر تماس بگیرید.

 تعمیر برد لباسشویی ال جی | بررسی+ هزینه 

تعمیر برد لباسشویی

برد جز قطعات گران لباسشویی‌ها محسوب می‌شود و برای تعویض آن باید هزینه زیادی را بپردازید. گاهی مواقع برد دستگاه شما عمر خود را کرده و آسیب زیادی دیده و تعمیر کردن آن بی‌فایده است. چرا که بعد از مدتی مجدداً خراب خواهدشد و دوباره باید برای آن هزینه کنید. همچنین ممکن است عملکرد برد باعث خرابی دیگر قطعات دستگاه بشود. پس در این مواقع عاقلانه‌ترین کار تعویض برد می‌باشد.

اما بعضی اوقات برد نسوخته و تنها بخشی از آن خراب شده. در این‌ صورت فقط هزینه تعویض آن بخش بسیار‌ کمتر از تعویض کل برد می‌باشد و با هزینه بسیار اندک، برد شما مثل روز اول کار خواهدکرد. البته باز هم یادآوری می‌کنیم که در صورت نسوختن برد و خرابی تنها بخشی از آن، می‌توانید این کار را انجام دهید.

  • اگر چنانچه برنامه شستشوی خود را انتخاب کرده و دکمه استارت را فشار می‌دهید اما بعد از ‌گذشت حدود ۵ ثانیه روشن شدن موتور، ناگهان خاموش می‌شود، باید به سلامت خازن الکترولیت شک کرد و سلامت آن‌ها را چک کنید.
  • علامت دیگری که‌ نشانه خرابی خازن الکترولیت می‌باشد، چشمک زدن نور قفل درب دستگاه است. همراه با این چشمک‌ زدن، موتور دستگاه نیز بعد از گذشت ۵ ثانیه خاموش می‌شود.

همان طور که ‌گفتیم این‌ها نشانه‌ی سوختن خازن الکترولیت هستند و طی مراحلی که در قسمت قبل توضیح دادیم، پنل را باز کرده و به دنبال خازن سوخته بر روی برد بگردید. پس از پیدا کردن، آن را تعویض کنید تا مشکل دستگاه برطرف شود.

 تعمیر برد لباسشویی بوش | هزینه+علائم+مراحل 

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.