شناسایی مشخصات ماشین های لباسشویی بوش با استفاده از شماره مدل آن ها

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

شرکت بوش یک شرکت آلمانی است که ماشین های لباسشویی متنوعی را روانه بازار کرده است. این ماشین های لباسشویی دارای مشخصاتی هستند که از روی شماره مدل می توان آنها را تشخیص داد مثلا می توانیم بفهمیم که ماشین لباسشویی بوش چند دور است یا در دقیقه چند دور می چرخد و یا اینکه طراحی آن به چه صورت است. ما مدل ماشین های لباسشویی را از سال ۲۰۱۴-۲۰۱۹ مورد بررسی قرا می دهیم. شما می توانید تصویر زیر را که مربوط به یک مدل ماشین لباسشویی بوش است مشاهده بفرمایید:

نمونه ای از مدل ماشین های لباسشویی بوش

مدل یا شماره WAT28460GB  مربوط به یک ماشین لباسشویی بوش است که آن را توضیح می دهیم. در این شماره مدل، W  به معنی Washer است یعنی این کد مربوط به دستگاهی(ماشین لباسشویی) است که کار شستشو را انجام می دهد. حرف A و مکان آن مربوط به طراحی است، در اینجا حرف A معرف ماشین لباسشویی بوش است که از جلو بارگیری می شود و عمق استاندارد ۶۰ سانتیمتر را دارد و همینطور:

حرف L: ماشین لباسشویی باریک  با بارگیری از جلو و عمق ۴۵ سانتیمتر

حرفI: ماشین لباسشویی با بارگیری از جلو و امکانات صفحه نمایش در قسمت جلویی البته بقیه هم دارند.

حرف O: ماشین لباسشویی با بارگیری از بالا یا Top Load

 در شماره مدل بالا بعد از حرف A نوبت به حرف T می رسد که این حرف و مکان آن مربوط به سری ماشین لباسشویی است. حرف Q و T یعنی ماشین لباسشویی بوش سری ۶ است و همینطور:

حرفG،H و E: سری ۲ و ۴

حرف S  و W:  سری ۸

حرفY: ماشین لباسشویی فوق العاده کاربردی و عالی Home Professional

  در مدل بالا بعد از حرف T نوبت به عدد دو رقمی ۲۸ می رسد، این عدد و مکان آن به صورت دو تایی به معنی سرعت درام در ماشین لباسشویی است و بیشتر این سرعت در زمان آبکشی و خشک کردن انجام می شود، عدد ۲۰ ماشین لباسشویی با ۱۰۰۰ دور در دقیقه، ۲۴ ماشین لباسشویی بوش با ۱۲۰۰ دور در دقیقه، ۲۸ ماشین لباسشویی بوش با ۱۴۰۰ دور در دقیقه و ۳۲ ماشین لباسشویی با ۱۶۰۰ دور در دقیقه است.

بیشتر بخوانید:ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره بوش مدل SMS88TI01M

در کد و یا مدل بالا نوبت به عدد ۴۶ می رسد این عدد و مکان قرار گیری آن مربوط به  نوع صفحه نمایش در ماشین لباسشویی بوش و نوع برنامه ها و دارا بودن قابلیت های هوشمند است. بعد از ۴۶ نوبت به عدد ۰ می رسد این عدد و مکان آن مربوط به طراحی ماشین لباسشویی بوش است و بعد از آن حروف GB به معنای این است که ماشین لباسشویی برای کدام کشور تولید شده است که در اینجا ماشین لباسشویی برای انگلستان Great Britain است و همینطور:

حرف OE:روسیه

حروفEE: اسپانیا

حروفEU: اروپا

حروف UC: امریکا

در کد پایین یعنی WAYH8790GB حرف H اخیرا به مدل های ماشین لباسشویی بوش اضافه شده است که به معنی قابلیت های وای فای و Home Connect و ویژگی های هوشمند است.

جمع بندی

هر وسیله ای که از کارخانه تولید خارج می شود یک کد و یا شماره مدل دارد. در اکثر موارد می توان از روی شماره مدل مشخصات و اصالت کالا را تشخیص داد. شرکت آلمانی بوش هم از این قاعده مستثنی نیست و ماشین های لباسشویی خود را با شماره مدل هایی دقیق روانه بازار می کند و از روی این شماره مدل ها می توان مشخصاتی چون سرعت چرخش درام، طراحی، نوع کنترل و سفارش کشور مقصد را یافت که خود یک وجه مثبت در خرید محصولی است که مشخصات آن را قبل از خرید تشخیص داده و شناسایی کنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.