راهنمای فارسی تلویزیون دوو

راهنمای فارسی تلویزیون دوو

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون دوو

برای اینکه افراد بدانند به چه صورت باید از وسایل برقی خود استفاده کنند، تمامی شرکت های تولیدکننده لوازم خانگی برقی همراه با وسایل خود دفترچه راهنمای استفاده از وسیله را نیز ارائه می کنند. دفترچه‌ راهنمای استفاده از تلویزیون دوو به شما تمامی موارد ممکن در رابطه با نحوه نصب و راه اندازی، نحوه‌ تمیز کردن، استفاده از ریموت کنترل، شناختن اجزای مختلف، نحوه اتصال گوشی به تلویزیون، اتصال تلویزیون به اینترنت و … را اعلام می‌کند. در این مقاله دفترچه‌ راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون دوو را بررسی می‌کنیم که می‌تواند به شما کمک زیادی در استفاده از این محصول کند.

نحوه نصب و راه اندازی تلویزیون دوو در دفترچه‌ی راهنمای فارسی

مهم‌ترین مسئله برای استفاده از دستگاه، نحوه نصب و راه اندازی تلویزیون دوو است. در صورتی که شما بتوانید نصب و راه اندازی تلویزیون را با بهترین کیفیت ممکن انجام دهید، به هیچ وجه برای استفاده از آن با مشکل مواجه نمی شوید. نکات متفاوتی در دفترچه‌ راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون دوو اعلام و بیان شده است. در ادامه قصد داریم از بین نکات اعلام شده مهم ترین موارد را بررسی کنیم. لازم است بدانید که نحوه‌ نصب تلویزیون دوو زمانبر نیست و لازم نیست سخت بگیرید. تنها با رعایت نکاتی که در ادامه گفته می‌شود، می‌توانید این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید:

 • مکان قرارگیری تلویزیون دوو را به گونه‌ای انتخاب کنید تا به پریز برق نزدیک باشد و نیاز به سیم کشی های طولانی از پریز برق به تلویزیون نباشد.
 • برای قرار دادن تلویزیون خود به اطراف و بالای تلویزیون توجه کنید که اشیایی قرار نداشته باشد که امکان سقوط آنها وجود دارد.
 • نور خورشید ممکن است به صفحه تلویزیون آسیب برساند. در نتیجه بهتر است تلویزیون شما به دور از تابش مستقیم نور خورشید باشد.
 • توجه کنید که محل قرارگیری تلویزیون خود را به صورتی انتخاب کنید که پشت آن پنجره نباشد.
 • به ارتفاع میز تلویزیون نیز توجه کنید. میز تلویزیون شما باید ارتفاع مناسب و استانداردی داشته باشد تا افراد در هنگام تلویزیون دیدن با مشکل مواجه نشوند.
 • لازم است به این موضوع نیز توجه کنید که بهتر است، قسمت پشتی دستگاه شما به سمت دیوار باشد تا با تکان خوردن دستگاه تلویزیون سقوط نکند.

نکاتی که باعث افزایش طول عمر تلویزیون دوو میگردد.

برای افزایش طول عمر تلویزیون دوو می توانید یک سری نکات را رعایت کنید. نکات گفته شده بیشتر مربوط به نحوه‌ نصب، تمیز کردن و استفاده از تلویزیون است. طول عمر تلویزیون دوو دائمی است و قرار نیست که تنها در یک مقطع کوتاه برای شما عملکرد داشته باشد. اما برای افزایش این طول عمر و برای جلوگیری از بروز هرگونه خرابی لازم است نکاتی که در ادامه گفته می شود را بررسی و اعمال نمایید. مهمترین راه های افزایش طول عمر تلویزیون دوو شامل موارد زیر است:

 • اجازه ندهید تلویزیون برای مدت طولانی کثیف بماند و حتماً به صورت روزانه تلویزیون دوو را با دستمال مخصوص تمیز کنید.
 • یک دستمال نرم و مناسب برای تمیز کردن تلویزیون دوو انتخاب کنید و این دستمال را فقط برای تمیز کردن تلویزیون اختصاص دهید.
 • از دستمال های زبر برای تمیز کردن تلویزیون دوو استفاده نکنید.
 • تا حد امکان از روشن کردن تلویزیون در ساعت اوج مصرف برق خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید که به هیچ عنوان برای تمیز کردن تلویزیون دوو از مواد شوینده یا شیمیایی استفاده نکنید و فقط با دستمال مخصوص این کار را انجام دهید.
 • بیشتر بخوانید:راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی

