ریست ماشین لباسشویی ال جی چه کاربردی دارد؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

قبل از هر گونه اقدام برای ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی داشتن اطلاعات کافی درباره نوع مشکل لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع قرار دادن دکمه ریست ماشین لباسشویی ال جی و همین طور گنجاندن قابلیت ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی با روش‌های مختلف برای رفع ایرادات ساده‌ای که نیاز به تعمیرکار فنی ندارند در نظر گرفته شده است.

ایرادات منتهی به بررسی قطعاتی تجهیزات مرتبط با فرآیند شستشوی لباس را بهتر است با عیب یابی،سرویس و تعمیرات لباسشویی در هر برندی برطرف کنید. ریست ماشین لباسشویی اغلب مواقع در کنترل و رفع اختلال کنترل شده توسط برد دستگاه تاثیر گذار است. 

درست عمل نکردن ماشین لباسشویی و همین طور خارج شدن روال عملکرد این دستگاه از حالت عادی با اشکالاتی مشابه دیر و کند شروع به فعالیت کردن، توقف بی دلیل دستگاه در حین انجام کار و مشاهده پیغام‌های خطای مختلف همراه است. در این حالت بهتر است که با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی سیستم کاربردی آن را دوباره راه اندازی کنید.

روش‌های ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

بیشترین سوالی که در این خصوص بین کاربران مختلف مطرح است، نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی در مدل‌های مختلف است. ریست کردن این دستگاه پر کاربرد بر اساس ساختار طراحی شده آن به دو روش اساسی تقسیم می‌شود، که در این قسمت برای آشنایی بیشتر با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی به این موارد اشاره خواهیم داشت.

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی با دکمه ریست

این روش برای زمانی است که ماشین لباسشویی مورد استفاده به دکمه مخصوص ریست (reset) تجهیز شده باشد. مراحل انجام ریست کردن دستگاه در این حالت به شرح ذیل است:

  1. ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کنید، سپس دستگاه را در وضعیت Cotton قرار دهید و دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید.
  2. توجه به این نکته ضرورت دارد که بلافاصله پس از روشن شدن، دکمه Temp یا Speed Spin را فقط یک بار فشار دهید.
  3. از نگهداشتن دستتان بر روی دکمه نامبرده خودداری کنید.
  4. در این میان دکمه Level Water یا Function را یک بار لمس کنید.
  5. این مرحله را تا زمان ظاهر شدن عبارت T01 ادامه دهید و زمانی که این عبارت به T02 تغییر یافت، دکمه Start را فشار دهید.
  6. در مرحله بعدی وضعیت ELT روی صفحه نمایان می‌شود، حال زمان فشردن دکمه ریست ماشین لباسشویی (reset) است.
  7. در برخی مواقع با فشردن دکمه ریست، پیغام‌های خطایی در صفحه مشاهده می‌شود، اگر در هر کدام دکمه Temp را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید، برطرف خواهد شد.
  8. عمل ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی در این روش به درستی انجام شد.

نکته قابل تاملی که در نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی در این روش وجود دارد، قرارگیری دکمه ریست در محل‌های مختلف برای مدل‌های گوناگون ماشین لباسشویی ال جی است. بنابراین مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ال جی قبل از هر گونه اقدامی در این مورد توصیه می‌شود.

بیشتر بخوانید:بلبرينگ ماشین لباسشویی چيست؟

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی‌ با قطع برق

به این حالت ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی بدون دکمه نیز گفته می‌شود. در واقع دلیل نامگذاری این روش ریست کردن به این عنوان کاربرد آن برای ماشین‌های لباسشویی ال جی بدون دکمه ریست است. راهکار ساده‌ای برای این شرایط وجود دارد.

در این وضعیت ماشین لباسشویی را از برق کشیده سپس به مدت ۵ ثانیه دکمه Start یا Pause را لمس کنید. بعد از انجام این کار برق را وصل کرده تا سیستم ریست شود. البته می‌توانید دستگاه را هم از برق جدا کرده و بعد از ۵ دقیقه آن را به برق وصل کنید.

چه خطاهایی با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی رفع می‌شوند؟

گاها برخی اتفاقا در هنگام فعالیت ماشین لباسشویی ال جی رخ می‌دهد که مانع انجام کار این دستگاه به درستی می‌شود. این حالت‌های که بخشی از آنها را خطاهای ماشین لباسشویی ال جی به خود اختصاص داده‌اند، با ریست کردن این وسیله برقی به راحتی قابل برطرف شدن هستند. در این قسمت به چند نمونه از این خطاها اشاره شده است.

مشاهده کد خطای DE بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی

بیانگر ایراد در قفل درب است. این امر در اواخر شستشوی لباس بروز داده و گاها با وضعیتی مانند باز نشدن درب و یا قفل نشدن آن همراه است. برای رفع این ایراد که تحت تاثیر خرابی درزگیر در و یا قرار دادن بیش از حد لباس رخ می‌دهد. در بیشتر مواقع با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی قابل رفع است.

مشاهده کد خطای OE در هنگام کار ماشین لباسشویی ال جی

این کد بیانگر مشکل آبکشی لباسشویی است. در حالت دیگر ایجاد ایراد در سیستم لوله کشی ماشین لباسشویی منجر به نمایش این کد خطاست. با ریست کردن دستگاه تا حد زیادی این مشکل برطرف خواهد شد.

مشاهده کد خطای LE در هنگام کار ماشین لباسشویی ال جی

این خطا با اینکه مربوط به موتور است و بهتر است با نمایندگی برای رفع آن در تماس باشید. اما در بیشتر مواقع پس از نصب جدید ماشین لباسشویی مشاهده می‌شود. دلیل این کد خطا در این حالت عدم برقراری ارتباط مناسب بین موتور و پنل کنترلی است که با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی این ایراد برطرف می‌شود.

مشاهده کد خطای UE بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی

نامتوازن بودن بار درون دیگ ماشین لباسشویی علت نمایش این کد خطاست. برای رفع این ایراد نیازی به ریست کامل ماشین لباسشویی نیست. تنها با فشردن دکمه Start-Pause وکمی تامل در باز می‌شود. پس از باز شدن در لباس‌ها را درون دیگ جابه‌جا کرده یا حتی از حجم لباس‌های قرار داده شده کم کنید.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.