راهکارهای تقویت سیگنال تلویزیون

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

ضعیف بودن سیگنال تلویزیون یکی از عواملی است که باعث بروز مشکلاتی چون برفکی شدن صفحه تلویزیون، ایجاد خطوط در صفحه نمایش، پرش تصویر تلویزیون و…می شود. بروز این مشکلات باعث شده است تا اغلب مردم به دنبال راهکارهای تقویت سیگنال تلویزیون باشند. در بسیاری از مواقع به دلیل ضعیف بودن سیگنال تلویزیون شاهد قطع برنامه تلویزیون یا پریدن صفحه نمایش هستید. این مشکلات در اغلب اوقات برای بینندگان آزار دهنده است. به همین علت ما بر آن شدیم تا در این مطلب به بررسی اینکه راهکارهای تقویت سیگنال تلویزیون چیست؟ بپردازیم. در صورتی که شما نیز با مشکل ضعیف بودن آنتن تلویزیون همراه هستید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای محتوا همراه ما باش

افزایش ارتفاع آنتن تلویزیون

یکی از راهکارهای افزایش سیگنال تلویزیون، بالا بردن آنتن است. در واقع افزایش ارتفاع آنتن موجب می شود سیگنال های قوی تری به تلویزیون منتقل شوند. همچنین چنان چه ارتفاع آنتن تلویزیون افزایش پیدا کند، احتمال قرار گرفتن شاخه‌، ساختمان، دیوار و…مقابل آنتن کاهش پیدا کند. یکی از موضوعاتی که باعث کاهش قدرت آنتن می شود، قرار گرفتن مانع مقابل آنتن است که با افزایش ارتفاع این مشکل در آنتن رفع می شود.

استفاده از تقویت کننده آنتن تلویزیون

از دیگر راهکارهایی که باعث افزایش قدرت سیگنال تلویزیون می شود، استفاده از تقویت کننده آنتن تلویزیون است. آمپلی فایر نوعی دستگاهی برای تقویت کردن سیگنال های تلویزیون است که باعث می شود سیگنال های تلویزیون تقویت شده و کیفیت تصاویر در تلویزیون بهتر شود. نصب تقویت کننده آنتن تلویزیون از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در صورت نصب نادرست آمپلی فایر ممکن است مشکلاتی چون تداخل در سیگنال ها، اضافه بار و…باعث آسیب سیگنال و تلویزیون شود.

نصب آنتن کمکی تلویزیون

در بسیاری از مواقع آنتن تلویزیون با وجود سالم بودن قادر به دریافت سیگنال های متعدد از دکل های اطراف نیست. برای رفع این مشکل دو راه حل وجود دارد. در روش اول شما می توانید با خرید آنتنی که دارای قدرت سیگنال بالاتری است، سیگنال های بیشتری را از دکل های اطراف دریافت کنید. روش دوم برای تقویت سیگنال تلویزیون این است که از یک آنتن کمکی برای دریافت سیگنال های بیشتر استفاده کنید. برای انجام این راهکار ابتدا آنتن جدیدی را خریداری کرده و در یک متری آنتن قبلی نصب کنید. حال از طریق کانکتور سیگنال کواکسیکال می توانید دو آنتن را به یکدیگر متصل کرده و برای تقویت سیگنال تلویزیون اقدام کنید.

کوتاه کردن کابل آنتن تلویزیون

کوتاه کردن کابل آنتن تلویزیون یکی از راهکارهای تقویت سیگنال تلویزیون است که باعث افزایش کیفیت تصویر و صدا می شود. در بسیاری از مواقع علت اصلی ضعیف بودن سیگنال تلویزیون، بلند بودن کابل آنتن است. این کار باعث می شود قدرت سیگنال ها در حین رسیدن به تلویزیون به شدت کاهش پیدا کند. در صورتی که قادر به کاهش طول کابل آنتن هستید، می توانید با کوچک تر کردن آن میزان قدرت سیگنال تلویزیون را به شدت افزایش دهید.

قرار دادن آنتن در جهت صحیح

در صورتی که با وجود انجام کارهای بالا همچنان با مشکل ضعیف بودن سیگنال تلویزیون همراه هستید، بهتر است اقدام به تغییر جهت آنتن تلویزیون کنید. در اغلب موارد هنگام نصب آنتن به جهت آن توجه نمی شود. قرار گرفتن آنتن در جهات نادرست باعث ضعیف شدن سیگنال تلویزیون می شود. آنتن ها باید در جهت دکل ها قرار بگیرند تا بتوانند به درستی و در سریع ترین سیگنال ها را از دکل دریافت کنند. برای انتخاب جهت مناسب سیگنال بهتر است ابتدا محل دکل را پیدا کنید. چنان چه محل دکل با چشم دیده نمی شود می توانید از طریق dtv و fcc جهت مناسب برای جهت آنتن را انتخاب کنید.

خرید آنتن باکیفیت و قوی

آیا با وجود انجام راهکارهای بالا نتوانستید سیگنال تلویزیون را تقویت کنید؟ در آخرین مرحله بهتر است برای تعویض آنتن اقدام کنید. شما می توانید با خرید آنتن هایی که دارای قدرت سیگنال بالایی هستند باعث افزایش تقویت سیگنال تلویزیون شوید. خرید آنتن باید با توجه به شرایط محیطی انجام شود. در بسیاری از مواقع آنتن های رومیزی نسبت به آنتن هایی که در ارتفاع بالا نصب می شوند برای یک محیط مناسب تر هستند. بنابراین بهتر است با توجه به شرایط محیط  یکی از قوی ترین انواع آنتن های موجود در بازار را خریداری کنید.

نتیجه گیری از راهکارهای تقویت سیگنال تلویزیون

در این مطلب به بررسی راهکارهای تقویت سیگنال تلویزیون پرداختیم. تغییر جهت آنتن، افزایش ارتفاع آنتن، استفاده از آنتن های با کیفیت از راهکاری های افزایش قدرت سیگنال تلویزیون هستند که می توانید انجام دهید. در صورتی که با وجود انجام راهکارهای ذکر شده بازهم با مشکل ضعیف بودن سیگنال تلویزیون همراه هستید، می توانید برای تعمیرات تلویزیون به شرکت هوم کارا مراجعه کنید. مجموعه با سابقه آی پی امداد در طی زمان کوتاهی نیروهای خود برای تعمیر لوازم خانگی به محل مورد نظر شما اعزام می کند. این مجموعه با استفاده از قطعات با کیفیت تعمیر برای عیب یابی و تعمیر تلویزیون و سایر لوازم خانگی اقدام می کند.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.