آشنایی با قسمت های مختلف تلویزیون دوو

اگر می‌خواهید با قسمت های مختلف تلویزیون دوو آشنا شوید، می توانید به راحتی در صورت بروز خرابی متوجه شوید که خرابی از کدام قسمت از تلویزیون است. شناختن درگاه های موجود بر روی تلویزیون به شما این امکان را می دهد تا به راحتی بتوانید وسایل خود را به تلویزیون متصل کنید. همچنین از تمامی قابلیت های موجود در تلویزیون دوو نهایت استفاده را ببرید. بدین منظور فقط کافیست کلیت تلویزیون‌ دوو را بشناسید. در ادامه قسمت های مختلف تلویزیون دوو را بررسی و نکات مهمی را در این زمینه به شما اعلام خواهیم کرد:

 • سیم پیچی و اتصالات تلویزیون
 • پایه تلویزیون
 • صفحه قاب تلویزیون
 • درگاه USB و HDMI تلویزیون
 • دکمه های موجود بر روی بدنه تلویزیون
 • ریموت کنترل تلویزیون

آشنایی با نحوه استفاده از ریموت کنترل تلویزیون دوو

نحوه‌ استفاده از ریموت کنترل تلویزیون دوو نکات و مواردی دارد که با در نظر گرفتن آنها می توانید تمامی تنظیماتی که مدنظر دارید را بر تلویزیون اعمال کنید. در واقع ریموت کنترل تلویزیون دوو تنها راهکاری است که شما می توانید از طریق آن، خواسته ها و تنظیماتی که دارید را انجام دهید. در ادامه چند نمونه از مهم ترین قابلیت های ریموت کنترل تلویزیون دوو را خدمت شما اعلام خواهیم کرد:

 • طبق راهنمای فارسی تلویزیون دوو برای برگشتن به مرحله قبل باید از دکمه back استفاده نمایید.
 • همچنین در نظر داشته باشید که برای بی صدا کردن می توانید با استفاده از دکمه mute این کار را انجام دهید.
 • برای خاموش و روشن کردن تلویزیون خود باید از دکمه on/off در این دستگاه استفاده کنید.
 • برای زیاد و کم کردن صدای دستگاه باید فلشهای روی دکمه‌ی کنار ولوم را فشار دهید.
 • جهت ورود به منوی تنظیمات تلویزیون دوو از دکمه menu و سپس setting اقدام کنید.
 • برای توقف پخش ویدئوهایی که از قبل ضبط شده است می‌توانید از stop استفاده کنید.
 • همچنین با استفاده از FF و REW میتوانید سرعت پخش را تغییر دهید و ویدئو را عقب و جلو ببرید.

چگونه گوشی خود را به تلویزیون دوو متصل نماییم؟

برای متصل کردن گوشی به تلویزیون دوو راههای متفاوتی دارید. هر کدام از این راه ها می تواند کیفیت متفاوتی را به شما ارائه کند. همچنین در صورتی که شما بخواهید تلویزیون همراه خود را به تلویزیون دوو متصل کنید، باید در نظر داشته باشید که تلفن همراه شما با کدوم سیستم عامل ios یا اندروید کار می‌کند‌. در ادامه بهترین راه های ممکن برای متصل کردن تلویزیون ها به تلفن همراه را اعلام می کنیم:

 • برای متصل کردن گوشی خود به تلویزیون دوو در صورتی که سیستم عامل گوشی شما ios باشد، باید از برنامه Airport Express portable hotspot استفاده کنید.
 • لازم است توجه داشته باشید که راه های گفته شده تنها چند نمونه از راه های ارتباطی موجود است که در بین روش های دیگر کیفیت بهتری را برای ویدئوهای شما به همراه دارد.
 • اتصال گوشی به تلویزیون دوو با پورت MHL و Slimport: از آنجایی که همه‌ تبلت ها از کابل HDMI پشتیبانی نمی کنند، در صورتی که از گوشی‌های نسخه‌ اندرویدی استفاده میکنید، میتوانید از اتصال با بردهای گفته شده استفاده کنید. این اتصال میتواند کیفیت بالا و انتقال همزمان صدا و تصویر را برای شما انجام دهد.
 • اتصال کردن گوشی و تبلت به تلویزیون دوو از طریق کابل HDMI: در این روش کافیست که کابل HDMI داشته باشید. با استفاده از این کابل می‌توانید انتقال همزمان صدا و تصویر را با کیفیت بالا از گوشی خود بر روی تلویزیون مشاهده کنید.

مطالعه کنیم: علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون

نحوه ی اتصال تلویزیون دوو به اینترنت

برای اتصال تلویزیون دوو به اینترنت باید مطابق با مراحل زیر پیش بروید:

 • کلید Home را انتخاب کرده و پس از باز شدن منو، گزینه Setting را انتخاب و در نهایت کلید Enter را بزنید.
 • در میان لیست باز شده گزینه Network و بعد Network connection را انتخاب نمایید.
 • در مرحله سوم گزینه Start Connection را انتخاب کنید.
 • لیست تمامی شبکه ‎های وایرلس برای شما قابل مشاهده میشود. از بین این لیست، اینترنت مدنظر خود را انتخاب و با ورود پسورد اتصال تلویزیون دوو به اینترنت انجام میشود.

وظیفه ی موتور پردازشگر در تلویزیون دوو چیست؟

برای اینکه وظیفه ی موتور پردازشگر در تلویزیون دوو را بهتر متوجه شوید، لازم است اهمیت آن را اینگونه بیان کنیم. در صورت ایجاد مشکل برای موتور پردازشگر تلویزیون دوو، عملکرد تلویزیون قطع می‌شود‌. در واقع موتور پردازشگر در تلویزیون دوو وظیفه دارد که تمامی موارد ممکن برای پردازش تصویر، به نمایش در آوردن ویدئو و قابل اجرا کردن انیمیشن های حرفه‌ای را انجام دهد‌ در نظر داشته باشید که بدترین آسیبی که می‌تواند به موتور پردازشگر برسد، در اثر ایجاد ضربه های سنگین به تلویزیون است. به همین منظور لازم است با موتور پردازشگر در تلویزیون آشنا شوید و وظایف کلی آن را بدانید.

 • موتور پردازشگر تلویزیون دوو وظیفه دارد وضوح و کنتراست تصویر را بالا ببرد.
 • موتور پردازشگر باید بتواند تصاویر با گرافیک بالا و انیمیشن های حرفه‌ای را در دستگاه شما قابل اجرا کند و به تلویزیون کمک کند تا بتواند تصاویر و فیلم ها را با وضوح بالاتر به شما نشان دهند.

تلویزیون های برند دوو

برند دوو تلویزیون های ال ای دی خود را با طراحی منحصر به فردی ارائه می‌کند. این تلویزیون ها به تکنولوژی روز دنیا مجهز هستند. با حضور تلویزیون های هوشمند دوو در بازار هیچ کدام از تلویزیون های موجود توان رقابت با تلویزیون‌های برند دوو را ندارند. علت آن استفاده‌ شرکت دوو از علم به روز دنیا، متخصصین ماهر و لوازم فابریک است. در صورتی که شما نیز دارای تلویزیون از برند دوو هستید، می توانید با رعایت کردن نکاتی که در مقاله راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون دوو گفته شد، طول عمر تلویزیون خود را به حداکثر مقدار ممکن برسانید.

نتیجه گیری از راهنمای استفاده از تلویزیون دوو

در این مقاله سعی کردیم تمام موارد مرتبط برای استفاده‌ صحیح از تلویزیون دوو را بررسی کنیم. لازم است بدانید که راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون دوو در هنگام خرید این محصول به شما ارائه می شود. در این مقاله سعی کردیم تمامی سوالاتی که ممکن است در هنگام خواندن دفترچه راهنما برای شما ایجاد شود، را بررسی کنیم. با خواندن این مقاله می توانید راهنمای استفاده از تلویزیون دوو را به صورت کامل متوجه شوید‌.

هوم کارا

هوم کارا

هوم کارا با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم‌خانگی به معتبرترین برندهای روز دنیا به میزان گسترده‌ای از تجربه و دانش دست پیداکرده است و قصد دارد با کمک گرفتن از پلتفرم خود خدمات سرویس، نگهداری و تعمیرات لوازم‌خانگی را با داشتن متخصصین دوره‌ دیده در سریع‌ترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت ارائه نماید.